RWDM krijgt serieuze rammeling van ADO Den Haag (5-0) en El Ouahdi valt op Wezet (1-2) geblesseerd uit
voetbal challenger Pro leagueTerwijl een veredelde B-ploeg van RWDM, met heel wat youngsters in de basis, eerder op de dag een oefenduel moeizaam had gewonnen tegen Wezet (1-2), leed de A-ploeg enkele uren later een smadelijke 5-0-nederlaag tegen ADO Den Haag, een ploeg uit de Nederlandse tweede klasse. Als er niet dringend die benodigde versterkingen bijkomen, dan doet RWDM er beter aan zich wat bescheidener op te stellen wat de titelambities betreft.
Normaliter zou RWDM één van zijn twee oefenwedstrijden zaterdag spelen tegen VV Venlo, tevens een ploeg uit de Nederlandse tweede klasse. Dat oefenduel mocht om allerlei redenen finaal niet doorgaan. In allerijl werd met ADO Den Haag een reeksgenoot van Venlo gevonden.
In het Bingoal stadion, de nieuwe naam van de thuishaven van ADO Den Haag, kon de wedstrijd voor RWDM niet slechter beginnen. Nog voor de eerste vijf minuten waren verstreken, stond de ploeg van trainer Vincent Euvrard in het krijt. De Waal, die volledig vrijstond in de grote rechthoek, mocht een voorzet van Zwarts zomaar in doel schieten. Halfweg de eerste periode kwam RWDM goed weg toen een kopbal op de paal belandde. Biron had enkele minuten voor de rust de gelijkmaker moeten scoren, maar in plaats van 1-1 werd het aan de overzijde 2-0, andermaal via De Waal.
Nodige versterkingen
Kort na de pauze was de wedstrijd gespeeld toen Verheydt weer veel te makkelijk van dichtbij de 3-0 kon maken. RWDM rechtte de rug en kwam iets meer opzetten, maar het kon niet verhinderen dat de Nederlandse club nog twee keer zou scoren en heeft getoond dat ze duidelijk klaar is voor de competitiestart volgende vrijdag. Gelukkig voor RWDM start de Challenger Pro League pas over twee weken zodat nog de nodige versterkingen kunnen gedaan en ingepast worden.
Bij RWDM lopen ze weer in hun schoenen en niet ernaast voor zover dit het geval was. De defensie gaf geen al te beste beurt, maar eigenlijk was het collectief geen goede prestatie.
Tegen ADO speelde RWDM met Defourny; Heris, Ruyssen, Le Joncour, Ferraro; Diallo, Sankhon, Botella; Hazard, Smeets, en Biron. De doelpunten werden gemaakt door: 3‘ De Waal (1-0), 44’ De Waal (2-0), 49’ Verheydt (3-0), 66’ Werker (4-0), 88’ Struick (5-0)
Tegen Wezet trad RWDM aan met De Bie, Raftery, Kurdic, El Moutadayene, N’Zi, Gécé (71’ De Cesare), Ajjoura (71’ Nobrega), El Ouahdi (71’ Meskallal), Ephestion, Bouchiori, El Ouamari. Het scoreverloop: 30’ Perseo (1-0), 35’ Wilmots (1-1, og), 68’ El Ouahdi. El Ouahdi kon de wedstrijd niet uitspelen wegens een blessure aan de linkerenkel. Onderzoek moet nog uitwijzen hoe ernstig die blessure is.
Lees ook: meer voetbal in de CPL
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Met de hogedrukreiniger erover en klaar? Dankzij deze tips maak je je terras kraaknet zonder het te beschadigen
-
PREMIUMwielrennen meisjes nieuwelingen
Auke De Buysser voor de tweede keer de beste in Ronde van Vlaanderen: “Heel speciaal”
Net als vorig jaar won Auke De Buysser de Ronde van Vlaanderen voor meisjes nieuwelingen. Dit jaar was het voor deze categorie, als onderdeel van de jeugddag, een aparte wedstrijd. De Knesselaarse maakte het af in een sprint met een zestiental meisjes. Belgisch kampioene Jilke Michielsen en de Nederlandse Esmee Blok mochten mee het podium op. -
Mijntelco
Je telecom en energie-/bankzaken in één contract combineren: kom je dan voordeliger uit? Wij maakten de berekening
Dat telecompakketten in verschillende vormen en maten bestaan, hoeven we jou vast niet meer uit te leggen. Wat je misschien nog niet wist, is dat sommige providers je ook de mogelijkheid bieden hun aanbod te combineren met een energiecontract of bancaire diensten. In ruil krijg je een korting op je maandelijkse factuur. Is combineren de moeite of niet? Mijntelco.be zocht het uit. -
-
PREMIUMvoetbal jupiler pro league
Lagae (19), het nieuwste product van AA Gent, krijgt steeds meer minuten: “Niet méér stress dan bij Jong Gent”
-
PREMIUMwielrennen juniores
Mauro Cuylits kan met brons op BK nare periode definitief afsluiten: “Liet me niet gek maken”
Op het volledig vlakke parcours in Brasschaat serveerden de junioren zondag een boeiend BK. Jarno Widar, dit jaar winnaar van klassiekers als Kuurne-Brussel-Kuurne en Ronde van Vlaanderen, pakte de driekleur. In een sprint met drie was hij sneller dan Niels Driesen en Mauro Cuylits. -
PREMIUMvoetbal eerste nationale
Jonas Bogaerts sluit een periode van tien jaar af in het shirt van KVK Tienen en kijkt vooruit: “Wellicht wordt het eerste provinciale”
De laatste competitiematch op vrijdagavond was er net te veel aan gezien de droge 3-0-nederlaag tegen de beloften van Antwerp. Gelukkig hadden ze bij KVK Tienen de week voordien voor eigen volk al een knap orgelpunt geplaatst op een geslaagd seizoen. -
PREMIUMkrachtbal
KBC Male triomfeert in finale tegen KBC Sint-Michiels: “We kunnen het nog steeds amper geloven”