Renée Eykens timmert aan de weg terug na afgescheurde achillespees: “In tweede deel van zomerseizoen wedstrijd lopen zou overwinning zijn”
ATLETIEKOp het BK atletiek van vorig jaar, op 26 juni, scheurde Renée Eykens haar achillespees af. Ze mocht meteen een kruis maken over de Spelen in Tokio en stond voor een lange, onzekere revalidatie. Nu, bijn 9 maanden later, is Eykens voorzichtig optimistisch dat ze deze zomer opnieuw een wedstrijd zal kunnen lopen.
Terwijl haar collega-atleten de voorbije maanden van het ene naar het andere kampioenschap raasden, werkte Eykens heel de winter hard aan haar herstel. “Het begint lang te duren, maar dat wist ik op voorhand”, vertelt de 800m-specialiste uit Kapellen. “De revalidatie verloopt vlot en de pees reageert goed.”
“Vanaf de eerste week heb ik stappen vooruit gezet. Tot hiertoe heb ik nog geen echte grote terugval gekend”, klinkt het. “Intussen ben ik weer een beetje aan het lopen. Maar hoe dichter ik bij het echte lopen kom, hoe moeilijker. De laatste 15 % zijn de lastigste. Ik moest alles weer van nul opbouwen. De kuit was volledig weg. Het is een heel langzaam proces om die spieren millimeter per millimeter terug te winnen.”
Erin geloven en keihard werken
Bij een afgescheurde achillespees is het nooit evident om op het allerhoogste niveau terug te keren. “Of dat zal lukken is moeilijk te zeggen”, beseft ze. “Het enige wat ik kan doen is erin geloven en keihard werken. Ik heb tegen mezelf gezegd dat ik het kan. Ik heb veel mensen die me steunen en ik word goed begeleid. Elke week gaat het ietsje beter en het plezier zit er nog in. Ik heb er nog veel zin in en dat is belangrijk.”
In het beste scenario kan ze over een drietal maanden opnieuw een wedstrijdnummer opspelden. “Voor mij zou het een overwinning zijn als ik in het tweede deel van het zomerseizoen een wedstrijd kan betwisten”, stelt Eykens. “Welk niveau ik dan haal, is bijkomstig. Dat zou een jaar na de blessure zijn, dat is heel snel. Ik besef dat het hoog gegrepen is, maar ik moet een doel voor ogen hebben. Maar het is niet helemaal te voorspellen hoe de weg daarnaartoe zal verlopen.”
Zichzelf uitdagen
Met geduld en een positieve ingesteldheid probeert ze er intussen het beste van te maken. “Ik daag mezelf nu ook uit op andere vlakken. Het is mijn eerste lange zware blessure. Daarom probeer ik nu op andere gebieden mezelf sterker te maken en bijvoorbeeld te werken aan het mentale, geduld te oefenen. Maar ik loop soms wel tegen de muur”, geeft ze eerlijk toe.
De grote kampioenschappen moet Eykens noodgedwongen vanuit haar zetel volgen. “Uiteraard voel ik wel de adrenaline als ik die wedstrijden zie. Ik vraag me dan ook af hoe ik het zou gedaan hebben. Maar wedstrijden bekijken hoort ook bij het revalidatieproces. De Spelen en het WK indoor missen vond ik heel kut. Maar ik ben al heel trots met heel de weg die ik heb afgelegd.”
Lees ook: meer atletiek
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvoetbal tweede nationale A
Thimo Spileers stilaan vaste waarde in defensie van KSV Oudenaarde: “We mogen Erpe-Mere United niet onderschatten”
Voor het eerst dit seizoen kan KSV Oudenaarde twaalf op twaalf boeken. Na zeges bij Torhout, thuis tegen Dikkelvenne en bij Jong Cercle is een vierde opeenvolgende driepunter niet denkbeeldig want rode lantaarn Erpe-Mere United komt op bezoek. -
PREMIUMVoetbal tweede provinciale B
Voormalig voetbalprof Tim De Meersman wordt nieuwe coach van Eendracht Houtem: “Garantie voor kwalitatief en modern voetbal”
Voormalig voetbalprof Tim De Meersman wordt vanaf 4 april de nieuwe coach van tweedeprovincialer Eendracht Houtem. Nadat T1 Björn Van Den Bossche begin deze maand na onenigheid met het bestuur per direct opstapte, nam zijn assistent Giovanni Bodenghien tijdelijk die rol over. De voormalige T2 won nadien elke match met Houtem, maar zet nu een stap terug om plaats te maken voor De Meersman. -
Spaargids.be
Klant bij AXA Bank of Crelan? Dit verandert er voor jou als gevolg van de fusie
Eind 2021 was er groot nieuws in de bankensector: Crelan nam AXA Bank Belgium over. De Groep Crelan verdubbelde zo in omvang. Tot nu toe bleven beide merken naast elkaar bestaan. Alleen: hoelang blijft alles nog bij het oude voor jou als klant? Zijn er nu al veranderingen? En welke staan er op til? Spaargids.be geeft een stand van zaken én blikt vooruit. -
-
Livios
Ligt je terras er vuil bij? Met deze tips maak je het kraaknet zonder het te beschadigen
Maak nu alvast even tijd om je terras grondig te reinigen, zodat je er straks optimaal plezier aan beleeft. Met deze onderhoudstips van bouwsite Livios maximaliseer je je genot en minimaliseer je mogelijke schade en, dus, kosten. -
PREMIUMBASKETBAL BNXT-LEAGUE
Kangoeroes Mechelen op jacht naar derde zege op rij in Elite Gold: “Bonus nu niet in de vuilbak gooien”
Speeldag drie in Elite Gold. Kangoeroes Mechelen krijgt zaterdag met Landstede Hammers af te rekenen. Als Mechelen zijn niveau bevestigt, mag het team van Jesse Waleson, vorig seizoen op huurbasis bij Kangoeroes, geen probleem vormen. Zwolle wisselde onlangs van coach. -
PREMIUMvoetbal derde nationale B
Cédric Mateso-Liongola en KAC Betekom hebben iets recht te zetten tegen Houtvenne: Nick Carrez nieuwe trainer B-ploeg
KAC Betekom speelt zaterdagavond gastheer voor streekgenoot en huidig nummer drie Houtvenne. Na de nederlaag op de vorige speeldag bij rode lantaarn Witgoor Dessel wil de afscheidnemende Cédric Mateso-Liongola graag iets rechtzetten voor eigen volk. -
PREMIUMvoetbal tweede nationale A
Jasper Cornillie en KM Torhout staan er beter voor na twee zeges op rij, maar: “We moeten nog punten pakken om het behoud te verzekeren”
KM Torhout zat na een nul op twaalf even in een benarde situatie in tweede nationale A, waar het terugzakte tot de zestiende plaats in het klassement. Na een knappe 0-1-overwinning op het veld van Eendracht Aalst en een ruime 4-0-zege tegen RC Gent, klom de Velodroomformatie de voorbije weken echter opnieuw op tot een veilige dertiende plaats, al is het behoud, met nog zeven wedstrijden te gaan, allerminst een zekerheid. De ploeg van Jasper Cornillie trekt deze zondag naar subtopper Merelbeke, dat zesde staat.