Stien Vanhoutte en Sandrine Tas blikken vooruit op EK schaatsen: “Bubbelconcept is goed georganiseerd”
SCHAATSENStien Vanhoutte verblijft sinds deze week samen met Bart Swings, Mathias Vosté en Sandrine Tas in een bubbel in Nederland. Dit weekend vinden op de ijsbaan Thialf in Heerenveen namelijk het EK allround en het EK sprint voor mannen en vrouwen plaats.
Delen per e-mail
“Op dit moment verloopt de voorbereiding goed”, reageert Stien Vanhoutte. “Het bubbelconcept is heel goed georganiseerd. Enkele weken geleden, toen Nederland in lockdown ging, was het wel iets moeilijker. Toen konden we enkele dagen niet schaatsen en het grootste deel van de trainingsgroep waarbij ik schaats, werd plots niet meer toegelaten op het ijs.”
“In onze internationale groep mochten enkel de atleten die deelnemen aan het EK of wereldbekers nog schaatsen. Dat was ineens een hele aanpassing, maar we hebben geprobeerd er het beste van te maken”, aldus Vanhoutte.
Stabiele races
“Wat je mij mag wensen voor 2021? Voor het nieuwe jaar hoop ik op een goede voorbereiding in aanloop naar de Olympische Winterspelen van volgend seizoen en vooral in deze tijden nog meer dan anders wens ik dat mijn familie, vrienden en teamgenoten en begeleiding gezond blijven”, gaat de Gistelse voort. “Het coronavirus heeft het hele jaar een grote invloed gehad op de manier waarop we konden trainen, dus net zoals iedereen hoop ik dat de situatie in het nieuwe jaar terug wat beter wordt.”
“Ik hoop dat ik dit weekend vier stabiele races kan rijden op hetzelfde niveau als mijn wedstrijd op het WK Kwalificatietoernooi van enkele weken geleden. Ik rij het EK sprint, dus dat is twee dagen waarop ik telkens een 500m en een 1000m rijd waarna een klassement wordt opgemaakt met de resultaten van de vier ritten. Ik kijk er in ieder geval naar uit om eindelijk nog eens een internationale wedstrijd te kunnen schaatsen, dat is intussen al bijna een jaar geleden.”
Niets nieuws
Sandrine Tas ligt samen met Vanhoutte op de hotelkamer. “Het bubbelconcept wil eigenlijk zeggen dat we met niemand meer contact mogen hebben van buiten de bubbel”, zegt de Oostendse. “We mogen dus enkel naar de ijsbaan en een rondje fietsen of lopen, maar niet naar de supermarkt of uit eten enzovoort. Dit voor sowieso drie weken. Als we ons kunnen plaatsen voor het WK worden dat er vijf.”
“Het is een heuse ervaring. Er komt namelijk veel bij kijken met onder meer de mondmaskers, maar uiteindelijk is weg zijn van huis en rondhangen op een hotelkamer niets nieuws. Als we met het skeeleren een WK hebben in bijvoorbeeld China of Taiwan of als de Worldcups in Noord-Amerika of Azië doorgaan, dan zijn we ook drie weken van huis en dan zit je tussen de trainingen door, vaak ook maar op de hotelkamer om te rusten.”
(lees hieronder verder)
“Mijn nieuwjaarswensen? Een sportief jaar zonder blessures of tegenslagen waarin ik het beste van mezelf kan laten zien, op het ijs maar ook op de skeelers. Daarnaast wil ik mijn diploma Bioscience engineering op zak hebben.”
“Hoe ik vooruitblik op komend weekend? Voorlopig is het nog wat in onzekerheid afwachten, want ik ben namelijk eerste reserve. Ik heb er alleszins wel zin in en denk ook wel dat ik er klaar voor ben, dus als ik de kans krijg om te schaatsen, dan zal ik die met beide handen grijpen”, besluit Tas.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE A Trainer Cedric Renard verlengt contract bij VV Tielt: “Ambitieus maar met het nodige realisme”
Tweedeprovincialer VV Tielt was met een tien op vijftien en een gedeelde eerste plaats in de A-reeks sterk aan het nieuwe seizoen begonnen, maar die prima start zal wellicht een maat voor niets zijn. Dat vindt ook de 38-jarige coach Cedric Renard, die zijn contract bij Tielt verlengd zag. -
VOETBAL 1A Michiel Jonckheere baalt na Kortrijkse nederlaag in de sneeuw: “Dit was geen wedstrijd. Dit was een circus”
Na er negen jaar te hebben gevoetbald, was Michiel Jonckheere zaterdagnamiddag terug in de Oostendse Diaz Arena, maar absoluut niet in de omstandigheden die hij zich had voorgesteld. “Dit was geen match”, zegt hij resoluut. “Dit was een circus en het gebeurde onder druk van de Pro League. Anders had de scheidsrechter de wedstrijd nooit laten starten.” -
Hema SKW en Marie Vervaet bevestigen met zevende zege op rij bij Namen (62-64): “Het team lijkt klaar voor de Eurocup”
Het jeugdige SKW haalde een mooie overwinning binnen bij het sterke Namen na een thriller van formaat. Begin deze week staat het team van Arvid Diels voor een belangrijke afspraak. Dan speelt Hema SKW zijn poulewedstrijden voor de Eurocup in Valencia. -
-
Rupel Boom geeft officieel forfait voor bekerwedstrijd tegen Eupen: “Door overmacht, maar voetballen was hypocriet én gevaarlijk”
Rupel Boom geeft officieel forfait voor het bekerduel met eersteklasser Eupen dat gepland stond op 2 februari. De Boomse burgemeester Jeroen Baert (N-VA) gaf de Steenbakkers, ondanks het feit dat ze mogen werken onder het protocol van 1A-ploegen, geen toestemming om te trainen of wedstrijden af te werken op Booms grondgebied. -
voetbal eerste provinciale Bart Cums en Grimbergen zijn tegen heropstart: “Er is geen tijd om de spelers wedstrijdfit te krijgen”
Covid-19 zorgt nog steeds voor problemen en de vraag blijft of er naast het profvoetbal nog gevoetbald zal worden. Willen de clubs dit wel? Bart Cums, sportief manager van eersteprovincialer Grimbergen, geeft te kennen dat zijn club dit niet ziet zitten. -
Energie Overstappen van energieleverancier is simpel. Waarom laten zoveel mensen dan besparing liggen?
Dat veel gezinnen vandaag onnodig te veel betalen voor hun energiecontract is ondertussen genoegzaam bekend. Energieregulator CREG merkt daarbij dat consumenten het te ingewikkeld vinden om van energieleverancier te veranderen. Mijnenergie.be bekijkt wat u moet weten om een goedkoper contact af te sluiten. -
Jobs Wat als je niet op pensioen wil gaan? Dit zijn de regels voor werken na 65
Het pensioen van tv-icoon Martine Tanghe gaf een nieuwe impuls aan het debat over werken na 65. Wil je blijven werken hoewel je op pensioenleeftijd bent? Of ben je al met pensioen, maar wil je toch iets bijverdienen? Jobat.be bekeek de regels.