Operatie dreigt voor Jean Butez (Antwerp): “Play-offs moeten haalbaar zijn”
Voetbal Eerste klasse AMeer dan een streep door de rekening. Jean Butez blesseerde zich woensdag bij een onschuldige interventie op training aan de enkel, maar de gevolgen zouden wel eens zwaar kunnen zijn. Volgende week wordt bekeken of het nummer 1 van R. Antwerp FC onder het mes moet. “Gelukkig heb ik geen pijn.”
Delen per e-mail
We konden het zelf zien: bij een partijtje op training komt Butez uit doel, om de hoek te verkleinen. Daarbij maakt hij zich zo breed mogelijk. Zoals hij al honderden keren eerder deed. Op het moment dat hij zich wil afzetten om weer rechtop te komen, loopt het echter fout. Zijn linkervoet glijdt weg en belandt onder zijn lichaam. De Fransman voelt meteen dat er iets niet klopt.
“Er lag wat meer zand op het veld, misschien was dat de oorzaak? Ik heb duizend vragen over hoe het kon gebeuren, maar een antwoord vind ik niet”, vertelt hij. “Ik voelde iets kraken en nadat ik terug naar doel was gewandeld voelde ik dat mijn enkel niet meer zo stabiel was. De kinesisten kwamen erbij en voelden dat mijn ligamenten geraakt waren. ’s Namiddags werd alles onderzocht en kwam de bevestiging, jammer genoeg. Maar zo’n dingen gebeuren nu eenmaal in een voetbalcarrière, niets aan te doen.”
Positieve uithalen
Die laatste zin is tekenend voor de mindset van Butez. Hij is er niet de persoon naar nu in een hoekje weg te kwijnen.
“Helemaal niet. Ja, ik zal veel geduld moeten hebben, lang stil moeten liggen en dag en nacht een brace moeten dragen. Niet simpel om in slaap te vallen, ik moet heel de tijd op mijn rug liggen. Maar meer kan ik momenteel niet doen. IJs leggen en wachten tot volgende week”, vertelt hij. Dan wordt beslist of de enkel operatief behandeld moet worden. “Geneest het van zelf of moet het ligament gereconstrueerd worden? Da’s de vraag. Een prognose uitspreken over hoe lang ik nu uit zal zijn, is te vroeg. Gelukkig heb ik geen pijn. Maar de play-offs moeten haalbaar zijn. We zijn volgende week half januari, drie maanden erbij is half april. Dat moet lukken. Maar ik wil geen exacte datum in mijn hoofd steken. Stapje voor stapje zorgen dat we hier sterker uitkomen. Ik ben nog al geblesseerd geweest, ik kan dit mentaal wel aan. Het moment is nooit goed voor een blessure, maar ik laat de schouders niet hangen. Ook hier haal ik het positieve eruit. Ik kan nu veel rusten, maar ook mijn bovenlichaam sterker maken. Ik zal er alles aan doen om hier beter uit te komen.”
Lees ook: meer 1A-voetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwe autoverzekeringsmakelaar Independer: bereken online jouw voordeligste autoverzekering
Vanaf maandag 18 januari lanceert DPG Media Independer.be als onafhankelijke online verzekeringsmakelaar in België. Particulieren kunnen op de site de voor hen meest voordelige autoverzekering afsluiten nadat ze prijzen en dekkingen hebben vergeleken. Later dit jaar wordt het gamma aan verzekeringsproducten verruimd. -
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs. -
Sparen Geplande reis afzeggen door coronacrisis? Deze regels hanteren de verzekeraars
Betaalt de reisverzekering u terug als u door het coronavirus langer in het buitenland moet blijven? Wat met de verzekering als u thuis een ongeval krijgt, terwijl u aan het werk bent? En komt de hospitalisatiepolis tussen als u het virus oploopt en in het ziekenhuis belandt? Spaargids.be overloopt de huidige regels*. -
-
Veldrijden Organisator Willy Van Roy hoopt op vuurwerk in Overijse: “De finale van de Wereldbeker wordt spannend”
Zondag wordt in Overijse de Moeder aller crossen gereden. In het verleden kozen de organisatoren voor een onafhankelijke koers door niet toe te treden tot een regelmatigheidscriterium. Dit jaar trad men voor het eerst toe tot de Wereldbeker. Onverwacht heeft corona ervoor gezorgd dat in Overijse zal beslist worden wie die Wereldbeker op zijn palmares mag bijschrijven. -
Zwemmen Lander Hendrickx wil mooie tijden zwemmen in Antwerpen: “Ik zal heel diep kunnen gaan”
In Antwerpen vindt dit weekend de Flanders Qualification Meet plaats. Lander Hendrickx blikt met vertrouwen vooruit. De 26-jarige Leuvenaar bekijkt het naar eigen zeggen als een kans om zich te tonen. -
Voetbal Vierde provinciale D Manolito Lucas stopt aan het einde van het seizoen bij Brielen Sport. “Afscheid van een clubicoon”
Echte clubspelers, ze bestaan nog wel, maar zijn een rariteit. Een uitstervend ras. Met Manolito Lucas (36) die de voorbije twintig seizoenen in de eerste ploeg van Brielen voetbalde, verdwijnt straks opnieuw zo’n zeldzaam exemplaar op de provinciale voetbalvelden. Echter niet zonder een bloemlezing van zijn trainer en de kapitein van de ploeg. -
voetbal tweede provinciale A Nicolas Colanbeen: “De visie en warmte van LS Merendree beviel me”
Van voetballen is in de amateurreeksen voorlopig geen sprake. Voor veel clubs is de uitbouw van de spelerskern van volgend seizoen nu de prioriteit. Tweedeprovincialer LS Merendree haalde met Nicolas Colanbeen in ieder geval een ervaren verdediger in huis. Colanbeen geeft tekst en uitleg bij zijn keuze voor LS Merendree.