Rupel Boom kansloos onderuit in degradatieduel bij Hoogstraten (1-0): “Bij tegengoal leken we wel een kleuterklas”
voetbal 1NRupel Boom deed zaterdagavond een slechte zaak in de strijd om het behoud. Een doelpunt van Fall kort na de pauze bleek voldoende voor Hoogstraten om de volle buit te pakken en de ploegen onderaan de stand nog wat dichter bij mekaar te brengen. Een gemiste kans voor Boom dat naliet om aansluiting te vinden met de middenmoot, maar daar eigenlijk ook nooit echt de kansen toe kreeg.
“Ik had het nog voorspeld”, aldus een ontgoochelde Brice Verkerken na afloop. “Wie het eerst scoorde, zou de wedstrijd winnen. Ik ken Hoogstraten goed van vorig seizoen toen ik er nog met Aalst tegen speelde. Als je hen bekampt is het noodzakelijk om zelf op voorsprong te komen.”
Offensief te weinig
“Dat we al bijna vroeg op achterstand stonden? Fall leek me bij die eerste goal na vijf minuten wel enkele meters buitenspel te staan, dus die werd terecht afgekeurd. We werden er alleszins door wakker geschud. Het is niet dat we niet scherp voor de dag kwamen. Achteraan stonden we pal, maar we wonnen gewoon nooit de tweede bal. En offensief was het andermaal te weinig. Voor rust kregen we misschien een kans die naam waardig, maar in het algemeen konden we nooit echt aanspraak maken op meer.”
“Hoogstraten zette hoog druk, maar het was voor de twee ploegen moeilijk om goed te voetballen op een slecht bespeelbaar veld. In dat opzicht namen we ook geen risico’s en waren we vaak genoodzaakt om de lange bal te gebruiken. Na de 1-0 werd het alleen maar moeilijker. Niet dat ik opgaf, want je moet altijd weerbaarheid tonen. In voetbal kan het snel gaan, maar in ons geval lukte het niet.”
Kleuterklas
“Of de jeugdigheid van de kern op zo’n momenten doorweegt? Ik denk dat de jongeren op zich wel een mature wedstrijd afwerkten, maar bij de tegengoal leken we wel een kleuterklas. Dat klinkt misschien grof, maar de voorzet kwam te makkelijk en daarna stonden we helemaal verkeerd in de dekking. Zo’n fouten betaal je cash op dit niveau. Maar ik wil niemand met de vinger wijzen, want het zijn voor die jongens ook niet de meest dankbare omstandigheden. Ze doen hun stinkende best en nu komt het er vooral op aan om als groep te reageren tegen Knokke. Een moeilijke wedstrijd, maar een ploeg wiens soort voetbal ons beter ligt.”
“Dat we nu naar onder moeten blijven kijken? We hoeven naar weinig te kijken behalve naar onszelf. Dat heb ik ook gezegd in de kleedkamer. Rekenen of bestuderen wat de ploegen rondom ons doen, heeft nu weinig zin. De focus moet op onszelf liggen.”
Lees ook: meer voetbal in 1N
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvoetbal derde provinciale B
De Panne zegeviert in kelderkraker tegen Roeselare-Daisel B: “Operatie redding is ingezet, maar we zijn er nog niet”
RC De Panne heeft met een 4-1-zege tegen rechtstreeks concurrent SK Roeselare-Daisel B een cruciale zege geboekt in de strijd om het behoud. De kustploeg verlaat zo de voorlaatste plaats en wipt over de Roeselarenaars naar de veertiende plaats in derde provinciale B, met één punt voorsprong op haar naaste concurrent. Kruiseke blijft afgetekend laatste. -
PREMIUMSpaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
PREMIUMBasketbal BNXT League
Brussels wint eerste match in Elite Silver tegen rode lantaarn Apollo Amsterdam
Voor de rust zagen de supporters een (defensief) matig Brussels aan het werk. Constant achtervolgen was toen de boodschap. Na de rust was het spel van de thuisploeg veel beter. In het derde quarter konden de Brusselaars het verschil maken. Finaal werd het 86-81. Voor de hoofdstedelingen was het de vijfde seizoenszege, de eerste in de Elite Silver. -
-
PREMIUMhockey ION hockey league
Braxgata pakt punt op Dragons en Herakles wint van Gantoise: de play-offs blijven mogelijk
Braxgata maakte op speeldag zestien een einde aan de perfecte reeks van Dragons na de winterstop. In het park van Brasschaat werd het 1-1. In Lier mocht Herakles juichen met 4-3-winst tegen Gantoise. Zowel Braxgata als Herakles zijn in de strijd om de play-offs nog steeds niet uitgeteld. -
Gouden Formule 18
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
PREMIUMWielrennen
Gil Gelders zet Gent-Wevelgem U23 op z’n naam: “Deze koers heeft naam, iedereen zal dit onthouden”
Daags na het falen in de Wim Hendriks Trofee zetten de beloften van het Soudal Quick-Step Devo Team in Gent-Wevelgem de puntjes op de i. Met een late uitval pakte Gil Gelders (20) de zege voor de Italiaan Buratti en de Duitser Uhlig.