RSCA Futsal organiseert meteen Main Round van Champions League: “Start met een gouden randje”
FUTSAL Champions LeagueHet is RSCA Futsal menens. De nieuwe sporttempel in Roosdaal is bijna klaar en zal worden ingewijd met een galawedstrijd tegen Benfica. Minder dan twee maanden later wacht er een nieuw hoogtepunt voor de club. Het nieuwe RSCA kreeg van de UEFA de toelating om host te zijn van de Main Round van de Champions League.
RSCA wil de start bij de elite van het futsal niet missen. Nadat eerder Benfica werd gestrikt om op 4 september in Roosdaal een galawedstrijd te komen spelen, kreeg men van de UEFA nu de toelating om een poule van de Main Round in de Champions League te organiseren.
Sportief manager Lieven Baert is terecht fier. “Na het behalen van de landstitel hebben we onze kandidatuur ingediend bij de UEFA. Vorige week kregen we bericht dat alles in orde was. Een dag later was er even twijfel. We hebben toen aangedrongen en gezinspeeld op het gegeven ‘RSCA’. De UEFA ging mee in het verhaal en enkele uren later kwam alles alsnog voor elkaar. Waarvoor onze grote dank. Voor RSCA Futsal wordt het nu echt een start met een gouden randje. Uiteraard kunnen we de ervaring die we met Halle-Gooik Europees opdeden, nu goed gebruiken.”
Europese top
Meteen is RSCA Futsal verzekerd van drie matchen op Europees topniveau. Lieven Baert heeft al een zicht op het vervolg. “Naast Roosdaal heeft de UEFA ook matchen van de Main Round voorzien in Kroatië, Roemenië en Malta. De vier reekshoofden zijn gekend. Het gaat om de Spaanse clubs Barcelona en Palma en de Portugese clubs Sporting Lissabon en Benfica. Eén van die vier ploegen zal van 26 tot 29 oktober dus zeker in Roosdaal present zijn. Voorts krijgen we een ploeg uit pot twee voorgeschoteld. Daar gaat het om Kairat (Kazachstan), Ayat (eveneens Kazachstan), Kherson (Oekraïne) en Dobovec (Slovenië). Die laatste twee ploegen hebben we al ontmoet en zijn van ons niveau. Uit pot vier komt Sporting Club de Paris of het Kroatische Pula. Op 7 juli wordt er geloot. Mijn voorkeur? Palma is sportief de beste keuze als topper, maar Europees kampioen Barcelona is uiteraard een affiche. Kairat ontwijk ik liever, Pula lijkt me een leuke tegenstander.”
Lees ook: meer futsal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal jupiler pro league
Mbaye Leye heeft referentiematch van Zulte Waregem gezien: “Punt in Brugge voelt als veel meer aan”
Dat Zulte Waregem na drie speeldagen vier punten zou totaliseren, had niemand durven incalculeren. Winst tegen Seraing, dat natuurlijk wel. Maar dat ook de verplaatsing naar Club Brugge iets kon opleveren, daar hadden alleen de grootste optimisten vooraf hun centen op ingezet. Maar met de nieuwe wind die aan de Gaverbeek waait, is blijkbaar toch wel één en ander mogelijk. -
Spaargids.be
15 procent minder hypotheekaanvragen dan met vorig jaar: koop je nu een woning of wacht je beter af?
Een woning kopen: wanneer doe je dat het best? Nu, in volle inflatiehausse en met een stijgende rente? Of later als de situatie weer is genormaliseerd? Een dilemma, want wanneer zullen de tijden weer ‘normaal’ zijn? Spaargids.be vroeg het aan John Romain, oprichter van financieel adviesbureau Immotheker finotheker. -
Wielrennen profs
Jens Reynders is teleurgesteld dat hij EK niet mag rijden en start deze week in Noorwegen: “Transfer naar andere ploeg? Geen commentaar”
‘Jens Reynders (Sport Vlaanderen-Baloise) maakt de overstap naar Israël-Premier Tech.’ Dat stond maandag te lezen in verschillende kranten. Reynders zelf houdt de lippen stijf op elkaar, maar dat hij vertrekt bij zijn huidige team is duidelijk. “Eerst werd ik gelinkt aan UAE Emirates en nu is het Israël-Premier Tech. Ik kan er nog niks over zeggen, maar op 1 januari trek ik hoogstwaarschijnlijk een ander truitje aan”, vertelt Jens Reynders. -
-
Spaargids.be
Gemiddelde hypotheekrente bedraagt al 2,48%: kan je je tarief nu vastleggen om verdere stijging te slim af te zijn?
De rentevoeten voor woonleningen zitten de laatste maanden stevig in de lift. En nu de Europese Centrale Bank beslist heeft om voor het eerst in 11 jaar tijd de rente te verhogen, lijkt er ook geen beterschap op komst. Is het dan een goed idee om nu nog snel een lening vast te leggen en nadien pas een woning te kopen? Spaargids.be onderzoekt de mogelijkheden. -
voetbal tweede nationale B
Belisia zoekt nieuwe doelman na blessure van titularis Leo Cascio: “Mijn herstel zal allicht een drietal maanden duren”
Een blessure komt altijd ongelegen, maar als je met de competitiestart in het vooruitzicht plots één van je sterkhouders moet vervangen, ligt een oplossing niet meteen voor het grijpen. Bij Belisia is men dezer dagen naarstig op zoek naar een vervanger voor goalie Leonardo Cascio, die vorige week in het duel op Helson geblesseerd uitviel. -
voetbal beker van belgië
Kevin Lauryssen na de 3-1 bekerwinst van Lille United: “De perfecte afsluiter van een heel geslaagd weekend”
KVC Lille United heeft zich zonder problemen geplaatst voor de volgende ronde van de Cofidis Cup. Het versloeg Arlon met 3-1. De eerste bekerwedstrijd van Lille is traditioneel de afsluiter van een stageweekend in het Nederlandse Mierlo. Voor de nieuwkomers, waaronder Kevin Lauryssen, een gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe omgeving. -
VOETBAL BEKER VAN BELGIE
Cedric Mertens en Diegem Sport na strafschoppen voorbij Longlier, nu volgt Rupel Boom: “Tegen mindere ploegen hebben we het moeilijk om het verschil te maken”
Diegem Sport stond in de tweede ronde van de Belgische beker tegenover RRC Longlier. Groen-wit kon in negentig minuten geen afstand nemen van de Luxemburgse eersteprovincialer. Via de strafschoppen (5-4) lukte het wel. In de derde ronde (zaterdag om 16 uur) is Diegem gastheer voor eerstenationaler Rupel Boom.