PK Carsport wint opener seizoen Belcar op Circuit Zolder
De opener van het Belcar Endurance Championship is meteen een schot in de roos geworden: een mooi startveld, met potentieel voor meer, een spannende wedstrijd die pas in de slotfase beslist werd, vier merken als winnaar in vier klassen en vooral ook zon en publiek! De winnaars algemeen werden Peter Guelinckx, Stienes Longin en Bert Longin in de indrukwekkende Audi R8 LMS GT2 van PK Carsport.
Op zaterdag reed PK Carsport al naar de polepositie en het team zette die eerste startplaats om in een hard bevochten zege. Echter, die zege kwam niet vanzelf en pas in de slotfase kon Stienes Longin voorbij aan Kris Wauters (Belgium Racing Porsche 992 GT3 Cup), om de eerste plaats veilig te stellen. Tot dan verliep de wedstrijd onvoorspelbaar, met diverse interventies en incidenten en bleven de diverse toppers in elkaars kielzog. In de breedte presteerde Belgium Racing enorm sterk, met een tweede, derde (Derdaele-Cools, Porsche 992 GT3 Cup) en vierde plaats (Michiel Haverans, Porsche 991 GT3 Cup). Vooral die laatste viel op, want de jonge Haverans reed een dijk van een wedstrijd in een iets oudere Porsche en deed het ook helemaal alleen. Russell Racing by NGT sloot met het trio Thiers-Corten-Van Hooydonk (Porsche 992 GT3 Cup) de top 5 af.
Peter Guelinckx (PK Carsport Audi): “Het was zeker geen makkelijke race, maar uiteindelijk konden wij toch winnen, met dank aan het team en mijn teamgenoten. Het is mijn eerste zege in het nationale uithoudingskampioenschap en dat smaakt naar meer. Ik heb er alvast van genoten.”
Klassenstrijd
In de diverse klassen viel vooral op dat er geen hegemonie van één merk is. Porsche haalde de buit in GTB binnen, met de Tip Top Porsche Cayman GT4 van Peter-Gulicher, terwijl de strijd om de overwinning in TA een zaak van de diverse BMW M2 CS was, na het forfait (technisch) van de MSE BMW die op polepositie had moeten starten. Uiteindelijk was het Stevens Motorsport (Stevens-Stevens) dat het pleit won, voor Alnimax (De Witte-Borgmans) en BMS Motorsport (Baelus-Maes).
Opvallend in de klasse TB bewees JFT Engineering dat de Renault Clio een perfect wapen voor het Belcar Endurance Championship is, met een zege voor de Clio RS van Van Eenaeme-Van Haeren, voor de BMW 325i van WAW Racing (Baeten-Vaessen-Suffeleers) en Simtag Racing (Dexters-Lammens-Cooremans).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
Tweakers
Bluetoothspeakers die het langer volhouden dan jezelf: drie modellen met een batterijduur tot 25 uur
De zomer lacht ons toe: van bruisende terrasjes tot bomvolle parken over sfeervolle campings. Het zijn ideale gelegenheden voor een fijn streepje muziek. Een bluetoothspeaker - mét lange batterijduur - is daarvoor het perfecte gadget. Hoe herken je de beste exemplaren? En welke speakers – per budgetcategorie eentje – verkiest expert Eric Van Ballegoie van technologiesite Tweakers? -
wielrennen beloften
Maarten Verheyen evalueert eerste helft van seizoen op continentaal niveau: “Ik heb er een dubbel gevoel bij”
Maarten Verheyen, de Belgische beloftenkampioen van vorig jaar, verzaakte vorige zondag aan de titelstrijd voor profs in Middelkerke. Daags voor het BK werd hij ziek. Hij komt pas eind volgende week opnieuw in competitie. -
-
Wielrennen profs
Brent Van Moer mag opnieuw naar de Tour: “De onzekerheid was dit jaar iets groter”
Vorig jaar mocht Brent Van Moer een eerste keer naar de Ronde van Frankrijk. Het leverde hem bij zijn debuut een mooie vijfenzestigste plaats op. Twaalf maanden later mag de prof van Lotto-Soudal zich opnieuw opmaken voor een avontuur. Van Moer heeft intussen een jaartje meer ervaring opgedaan, maar zijn rol zal wellicht ongeveer dezelfde zijn. -
Showbizz8
“Niet iedereen kan porno-acteur worden”: wij spraken met pornoproducente Elise Van Vlaanderen
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een halfjaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met pornoproducente Elise Van Vlaanderen. -
Voetbal Challenger Pro League
Sebastiaan Brebels is zevende zomertransfer voor Lierse Kempenzonen
Lierse Kempenzonen heeft dinsdag een zevende inkomende transfer gerealiseerd met het oog op het nieuwe voetbalseizoen. De 27-jarige middenvelder Sebastiaan Brebels tekende voor twee jaar. Hij komt over van het IJslandse KA Akureyri. -
mountainbike junioren
Kay De Bruyckere rijdt zaterdag EK mountainbike: “Verkenning van het parcours stelde me gerust”
Zaterdag gaat Kay De Bruyckere zijn kans op het Europees kampioenschap mountainbiken in het Portugese Anadia. Woensdag maakte de junior uit Maldegem kennis met het parcours. Hij kreeg meteen een adrenalinestoot. Bij de junioren is hij de enige Belg in de selectie van Filip Meirhaeghe.