SK Deinze behoudt uitzicht op plaats twee. Trainer David Gevaert: “Toch liever niet te hoog van de toren blazen”
voetbal 1BNa vijftien speeldagen prijkt de kersverse profclub SK Deinze met 23 punten op een leuke vierde plaats. Als de oranjehemden hun eerste competitie in 1B op die plaats afsluiten, zou dat niet slecht zijn. Toch dromen voorzitter, spelers en fans van plaats twee en barragewedstrijden met nummer zeventien uit 1A. Op vice-leider Seraing telt Deinze drie punten achterstand.
Delen per e-mail
Tactische zet in sleutelmatch
David Gevaert slaagde er met enkele tactische zetten in om matchen te winnen. Toen Seraing een eerste keer naar Deinze afzakte, koos hij resoluut voor countervoetbal, wat een duidelijke driepunter opleverde. Uit bij Lierse Kempenzonen was de inbreng van Vargas en Van Walle halfweg beslissend. Noodzakelijk in een sleutelwedstrijd. Waardoor Deinze een bonus van dertien punten heeft op de enige degradatieplaats.
Challouk koning van de assist
Opvallend is dat enkele spelers, die vorig seizoen in eerste amateurklasse minder aan bod kwamen, in deze competitie bijna onmisbaar zijn. Zoals Alessio Staelens (drie goals, drie assists), Michiel De Looze en Niels De Schutter. Topschutter Lennart Mertens (negen goals, één assist) blijft beslissend net als Youssef Challouk (drie goals, zes assists). Jannes Vansteenkiste (twee assists) toont meer presence dan vorig seizoen. Op Gert Van Walle kan trainer Gevaert altijd rekenen.
Aanjager Seth De Witte
De met veel bombarie aangekondigde nieuwkomers Vargas en Neto hebben nog niet veel speelminuten, respectievelijk 261 en 371. Hetzelfde geldt voor De Belder (270 minuten). Ook De Witte kwam later bij de ploeg, maar ontpopte zich in korte tijd tot stevige verdediger en aanjager. Blondelle groeide uit tot vaste waarde. Lecomte begon aarzelend, maar werd de laatste matchen ‘incontournable’. Net als doelman Dutoit die al een paar punten pakte.
Thuis zeven keer ongeslagen
In eigen stadion zijn de oranjehemden zeven matchen ongeslagen. Enkel de openingspartij tegen Union, onbetwist leider, werd verloren (0-2). Buitenshuis sprokkelde Deinze uit zeven matchen acht punten. Onder meer bij Union (3-0) en bij Westerlo (3-0), matchen kort na een verplichte lockdown, werd kansloos verloren. Trainer Gevaert heeft er een dubbel gevoel bij. “Ik denk dat we die matchen op een ander tijdstip hadden kunnen spelen. Anderzijds, misschien best dat we toen tegen die clubs speelden en niet tegen bijvoorbeeld Lierse Kempenzonen.”
Iets oogsten tegen de leider
Zo lang mogelijk de tweede plaats in het vizier houden wordt na de winterstop een interessante uitdaging. Trainer David Gevaert probeert te temperen. “We willen zo hoog mogelijk eindigen, maar mogen niet te hoog van de toren blazen. Wij komen nog maar piepen, de budgetten van Union en Westerlo zijn veel groter.”
Extra uitdaging mag zijn iets oogsten tegen leider Union. In de twee duels met de Brusselse ploeg kon Deinze nog niet scoren.
Lees ook: meer voetbal in eerste klasse B
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VOETBAL 1A Coach Alexander Blessin na verlies KV Oostende op Club Brugge: “Trots op mijn spelers”
Wat KV Oostende woensdagavond op de mat bracht tegen Club Brugge - toch dé favoriet voor de titel - verraste vriend en vijand. Veel druk naar voren, bij wijlen gezwind aanvalsspel en een goeie organisatie. “Ik ben dan ook trots op mijn spelers”, benadrukt coach Alexander Blessin. -
PREMIUM
Premier League Er ligt een knoop in de loop van ‘The Gunners’: hoe Arsenal afgegleden is tot een speelbal van machtige makelaars
Niet zo lang geleden stond ‘The Arsenal Way’ voor elegantie, klasse, jeugdigheid en succes. Inspiratie voor een generatie, naar het beeld van zijn architect Arsène Wenger. Vandaag ligt er een knoop in de loop van ‘The Gunners’, pas vijftiende in de Premier League. Relaas van hoe een integere voorbeeldclub is afgegleden en speelbal is geworden van machtige makelaars. -
Multimedia Moet jouw telefoon tegen wat nattigheid kunnen? Deze smartphones zijn waterdicht
Het is misschien niet het eerste waar je naar kijkt als je een nieuwe smartphone gaat kopen, maar toch is ‘waterdichtheid’ een redelijk belangrijk criterium. Helemaal als je ook in de gure tijd van het jaar vaak buitenshuis bent. Onze techredacteur belicht de verschillende niveaus van waterdichtheid en de high-end smartphones per categorie. -
-
Een nieuwe auto kopen? Zoveel invloed heeft de CO2 uitstoot van je wagen op de prijs van je verzekering
Is het tijd voor een nieuwe auto? Dan heb je waarschijnlijk al een merk en model op het oog. Maar heb je al eens nagedacht over de milieuvriendelijkheid? De CO2-uitstoot van je auto kan namelijk de prijs van je autoverzekering beïnvloeden. Independer.be legt je uit waar je op moet letten. -
veldrijden beloften Niels Vandeputte treedt wederop: “Hamme en Overijse om het crossgevoel voor WK terug te vinden”
Verrassend. Sven Vanthourenhout nam Niels Vandeputte op in zijn selectie voor het WK veldrijden voor beloften van zaterdag 30 januari in Oostende. Door een gebroken ruggenwervel stond de crosser uit Brecht langs de kant. Hij treedt zaterdag in Hamme en zondag in Overijse wederop. -
VROUWENVOETBAL SUPER LEAGUE Leo Van der Elst en Club YLA hervatten competitie met dubbele opdracht tegen Woluwe: “Graag een zes op zes”
De speelsters van Club YLA vatten het nieuwe kalenderjaar in de Super League aan met een verplaatsing vrijdagavond naar promovendus Woluwe. Het team van trainer Leo Van der Elst ambieert de top vijf en kan zich geen nieuwe nederlaag veroorloven. -
Jobs Werken in productie & techniek? Deze profielen zijn gewild
Kijk je in dit nieuwe jaar uit naar een nieuwe baan? Dan maak je een goede kans in productie en techniek. Ondanks de coronacrisis zijn er massaal jobs te vinden in deze elementaire sector. Vacatures raken er ook niet altijd even vlot ingevuld. Jobat.be geeft een overzicht van de meest gevraagde profielen en hoe je je kan heroriënteren.