Olva Brugge voor korte trip naar Packo Zedelgem: “Niet klagen, maar we mogen ons ook niet rijk rekenen”
volleybal tweede nationale AMet zestien punten uit tien matchen doet Olva Brugge het na de promotie naar tweede nationale goed. Zaterdag staat de vijfde plaats in het klassement onder druk. Olva trekt naar Packo Zedelgem dat twee punten minder telt.
Olva-coach Bart Coene nam eind vorig seizoen het sportieve roer in handen en loodste de Brugse club via de eindronde van derde naar tweede. In tegenstelling tot Tievolley, vorig seizoen kampioen in derde, paste Olva zich snel aan het hogere niveau aan. Tot nog toe scoorde de club vier driepunters en werd viermaal met 3-2 of 2-3 verloren.
“Tiebreaks zijn voorlopig nog niet aan ons besteed”, weet coach Coene. “Op de training van dinsdag hadden we het nog over onze cijfers. We verloren nog geen enkele keer met 3-0. Behalve bij Stekene en bij Doornik pakten we in alle wedstrijden minstens één punt. De vier tiebreaks die we speelden, verloren we allemaal. Telkens in andere omstandigheden. Vorige zaterdag liepen we tegen Balti Kortrijk 2-0 uit. In de derde set zag ik wat decompressie. Dus ging die set verloren. In set 4 ging het tot 23-23 gelijkop. Omdat twee spelers van mij tegen elkaar botsten ging een matchbal verloren. Die set ontglipte ons nipt. In de tiebreak werd onze foutenlast iets te hoog. Vorig seizoen konden we dat nog opvangen, nu staat aan de andere kant van het net meer kwaliteit.”
Tien spelers
Coach Bart Coene klaagt niet. Ook al zag hij zijn spelerskern de voorbije anderhalve maand steeds kleiner worden. “Middenman Bert Cardoen vertrok naar Amerika om te studeren”, begint hij z’n opsomming. “Kenneth Vanhee en Bjorn Eeckhout raakten geblesseerd. Jens Brys is door een letsel het hele seizoen out. En ook Stijn Vancoppenolle viel uit. Ik heb nog tien man over. Gelukkig zijn ze alle tien hun plekje op dit niveau waard.”
Met dertien punten voorsprong op Aalter-Ruiselede en tien op Tievolley mag Olva in deze competitie niet meer in de problemen komen. “Toch gaan we ons nu niet rijk rekenen”, waarschuwt Coene. “We hebben al veel thuismatchen mogen spelen. En op verplaatsing gaat het iets minder. Zaterdag wacht ons weer een lastige uitwedstrijd. Packo begon aarzelend aan het seizoen, maar de laatste weken spelen zij heel goed.”
Lees ook: meer volleybal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal tweede nationale B
Assistent-trainer Erik Van Langenhove en SK Londerzeel voor streektreffen met FC Lebbeke: “Het zal van details afhangen wie het laken naar zich toetrekt”
SK Londerzeel en FC Lebbeke vechten zondagnamiddag een streektreffen uit in het Eeckelaers Stadion. De thuisploeg staat op een twaalfde plaats, de bezoekers enkele plaatsen lager op plaats zestien. Beide ploegen kunnen een driepunter dus goed gebruiken, erkent ook assistent-trainer Erik Van Langenhove. -
voetbal derde nationale B
KFC Diest strikt ‘Kanu’ (ex-Anderlecht)
Het is KFC Diest duidelijk menens in de strijd om het behoud. Met de Braziliaan Rubenilson Dos Santos Da Rocha, beter bekend als ‘Kanu’, realiseerde de Warandeclub maandagavond op de valreep nog een vierde en opmerkelijke wintertransfer. -
Voetbal CPL
Staat Ibrahim Alhassan straks opnieuw in de basis bij Beerschot? “Ik heb een uitdagende periode achter de rug”
Na de remontada van afgelopen weekend tegen jong Genk gaat Beerschot met vertrouwen naar de provinciale derby van zaterdag op Lierse. “De titel is een droom. De volgende match winnen een doel”, blijft Beerschotmiddenvelder Ibrahim Alhassan nuchter. -
-
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
Thomas Di Giacomo (Hubo Handbal): “We hebben onze revanche beet, na ruime 34-27 overwinning tegen Hurry-Up”
Met de komst van Hurry-Up was het een cruciale wedstrijd voor Hubo Handbal om nog aanspraak te kunnen maken op de Final Four. Na een uitstekende tweede helft werd het een ruime 34-27 overwinning, na een knappe collectieve prestatie. -
voetbal challenger pro league
SK Deinze verhuurt Rousseau De Poorter aan Spaanse zusterclub. Manager Jan Van Troos: “Navelstreng is niet doorgeknipt”
Ook bij Deinze was er de laatste uren van de wintermercato beweging. Rousseau De Poorter wordt uitgeleend aan Torremolinos, doelman Adrian Ortola liet z’n contract ontbinden en de Indonesiër Marselino Ferdinan tekende tot medio 2024 bij de oranjehemden. -
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij.