SV Diksmuide verheugd met komst Allan Deschodt als nieuwe trainer: “Eerste keuze van bestuur”
VOETBAL EERSTE PROVINCIALELang heeft eersteprovincialer SV Diksmuide niet getalmd in de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer. Vorige week besliste huidig T1 Christ Vandevijvere om zijn huidige verbintenis na dit seizoen niet te verlengen. Met Allan Deschodt stelt Diksmuide nu een bekende naam aan als opvolger, een man met een rijkgevuld verleden bij de Boterjongens.
Delen per e-mail
De 46-jarige Deschodt, die in bezit is van een UEFA A-diploma, komt over van tweedenationaler FC Gullegem, waar hij drie seizoenen aan de slag was. De Werkenaar was in het verleden al vele jaren actief als speler én als trainer bij de blauw-gele formatie. Als Diksmuids jeugdproduct speelde hij vijftien seizoenen als aanvaller bij de Boterjongens. Deschodt was de voorbije jaren - met succes - aan de slag bij enkele West-Vlaamse topploegen, zoals FC Langemark, KVK Ieper, KVK Westhoek, KM Torhout en FC Gullegem. Het wordt zijn tweede passage als trainer bij SV Diksmuide.
Filosofie
Het bestuur van Diksmuide laat weten dat Deschodt perfect binnen de filosofie past en een kind aan huis is op de Pluimen. “Allan is een trainer met een duidelijke filosofie en ook iemand, die goed met jeugdspelers overweg kan. Dat is belangrijk, want naast de vele ervaren spelers bij de A-ploeg staan er heel wat jonge talenten uit de B-ploeg te drummen om hun kans te krijgen bij de hoofdmacht.”
“Na een eerste, verkennend gesprek afgelopen weekend, werd deze samenwerking snel geconcretiseerd. Deschodt was de eerste keuze van het bestuur en FC Gullegem stelde zich heel constructief op. We zijn enorm trots dat we Deschodt kunnen aanstellen als nieuwe T1.”
B-ploeg
Voorts liet het bestuur weten dat het contract van trainer Steve Cottry, die derdeprovincialer SV Diksmuide B onder zijn hoede heeft, verlengd werd.
Lees ook: provinciaal voetbal in West-Vlaanderen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
“Sportief verantwoordelijke Wim Van Uffel (KAC Betekom): “Enkel heropstarten als kantines open mogen”
De competitie terug heropstarten midden februari is ondertussen zo goed als onmogelijk geworden. Of en wanneer er dan wel wordt heropgestart, blijft voor heel wat ploegen koffiedik kijken. Zo ook voor derdenationaler KAC Betekom, dat nu al enkele maanden bovenaan staat in een weinig zeggende rangschikking van vier speeldagen. Sportief verantwoordelijke Wim Van Uffel is pro een heropstart maar dan wel met duidelijke voorwaarden: open kantines én publiek. -
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst. -
VOETBAL DERDE NATIONALE A Al trainer sinds zijn zestiende wordt Kevin Deslypere op zijn 27ste nieuwe T2 SV Oostkamp: “Ik treed graag uit mijn comfortzone”
Derdenationaler SV Oostkamp en T1 Kurt Delaere hebben een opvolger gevonden voor de vertrekkende Jürgen Landuyt. Kevin Deslypere wordt volgend seizoen de nieuwe T2. De jonge coach is dit jaar naast beloftentrainer van Oostkamp eveneens sportief coördinator van de bovenbouw. -
-
Niels Pittomvils timmert aan de weg naar Tokio
In 2020 kon Pittomvils zich nauwelijks tonen. Een gouden plak op het BK meerkamp was z’n enige belangrijke wapenfeit. De 28-jarige tienkamper moest lang revalideren na een zware blessure en hij voerde een trainerswissel door. Intussen is de alleskunner uit Heusden-Zolder weer goed op dreef. Hij oogt klaar om in 2021 een gooi te doen naar de Olympische Spelen. -
VOETBAL 1A Hervonden Brendan Hines-Ike met KV Kortrijk naar KV Oostende: “Elke wedstrijd kan mijn laatste zijn”
Brendan Hines-Ike (26) speelt zaterdag in Oostende zijn vijftigste wedstrijd voor KV Kortrijk. De vijf meest recente liggen net achter de rug. Daarvóór was er evenwel een kloof van elf maanden zonder voetbal. Door het uitvallen van Sainsbury en Rougeaux kwam de Amerikaan ineens weer in het Kortrijkse elftal. “Maar ik weet dat zo snel als ik in de ploeg kwam, zo snel ik er ook weer uit kan gaan”, beseft hij. -
Basketbal Wim Van Britsom (WEB): “Er is slechts een handvol sporten die je op school mag geven”
De coronapandemie heeft er op sportief vlak stevig ingehakt in alle sportcompetities. Maar hoe gaat dat in een sportschool? Dat corona invloed heeft op lesgeven staat buiten kijf. Maar wat gebeurt er met de sporturen? Wij vroegen het aan Wim Van Britsom, coach bij Kontich Wolves, maar ook bezieler van Waasland Education Basketbal (WEB) aan het KA Beveren. -
Sparen Starten met beleggen: zo vindt u goede beleggingsfondsen
Steeds meer beleggers stoppen een deel van hun spaarcenten in beleggingsfondsen. Maar wat als u (nog) niets van de beurs kent? Hoe vindt u de weg naar het juiste beleggingsfonds? Spaargids.be legt uit hoe u veilig kan starten.
0 reacties