Sandy Casieris ruilt over een half jaar FC Lebbeke voor KSC Dikkelvenne: “Fantastische kans dichter bij huis”
Het stond bijna in de sterren geschreven! Sandy Casieris zou ooit bij KSCD Dikkelvenne trainer worden. De 46-jarige milieuambtenaar uit Brakel neemt bij de geel-blauwen vanaf het seizoen 2021-22 het sportieve roer in handen.
Delen per e-mail
Pieter De Potter, sportief verantwoordelijke bij de tweedenationaler, liet er maandag geen gras over groeien. ‘s Ochtends liet hij Tom De Cock, sedert januari 2019 trainer bij Dikkelvenne, weten dat zijn overeenkomst volgend seizoen niet wordt verlengd. Enkel uren later maakte de club bekend dat Sandy Casieris vanaf 1 juli 2021 het eerste elftal traint. De Brakelaar komt over van derdenationaler FC Lebbeke waar hij begin dit jaar aan de slag ging. Een week geleden zag het er nog naar uit dat Casieris, die half oktober een ernstige coronabesmetting opliep, bij Lebbeke zou verlengen.
“Ik heb bij Lebbeke een contract van één seizoen met een optie op een tweede”, verduidelijkt Casieris. “Die optie moet pas in februari worden gelicht. Ik had niet gedacht dat in deze moeilijke periode een fantastische kans mijn pad zou kruisen. Dikkelvenne is een reeks hoger plus een stuk dichter bij huis. Naar Lebbeke zit ik drie à vier maal per week tot één uur en vijftien minuten in de auto, naar Dikkelvenne zal dat een kwartiertje zijn. Een hemelsbreed verschil.”
Derde keer, goede keer
Casieris solliciteerde eerder al bij Dikkelvenne. In de aanloop naar het seizoen 2016-17, toen hij aan de slag was bij eersteprovincialer Eendracht Elene-Grotenberge, legde hij nipt de duimen voor Kurt Mertens. En toen Geert Criquielion eind 2018 de laan werd uitgestuurd belde Dikkelvenne bij hem aan.
“Toen kon ik Elene-Grotenberge niet verlaten want we waren volop in strijd om de titel in eerste provinciale”, blikt Casieris terug. “De trein naar Dikkelvenne dendert een derde keer voorbij. Tijd om erop te springen, want niemand weet of er ooit een vierde kans komt. Dus ging ik op het aanbod in. Met de ambitie om in tweede nationale de linkerkolom te spelen en in die linkerkolom liefst zo hoog mogelijk te eindigen.”
Om de bestaande spelersgroep te evalueren zitten Pieter De Potter en Sandy Casieris, die hoopt bij Lebbeke de kans te krijgen het seizoen (als het nog wordt heropgestart) uit te doen, woensdag al eens samen.
Lees ook: meer voetbal in tweede nationale A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sparen Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst. -
VOETBAL 1A Maxime D’Arpino en KV Oostende ontvangen Kortrijk: “Ideale kans om revanche te nemen”
Nee, de match tegen Eupen was niet goed - dat weten ze bij KV Oostende maar al te goed. Zaterdag volgt een kans op revanche tegen de buren van KV Kortrijk, die net als Oostende 29 punten hebben. “We willen revanche nemen voor die 3-1-nederlaag in de heenmatch”, zegt Maxime D’Arpino. -
VOETBAL 1A AA Gent-verdediger Andreas Hanche-Olsen verkende tijdens winterstop België: “Paar mooie plekken gezien”
Na de korte winterstop startte AA Gent 2021 vorig weekend met een gelijkspel bij Beerschot. Tijdens die winterstop raakte bekend dat heel wat Buffalo’s de regels overtraden en tóch voor een korte trip naar het buitenland kozen. Andreas Hanche-Olsen(23) was daar niet bij, hij verkende z’n nieuwe thuishaven België met z’n vriendin. -
-
Atletiek In een coronavrij Australië wint Mathijs Casteele een lokale 5km : “Mentaal deed het deugd om nog eens een wedstrijd te lopen”
Terwijl er in België nog steeds geen sprake is van atletiekwedstrijden, mogen atleten in andere delen van de wereld wel al terug hun spikes bovenhalen. In Australië is het zomerseizoen ondertussen zelfs in behoorlijk normale omstandigheden van start gegaan. Mathijs Casteele, die al bijna een jaar in Australië verblijft, nam er afgelopen zondag voor het eerst deel aan een wedstrijd en hij won meteen ook in een wedstrijdrecord. “Eigenlijk was ik gewoon blij om eens niet alleen te moeten lopen”, klinkt het. -
Basketbal Wim Van Britsom (WEB): “Er is slechts een handvol sporten die je op school mag geven”
De coronapandemie heeft er op sportief vlak stevig ingehakt in alle sportcompetities. Maar hoe gaat dat in een sportschool? Dat corona invloed heeft op lesgeven staat buiten kijf. Maar wat gebeurt er met de sporturen? Wij vroegen het aan Wim Van Britsom, coach bij Kontich Wolves, maar ook bezieler van Waasland Education Basketbal (WEB) aan het KA Beveren. -
Energie Overstappen van energieleverancier is simpel. Waarom laten zoveel mensen dan besparing liggen?
Dat veel gezinnen vandaag onnodig te veel betalen voor hun energiecontract is ondertussen genoegzaam bekend. Energieregulator CREG merkt daarbij dat consumenten het te ingewikkeld vinden om van energieleverancier te veranderen. Mijnenergie.be bekijkt wat u moet weten om een goedkoper contact af te sluiten. -
VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE B Frederik De Smet (Eendracht Houtem): “Tot zestig procent minder inkomsten omwille van coronaproblematiek”
Tweedeprovincialer Eendracht Houtem heeft zijn huiswerk voor volgend seizoen zo goed als klaar. De club verwacht niet dat er dit seizoen nog zal gespeeld worden en is ook geen voorstander van een eventuele herstart. Wel heeft corona bij VCE Houtem een stevige impact op het beschikbare budget voor volgend seizoen. De club zag de inkomsten met zo’n zestig procent terugvallen. “Maar zodra er meer mogelijk is, hopen we toch nog een beetje van dat inkomstenverlies te kunnen goedmaken”, vertelt de Houtemse spreekbuis Frederik De Smet.