Simon Plaskie en Menen hervatten met 3-0-zege tegen Gent: “Als ploeg tonen wat we waard zijn”
VOLLEYBAL EUROMILLIONS LEAGUEHet bestuur van Desospan Menen kondigde eerder deze week aan dat de grensploeg het aan het einde van het seizoen voor bekeken houdt. De spelers spoelden woensdagavond de extrasportieve kater door met een knappe 3-0-zege tegen Gent (25-21, 25-22 en 25-21). Zaterdag trekt het team van coach Frank Depestele naar Maaseik.
Van alle teams uit de Euromillions Volley League werd de kalender van Menen door coronaperikelen het hardst overhoop gegooid. De laatste wedstrijd van Menen dateerde van 21 december, de dag waarop het in de halve finale van de beker uitgeschakeld werd door… Gent. Een lange winterstop en het tegenvallende nieuws eerder deze week: hoe moeilijk was het voor de Menenaars om zich op te laden?
We vroegen het aan Simon Plaskie. “De hele ploeg was klaar voor de wedstrijd”, aldus de 20-jarige receptie-hoekspeler. “Omdat drie van onze matchen werden uitgesteld, bleven we vijf weken zonder wedstrijd, was er zelfs geen oefenduel. De eerste twee weken na de winterstop was trainen moeilijk. Door corona waren er op sommige momenten slechts 7 spelers op training. Het was een beetje chaos waardoor het moeilijk was om ritme te vinden. Nu is er weer wat meer structuur en zijn we klaar om in een rechte lijn naar de eindstreep te gaan.”
“Wat betreft de beslissing van het bestuur om aan het einde van het seizoen te stoppen: de club zit in een financieel moeilijke situatie. Corona heeft zijn impact gehad”, aldus Plaskie. “Heel wat sponsors hadden een contract voor drie seizoenen waarvan de laatste twee in coronatijden. Ze kregen weinig return en haakten af. Voor ons als spelers kwam de beslissing onverwacht, maar we werken het seizoen zo goed mogelijk af. Met de betalingen voor dit seizoen is er niets mis. Als speler en als groep zullen we er alles aan doen om dit seizoen een goede afloop te laten kennen. We willen in schoonheid afscheid nemen.”
Gebrek aan matchritme
Met de 3-0-overwinning tegen Gent begon Menen sportief goed aan het nieuwe jaar. “Onze start was minder. Je voelde dat we matchritme tekort kwamen. We maakten fouten die we anders niet maken en konden kansen die we gewoonlijk afmaken, niet benutten. Gaandeweg vonden we wel ons ritme. Een 3-0-thuiszege tegen Gent dat ons uit de bekerfinale hield, daar kunnen we veel positiviteit uit putten voor de komende opdrachten.”
Het duel met Gent was voor Plaskie een confrontatie met zijn ex-ploeg waar hij de voorbije twee seizoenen speelde. Met 17 punten was hij topscorer wat hem de trofee van ‘Star of the game’ opleverde. “Eerder werd ik al eens ‘Star of the game’ tegen Achel. Spelen tegen ex-ploegmaats waarvan sommige goede maten zijn is tof, maar raar. Er is onder vrienden uiteraard wel wat gezonde rivaliteit. Maar het was dit seizoen al de vierde keer dat we tegenover elkaar stonden. Het speciale is er dus wel wat af.”
Maaseik en tweemaal Roeselare
Met de trip van zaterdag naar Maaseik en nadien de dubbele confrontatie met landskampioen Roeselare (uit op woensdag 2 februari en thuis op zaterdag 5 februari) volgen de topwedstrijden elkaar nu snel op. Plaskie en co verloren de heenwedstrijd tegen Maaseik verloren nipt in de vijfde set (14-16). “Het was een duel op vrij hoog niveau van beide kanten. We klommen naar een 2-1-voorsprong en ondanks een 19-15-bonus in de vierde set verloren we die beurt nog. Ondanks het verlies leverden we een goede prestatie. Dat belooft voor de trip van zaterdag.”
“Een duel met een topploeg geeft sowieso een extra prikkel om punten te pakken. Al wat je bij een topper kan rapen, is een bonus voor het klassement en kan een boost geven voor de rest van de competitie”, aldus nog Plaskie. “Als ploeg willen we tonen wat we waard zijn. Het komt erop aan om de identiteit terug te vinden die we in het begin van de competitie hadden opgebouwd, maar die we kwijt speelden door nederlagen tegen Borgworm, Europees en de bekeruitschakeling.”
Euromillions League: Maaseik - Menen: zaterdag 29 januari om 20.30 uur.
Lees ook: volleybal in Euromillions League
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Basketbal BNXT League
Filou Oostende walst over Mechelen in eerste finaleduel: “Het verleden telt niet, enkel het heden”
“Het staat 1-0 en meer niet”, aldus coach Dario Gjergja na de 103-60-monsterzege van zijn Filou Oostende in het eerste finaleduel van de Belgische play-offs tegen Kangoeroes Mechelen. De weg naar een elfde titel op rij ligt echter helemaal open voor de recordkampioen. -
voetbal interprovinciale eindronde
ASV Geel wint met 2-0 van Rumbeke en promoveert terecht naar derde nationale
ASV Geel heeft zijn droom beet. De Kempische formatie won zaterdagavond zijn derde wedstrijd in de interprovinciale eindronde met 2-0 van Rumbeke. Net als de voorbije weken ging dat niet zonder slag of stoot. Geel eindigde de partij met tien, Rumbeke bleef na negentig minuten nog met negen spelers over. De promotie van Geel is ook goed nieuws voor de provinciale clubs. -
Livios
Grotere regenwaterputten in opmars: “Ga meteen voor een put van 10.000 liter”
De klimaatverandering is een realiteit. Zowel periodes van droogte als intense neerslag komen steeds vaker voor. Maart en april waren kurkdroge maanden, waardoor heel wat regenwaterputten in Vlaanderen vandaag leeg zijn. Nu al. Moeten we investeren in grotere regenwaterputten? Bouwsite Livios gaat het na. -
-
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
autosport
Jan Lauryssen en John De Wilde scoren voor Q1 TrackRacing
Q1 TrackRacing is dit weekend aan zijn internationale autosportseizoen begonnen en dat met de eerste wedstrijden van de GT Open Cup Europe op de Franse F1-omloop van Paul Ricard. Het team deed dat met verve met onder meer een algemene zege voor Jan Lauryssen tijdens de eerste race op zaterdag en dubbele winst van John De Wilde in de AM-klasse. -
Livios
Meer opbergruimte nodig? Interieurarchitect Bart Appeltans verklapt 8 oplossingen
Boeken, gezelschapspelletjes, dekentjes, laptops, gsm-laders… Heb jij ook genoeg van rondslingerende spullen in huis? Wie niet veel opbergruimte heeft, moet slim zijn. Bart Appeltans van interieur- en architectenbureau Sfar en bekend als interieurarchitect bij ‘Blind Gekocht’ onthult aan bouwsite Livios acht originele manieren om extra opbergruimte te creëren. -
Wielrennen
Gianni Vermeersch botst in Antwerp Port Epic op naamgenoot Florian: “Laatste twee km één man te sterk”
Gianni Vermeersch (29) kwam net tekort om in de Antwerp Port Epic ploegmaat Mathieu van de Poel op te volgen. Florian Vermeersch was net iets sterker. De jonge veldrijder Thibau Nys pakte de derde podiumplaats.