Ook Hannelore Van Poppel en Kontich FC dames ontsnappen niet aan uitstel door corona: “Tijd gebruiken om lijn in prestaties te brengen”
VrouwenvoetbalDe dames van Kontich FC zagen hun winterstop al vervroegd nadat het duel met OHL B vooruit werd geschoven op de kalender en na de beslissing van dinsdag om de competitie te pauzeren wordt die ook nog (minstens) met twee weken verlengd. Net als in eerste nationale bij de heren en vrouwen, hervatten ook de dames in tweede nationale ten vroegste vanaf 17 januari.
“Een verrassing is het niet, maar leuk evenmin”, zegt de bijna 25-jarige Hannelore Van Poppel, kapitein van Kontich en afkomstig uit Sint-Katelijne-Waver. “Bij ons in de ploeg is iedereen gevaccineerd en dan is het jammer dat ook een buitenactiviteit niet kan doorgaan. Ik ga akkoord dat er maatregelen genomen moeten worden, maar ik mis eenduidige beslissingen. Al besef ik ook dat het een moeilijk verhaal is en dat er geen makkelijke keuzes zijn. We kunnen alleen maar hopen dat de boosterprik zijn werk doet en dat ook ons onderzoek iets oplevert.”
Want opvallend: Van Poppel zelf wordt op dagelijkse basis geconfronteerd met Covid, aangezien ze op professionele basis meewerkt aan het onderzoek naar het mRNA-vaccin bij Etherna Immunotherapies in Niel. “Momenteel is er nog geen doorbraak, maar hopelijk vinden we een geneesmiddel”, zegt de ex-speelster van OHL. “Het blijft een eigenaardig en gevaarlijk virus en het is nog maar de vraag welke invloed de feestdagen zullen hebben op de cijfers.”
Heenronde
“Of de extra weken winterstop welkom zijn voor ons na de moeilijke heenronde? De trainingen zijn deze week gewoon hervat, dus we zouden klaar geweest zijn voor de start. Maar het klopt wel dat we op mentaal vlak moeilijke maanden hebben gekend. We begonnen wel goed aan de competitie met een 15 op 18, maar daarna kregen we te kampen met zware blessures. Een aantal speelsters is maanden out en die afwezigheden, gecombineerd met ziektegevallen, konden we maar moeilijk opvangen met onze kleine kern.”
“Dat was dus zeker een bepalende factor, maar anderzijds presteerden we zelf ook te veel met ups en downs. We lieten te vaak punten liggen in wedstrijden waarin dat eigenlijk niet hoefde. Zo nog tegen Anderlecht B enkele weken geleden. We verdienden die match te winnen, maar moesten uiteindelijk nog vrede nemen met een gelijkspel (3-3 red.). Voor de tweede seizoenshelft komt het er dus vooral op aan om zelf constanter te presteren.”
Titelambities
“Of we met de huidige achtste plaats een streep mogen trekken door onze titelambities? Laten we het er op houden dat het nu weinig zin heeft om met de promotie bezig te zijn. We moeten elke wedstrijd starten met de ambitie om die te winnen en alleen naar onszelf kijken. Dan zien we aan het einde van de rit wel wat het ons oplevert. Lukt het niet, dan moeten we het huidige leerproces meenemen naar volgend seizoen.”
Lees ook: meer vrouwenvoetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWielrennen
Gil Gelders zet Gent-Wevelgem U23 op z’n naam: “Deze koers heeft naam, iedereen zal dit onthouden”
Daags na het falen in de Wim Hendriks Trofee zetten de beloften van het Soudal Quick-Step Devo Team in Gent-Wevelgem de puntjes op de i. Met een late uitval pakte Gil Gelders (20) de zege voor de Italiaan Buratti en de Duitser Uhlig. -
PREMIUMBasketbal BNXT League
Brussels wint eerste match in Elite Silver tegen rode lantaarn Apollo Amsterdam
Voor de rust zagen de supporters een (defensief) matig Brussels aan het werk. Constant achtervolgen was toen de boodschap. Na de rust was het spel van de thuisploeg veel beter. In het derde quarter konden de Brusselaars het verschil maken. Finaal werd het 86-81. Voor de hoofdstedelingen was het de vijfde seizoenszege, de eerste in de Elite Silver. -
PREMIUMVoetbal derde nationale A
Djeff Smet schiet VW Hamme naar eindronde na winst in Aalter: “Dit mogen we niet meer uit handen geven”
Hamme heeft dit weekend goede zaken gedaan. De ploeg ging met 1-4 winnen in Aalter. Wiskundig is het nu een absolute zekerheid dat de Hammenaren door deze overwinning zeker zijn van deelname aan de beoogde eindronde. Zaterdag wacht de topper tegen leider Tempo Overijse. -
-
PREMIUMvoetbal derde provinciale B
De Panne zegeviert in kelderkraker tegen Roeselare-Daisel B: “Operatie redding is ingezet, maar we zijn er nog niet”
RC De Panne heeft met een 4-1-zege tegen rechtstreeks concurrent SK Roeselare-Daisel B een cruciale zege geboekt in de strijd om het behoud. De kustploeg verlaat zo de voorlaatste plaats en wipt over de Roeselarenaars naar de veertiende plaats in derde provinciale B, met één punt voorsprong op haar naaste concurrent. Kruiseke blijft afgetekend laatste. -
Livios
Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen. -
PREMIUMSpaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
PREMIUMVoetbal Tweede Nationale B
Siebe Paesen (Bocholt VV) na zege tegen Pepingen-Halle: “Alles is nog mogelijk”
Opdracht volbracht voor Bocholt VV dat zondagmiddag niet zonder moeite de drie punten pakte. Niet dat de wel erg bleke tegenstander Pepingen-Halle nu meteen aanspraak kon maken op wat dan ook, de Damburgse schutters beleefden niet hun beste dag. Siebe Paesen (22) lukte na rust de beslissende treffer en klink nog altijd strijdlustig.Bocholt