Quincy Rombaut reageert op SK Lochristi’s afscheid van nationaal voetbal na dit seizoen: “De rollercoaster van de afgelopen twaalf maanden komt tot een triest einde”
Voetbal derde nationale ABehoudens een mirakel neemt SK Lochristi aan het einde van dit seizoen afscheid van de derde amateurklasse. Door de financiële situatie is een herstart in derde provinciale de enige oplossing. Coach Quincy Rombaut werd vrijdag ingelicht en bracht zaterdag zijn spelersgroep op de hoogte.
Vrijdag kreeg T1 Quincy Rombaut het nieuws te horen dat SK Lochristi vanaf komend seizoen niet meer in derde amateur wordt ingeschreven, maar wel in derde provinciale. “Zeer jammer, maar dat hoort ook bij het voetbal.”, relativeert de coach. “Zeker op ons niveau is het publiek steeds minder geïnteresseerd om op zondag naar Lochristi te komen als ze vanuit hun zetel naar pakweg Anderlecht-Club Brugge kunnen kijken.”
Geen tweede redding
Afgelopen zomer ontsnapte de Begoniaploeg op het laatste nippertje aan een vroegtijdige crisis. “We hoopten toen dat we opnieuw voor een tijdje vertrokken waren. Tenzij er ineens iemand nieuw opstaat zal het ons geen tweede keer lukken om ons te redden. We hopen op een verhaal zoals bij Racing Gent, maar we moeten realistisch blijven. Aan het einde van dit seizoen stopt het verhaal.”
“Als speler vierde ik met Lochristi twee promoties en samen brachten we SKLO van tweede provinciale naar derde amateur. Dat waren hele mooie momenten. De voorbije twaalf maanden waren een enorme rollercoaster, waarin ik als sportief verantwoordelijke en hoofdcoach al bijna alles meemaakte. Die rollercoaster komt nu tot een triest einde.”
Kort op de bal
Zaterdag verving SK Lochristi de geplande oefenwedstrijd tegen KFC Merelbeke door de mededeling aan de A-kern. “Het was vrij duidelijk voor de spelers dat het niet om goed nieuws zou gaan”, aldus Rombaut. “Maar in tegenstelling tot een financiële inspanning zoals vorig seizoen is het dit keer einde verhaal. We wilden vooral kort op de bal spelen en hen de kans geven om aan volgend seizoen te denken.”
“Midden januari zijn veel clubs bijna of zelfs helemaal rond met de samenstelling van hun kernen. We willen vermijden dat onze jongens aan het einde van dit seizoen zonder club zitten. Daarom sprak ik dit weekend al mijn eigen contacten bij andere ploegen aan om hen te laten weten dat onze spelers vrij komen.”
Coach of sportief verantwoordelijke
Voor zijn eigen toekomst houdt de coach zijn opties open. “Als voetballer was ik al ambitieus en dat blijf ik nu ook. Aan het einde van het seizoen rond ik de trainerscursus UEFA B af. Ik weet nog niet of ik ergens coach of sportief verantwoordelijke word. We willen er nu met Lochristi alles uithalen wat er nog in zit en dan zie ik wel wat er op mijn pad komt.”
“Tot dan gaan we er alles aan doen om ons verhaal op de mooiste manier af te sluiten. Dat is ook de instelling van onze spelersgroep. Net voor de winterstop pakten we twee op vijftien, waardoor we nu op de achtste plaats staan. Dat ligt onder onze ambitie. We willen nog zo hoog mogelijk eindigen en hopen op een eindronde. Dan kunnen we met een heel goed gevoel afscheid nemen van de club.”
Lees ook: meer voetbal derde nationale A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nationaal en provinciaal voetbal
Overzicht eindrondes voetbal: SV Rumbeke naar derde ronde
Zowel op nationaal als op provinciaal vlak werd het een druk voetbalweekend. Vooral voor de provinciale ploegen was het uitkijken naar de prestaties van eersteprovincialers SV Rumbeke en SC Blankenkerge, want zij kunnen voor extra stijgers in de provinciale reeksen zorgen. SV Rumbeke wist alvast de derde ronde te bereiken terwijl het voor de kustboys van Blankenberge game over was. -
Voetbal eindronde Tweede nationale
T4 Benny Liebens (SV Belisia) blikt tevreden terug op het seizoen: “Dit verlies op Aalst verandert niets aan onze prestatie”
Coach Luc Nilis behield het vertrouwen in de elf die tegen Lokeren-Temse voor een overtuigende prestatie zorgden. Een nieuwe krachtexplosie zat er op Aalst evenwel niet in. T4 Benny Liebens blikt na afloop terug op het seizoen en op deze wedstrijd in het bijzonder. “Het isop zich al een heel kunstwerkje dat wij er in deze stijgersronde bij zijn. Het bevestigt dat wij als team een groeiproces hebben doorlopen en daarvoor ook beloond werden. De 2-0-nederlaag op Aalst leverde in de groep geen ontgoocheling op.” -
handbal liga 2
Louis Olivier en HBC Izegem vieren titelfeestje in Overpelt: “Supporters maakten er een heksenketel van”
De tweede herenploeg van HBC Izegem heeft op de laatste speeldag de kampioenstitel binnengehaald in Liga 2. Het had een overwinning nodig in Overpelt en met een 23-29-zege slaagde het glorieus in zijn opzet. Het luidde een lange feestnacht in, die begon met een uitverkochte dubbeldekbus richting Pelt. -
-
Basketbal BNXT League
Knappe 61-76 overwinning van Limburg United en Leander Dedroog in Charleroi: “We trokken de lijn van de laatste weken door”
In de tweede ronde van de BNXT play-offs heeft Limburg United zich vlot (61-76) kunnen kwalificeren in Charleroi voor de volgende ronde. In de heenwedstrijd was er die miraculeuze remonte en dat was blijkbaar voldoende om de veer te breken bij Spirou Charleroi. Want de boys van T1 Raymond Westphalen namen de partij onmiddellijk in handen en kwamen nooit in de problemen. In de volgende ronde wacht komende vrijdag Donar Groningen. -
Independer
Op kot? Deze verzekeringen zijn een must voor studenten
Veel studenten zijn nog naarstig op zoek naar een kot, nu het volgende academiejaar in zicht komt en er kotschaarste heerst. Heb je een optrekje gevonden, zijn er echter niet zoveel jongeren die eraan denken om meteen ook de verzekering voor hun kot in orde te brengen. Hoe zit dat precies in elkaar? Moet je een studentenkot apart verzekeren? Independer.be maakt je wegwijs. -
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
Jordy Maluka en Tempo Overijse doen nog mee voor promotie na winst tegen Pelt: “Naar tweede amateur gaan met dit team zou geweldig zijn”
Tempo Overijse greep zaterdagavond zijn laatste strohalm voor promotie naar tweede amateur. De derdenationaler won met 2-1 van Esperanza Pelt en mag zich dus opmaken voor een laatste wedstrijd in de eindronde, volgende week in en tegen KM Torhout.