Stijn Vreven na gemiste start op play-offkoers met Slovaakse eersteklasser AS Trençin: “Niet zomaar een buitenlands avontuur”
VoetbalStijn Vreven werd in oktober 2019 ontslagen bij Beerschot en zes maanden later zat hij op de eerste rij toen Sporting Lokeren in volle coronacrisis failliet ging. Maar veel tijd om te piekeren had de 47-jarige Hasselaar niet. De Slovaakse eersteklasser AS Trençin bood al snel een nieuwe uitdaging en na een moeilijke start, kreeg de coach zijn ploeg intussen helemaal op de rails.
Delen per e-mail
“Na de ontwikkelingen bij Lokeren wilde ik snel weer aan de slag” vertelt Vreven. “Ik miste de adrenaline van elke week te moeten winnen. Maar het klopt wel dat ik op korte tijd van de ene emotie in de andere tuimelde. Eerst stond ik met Beerschot in de finale van de play-offs op een minuut van promotie naar 1A, waarna we een moeilijk seizoensbegin kenden en ik werd ontslagen. Daarna was ik eigenlijk van plan om even in de wachtkamer plaats te nemen, maar Lokeren kwam sneller dan verwacht aankloppen.”
“Ik maakte veel mee op korte tijd, maar ik koester ook de mooie momenten. De band met de fans van Lokeren op het eind en de spelers die gratis trainden, leidde tot een groot samenhorigheidsgevoel. De dag waarop het faillissement werd uitgesproken, hakte er stevig in, maar jammer genoeg hoort zoiets bij het voetbal.”
Trençin
“Hoe Trençin dan bij me terecht kwam? Ook dat is eigenlijk een vreemd verhaal en eigen aan de voetbalwereld. (lacht) Op een dag kreeg ik telefoon van de eigenaar (voormalig Oranje-international en Ajax-speler Tscheu La Ling red.) met de vraag of we over voetbal konden praten. Zonder de intentie om samen te werken, maar puur om voetbalideeën uit te wisselen. Pas op het einde werd duidelijk dat hij me al volgde van bij NAC en me graag bij Trençin zag.”
“Ik bezocht de stad en de accommodaties van de club en uiteindelijk hakte ik de knoop door op basis van de kans die me werd aangeboden. Noem dit dus zeker geen avontuur of probeersel. Neen, ik koos bewust voor een job in Oost-Europa voor de ervaring en omdat ik kennis wilde maken met een nieuwe voetbalcultuur. Deze markt gaat niet snel open voor Belgische trainers. Voor sommige mensen was het misschien een vreemde keuze, maar onbekend is onbemind. De Slovaakse competitie is van een zeer degelijk niveau, heeft potentieel en ziet zijn spelers elk jaar uitzwermen naar competities in Duitsland, Italië en Rusland. Om maar te zeggen.”
“Ik tekende bewust voor een seizoen. De eigenaar wilde me twee jaar aan de club binden, maar ik vond het belangrijk om eerst te ervaren of er in praktijk een match was met de competitie en het land. Aan het einde van het seizoen kan het dus alle kanten uit. Óf onze wegen scheiden of er wordt gepraat over een verlengd verblijf.”
Opleidingsclub
“Dat ik al net zo goed ontslagen kon zijn? Puur op basis van de resultaten wel. Maar er is natuurlijk een groter verhaal dat maakt dat het niet zover kwam. Trençin is een opleidingsclub die spelers opleidt en doorverkoopt, maar dat geld niet per se herinvesteert in spelers. Nu gaat het naar de afbetaling van het nieuwe stadion.”
“Dat was vooraf besproken en geen geheim, dus dan hoef je ook niet afgerekend te worden op resultaten. Er is trouwens ook een groot onevenwicht qua spelerspotentieel. Ik was helemaal niet tevreden over het rendement van een groep buitenlanders. Sommigen liepen hier rond al was het een vakantiekamp. Daarop nam ik een drastische beslissing. Ik schoof de spelers in kwestie aan de kant en haalde onze U19 vrijwel leeg. Jongens van 16 en 17 debuteerden en deden het voortreffelijk. Hun prestaties schudden de groep wakker en dat heeft ons gebracht tot waar we nu zijn. Met nog twee wedstrijden te gaan, strijden we mee voor een plaats in de play-offs.”
Proces
“We moeten die resterende duels dan wel winnen, maar ik geloof erin. De top van de rangschikking is te hoog gegrepen, maar alle ploegen daaronder kunnen wij aan. Zelfs tegen het huidige nummer twee verdienden we twee weken geleden nog de zege. Maar we kregen in minuut 93 een onterechte strafschop tegen en het werd 3-3. Het feit dat die scheidsrechter voor zes wedstrijden is geschorst en daarna het seizoen moet volmaken in tweede klasse zegt genoeg over de fase, maar het is vooral jammer. Misschien zijn dat wel punten die we tekort gaan komen in de eindafrekening. Het zegt in elk geval veel over hoe competitief we geworden zijn doorheen het seizoen. Met jonge spelers is veel mogelijk als je op de juiste knoppen drukt. Maar het is ook een constant proces van vallen en opstaan.”
Kompany
Eentje gelijkaardig aan dat Vincent Kompany bij Anderlecht? “Buitenstaanders vatten niet altijd wat het betekent om met jonge voetballers te werken. In mijn kern heb ik vijf jongens van 17, twee van 18, vijf van 19, drie van 20 en vier van 21 jaar oud. Het ene moment ben je top en het andere ben je nergens. Wat de ene dag een zekerheid is, is dat een dag later plots niet meer. Het gaat om het constant herhalen van systemen en tactieken om iedereen elke week opnieuw scherp te zetten. Dat is niet vanzelfsprekend, maar intussen voetballen wij wel anders dan negentig procent van onze tegenstanders. Met druk vooruit, over de grond. En het loont.”
“Dat we het aandurfden om met zoveel jeugd te spelen, heeft voor de ommekeer gezorgd, maar kampioen worden we nooit met deze kern. Daarom dat het van de ambities zal afhangen van de eigenaar en wat daar tegenover staat voor mij of ik mijn contract al dan niet verleng. Als hij een titel verwacht met een groep van dezelfde kwaliteit als dit seizoen, dan bedank ik voor het aanbod. Er zijn veel spelers einde contract en het is nog maar de vraag in hoeverre zij vervangen worden. Maar eerst ligt de focus nog op dit seizoen. Wie weet wat er mogelijk is als we de play-offs halen en meestrijden voor Europees voetbal.”
Lees ook: meer voetbalbelgen in het buitenland
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Instant lentegevoel met deze handtassen in pastel
Een hypervrouwelijke outfit of een hippe look met speelse twist? Pasteltinten werken altijd in je voordeel. Nog niet klaar voor een lila suit of snoeproze jurk? Ook een pastelgekleurde handtas does the job. Ninashop.be zocht voor jou de liefste exemplaren uit. -
Wielrennen4
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
Livios
BINNENKIJKEN. Tomas en Arne bouwen oud vrachtschip om tot unieke vakantiewoning
-
-
Voetbal 1B
Kyan Vaesen (20) bezorgt KVC Westerlo de winst tegen SK Deinze (0-1): “Mijn eerste doelpunt als prof”
Na zes wedstrijden op rij zonder zege weet KVC Westerlo eindelijk weer hoe een overwinning smaakt. De Kemphanen gingen maandagavond met 0-1 winnen op het veld van SK Deinze. Invaller Kyan Vaesen (20) zorgde voor de winnende treffer. De derde plaats is dus nog binnen handbereik. -
voetbal eerste nationale
Lennert De Smul één van de aanwinsten van FC Mandel United: “Een nieuwe uitdaging na een lastige periode”
Bij eerstenationaler FC Mandel United krijgt de ploeg voor volgend seizoen stilaan vorm. Vijf nieuwkomers werden reeds officieel voorgesteld en in de komende weken mogen er nog een vijf- à zestal extra versterkingen verwacht worden. Wie we volgend seizoen zeker al in het outfit van Mandel United zullen zien, is de 24-jarige Lennert De Smul, een talentrijke linksvoetige verdediger. -
veldrijden aspiranten
Naud De Clercq naar Bert Containers-Pauwels Sauzen: “Van mijn zeven jaar al droom ik van deze crossploeg”
Bert Containers-Pauwels Sauzen, het jeugdteam van crossploeg Pauwels Sauzen-Bingoal, trok een extra jongere aan. Naud De Clercq uit Elst (Brakel) zal vanaf 1 september de overstap maken naar de crossploeg van teammanager Jurgen Mettepenningen. -
Renzo Raes na pistemeeting in Gent: “Nog wat werk om internationaal te kunnen meedraaien”
Tien Belgische junioren konden tijdens de International Belgian Track Meeting in Gent voor het eerst dit jaar competitie betwisten. Renzo Raes (Wuustwezel) en de broers Lennert en Jasper Bertels (Lier) werkten een scratch en een puntenkoers af. Onze gouwgenoten lieten zich niet onbetuigd.