SV Zulte Waregem bekent kleur: “Als je op één punt van plaats vijf staat, moet je vol voor play-off 1 gaan”
VROUWENVOETBAL SUPER LEAGUEZulte Waregem bekent kleur. De ambitie om play-off 1 te halen werd tot nog toe enkel binnensmonds gestameld. Na de 1-0-zege tegen AA Gent Ladies liet trainer Angelo Gaytant verstaan dat zijn ploeg vol voor het vijfde ticket gaat.
In de reguliere competitie moet Zulte Waregem nog 4 matchen afwerken. Op zondag 23 januari staat een verplaatsing naar leider OHL op de kalender. Standard zakt op 29 januari naar Zulte af, op 5 februari trekt Essevee naar WS Woluwe, op 12 februari wordt thuis tegen titelverdediger Anderlecht afgesloten. In de stand staat Zulte Waregem zesde op één punt van Gent en met twee punten voorsprong op Ladies Genk dat nog een thuismatch tegen Club YLA, derde in de stand, moet inhalen. “Als je vier matchen voor het einde op die positie staat, moet je er voor gaan”, benadrukt trainer Gaytant na de winst tegen AA Gent Ladies. “We hadden thuis tegen Aalst nooit mogen verliezen. Zonder dat accidentje stonden we nu al op de vijfde plaats.”
“Laat ons nog even de jager spelen die bij de afrekening toch haar prooi vastheeft. Lukt het, dan is dat voor Zulte Waregem als kampioen spelen. Het programma na Nieuwjaar oogt wel moeilijk”, weet Gaytant. “OHL is titelfavoriet nummer één. We zullen ons vel duur proberen verkopen. We willen bij de leider het Zulte Waregem van 2021 laten zien.”
Lisa Lefere opgevist
Opvallend bij Essevee is dat bepaalde speelsters zich optrekken aan de grotere concurrentie in het team. Zo werd Lisa Lefere aan de A-kern toegevoegd. Bij een invalbeurt tegen Club YLA scoorde ze de aansluitingstreffer. Toen de 24-jarige aanvalster tegen Gent 20 minuten voor tijd haar opwachting maakte, nam ze de winninggoal voor haar rekening. En dat dankzij fel aandringen na een foute terugspeelbal van de Gentse aanvallende middenvelder Lore Jacobs. “Lisa is met de juiste mentaliteit ingevallen”, gaat Gaytant voort. “Zij behoort tot de kern van onze ploeg in tweede nationale, maar traint tot eind januari met de Super League-ploeg om de blessures waarmee we te kampen hebben op te vangen. Toen we nog in eerste nationale speelden hoorde Lisa tot de A-kern. Met onze tweede ploeg, die zopas herfstkampioen werd, hopen we volgend seizoen in eerste nationale te spelen.”
Lees ook: meer vrouwenvoetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvoetbal jupiler pro league
Joël Schingtienne (20) maakte debuut bij OHL: “Ik heb hard gewerkt voor deze kans”
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
PREMIUMVOETBAL JUPILER PRO LEAGUE
Nacer Chadli (KVC Westerlo) scoort tegen AA Gent, maar valt geblesseerd uit: “We hadden het beter moeten uitspelen”
Na de overtuigende 3-0-zege tegen Standard is KVC Westerlo er niet in geslaagd om ook tegen AA Gent de drie punten thuis te houden. Aan de sfeer in het zonovergoten Kuipje zal het niet gelegen hebben. Beide supportersclans maakten er een gezellige avond van. De Kemphanen namen een gretige start, maar de ervaring van de Buffalo’s haalde uiteindelijk de bovenhand (1-3). -
-
Livios
De zon weren met screens of rolluiken? Zo maak je de juiste keuze
-
Nonchalant en een beetje vintage: topmodel Bella Hadid (26) zweert bij dit type handtas
Bella Hadid is een van de grootste trendsetters van ’t moment. Wat zij draagt, wordt gekopieerd. En ja, het topmodel houdt ook van het betere handtassenwerk. Haar ultieme favoriet? De nonchalante slouchy tas. Hét perfecte accessoire om een chique outfit draagbaar te maken of een casual look extra punch te geven. Imiteer haar look met deze vijftien betaalbare tassen. -
PREMIUMvoetbal tweede nationale
Miraculeuze redding nog onzeker voor Steven Blomme en Wetteren: “Verdienen behoud meer dan vorig seizoen”
Na een ongelofelijke climax op de slotspeeldag won RFC Wetteren de afgedwongen barragematch overtuigend met 3-0 van Turnhout. Nu heeft Steven Blomme een Vlaamse winnaar in de eindronde voor eerste amateurklasse nodig om ook volgend seizoen in tweede nationale te voetballen. -
PREMIUMvoetbal jupiler pro league
Hugo Cuypers pakte met AA Gent het Europese ticket: “We zijn de ‘best of the rest’”