Noor Debouck (Asterix Avo): “Ik ben nog geen achttien, dus mijn ouders mogen woensdag komen supporteren tijdens de belangrijke bekerwedstrijd”
volleybal liga AHet blijft een rare vaststelling: Asterix Avo heeft na zes speeldagen eindelijk haar eerste driepunter van het seizoen beet. Tchalou Volley, helemaal niet het zwakke zusje van de Liga met hun sterke hoofdaanvalster Runjic, kreunde onder de servicedruk van de thuisploeg. Dertien opslagaces kreeg de Waalse ploeg om de oren, de bezoekers lukten maar drie punten vanop de servicelijn. Nova Marring bevestigde haar uitstekende vorm met alweer een score van meer dan twintig punten.
“Het kan dus toch”, grijnsde coach Kris Vansnick na de 3-0 zege. “Op achterstand staan en uiteindelijk de eerste set winnen. Onze opslagen beginnen zeer rendabel te worden. Dat zagen we reeds tijdens onze Europese wedstrijd in Griekenland. We hebben structurele oplossingen gevonden binnen het team. De organisatie in blok en verdediging wordt stabieler. De ‘pipe’ aanval is er ook doorgekomen. Dit is een goede voorbereiding op de bekerwedstrijd van woensdag tegen VDK Gent.”
Match van het jaar
Britt Rampelberg, de eerste libero van Asterix Avo, was opnieuw geweldig op dreef tegen Tchalou. Meestal staat Noor Debouck als tweede libero op het wedstrijdblad genoteerd. Vorige woensdag in Thessaloniki - en zaterdag voor de tweede keer - stond de 16-jarige volleybalster met een ‘normaal’ wedstrijdtruitje aan de kant. Zij wordt in het veld gebracht door coach Vansnick wanneer de verdediging of receptie moet versterkt worden.
“Ik ben blij dat ik iets kan bijbrengen aan het team”, lacht de altijd vrolijke volleybalster. “In Griekenland viel het mee, maar zaterdag had ik toch iets meer stress. Die fase is nu achter de rug, volgende keer zal dat beter gaan. Woensdag spelen we de match van het jaar tegen VDK Gent. Met al dat uitstellen is het de derde keer dat we deze confrontatie zullen voorbereiden. We kennen de tegenstander nu wel, maar coach Vansnick vindt altijd wel iets nieuws waarop we ons moeten concentreren. Omwille van corona bekijken we de kalender match per match. Ik ben nog geen achttien jaar, dus mijn ouders mogen woensdagavond komen kijken. Er zijn dus toch voordelen om zo jong te zijn”, schatert de West-Vlaamse uit Ieper.
Lees ook: meer volleybal in Liga A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vrouwenvolleybal Liga A
Elise Van Sas (VC Oudegem): “Vorig jaar wonnen we de Beker van België, dit jaar willen we de titel pakken”
Het ging zaterdagavond in de Edugo Arena vooral over de eerste plaats in de Liga bij de vrouwen. VDK Gent tegen VC Oudegem, altijd een garantie voor spektakel. Na dit weekend is het zonneklaar welke ploegen er voor de play-offs en de landstitel zullen spelen. Asterix Avo, VDK Gent, Charleroi Volley en uiteraard ook VC Oudegem staan te drummen op de eerste vier plaatsen. Elk weekend is het haasje over springen tussen deze beste ploegen in het land. -
voetbal derde nationale B
KAC Betekom en Esperanza Pelt verdelen de buit. Jarni Pelgrims: “We beschouwen dit als een gewonnen punt”
KAC Betekom had het op bepaalde momenten knap lastig met Esperanza Pelt, maar hield de Limburgers finaal wel in bedwang: 1-1. Een uitslag waar Jarni Pelgrims en maats gerust mee kunnen leven. -
VOETBAL EERSTE NATIONALE
Yassin Gueroui en Patro Eisden winnen in Ninove en pakken vier overwinningen op rij na de winterstop: “We blijven kloof met concurrentie uitdiepen”
Met vier opeenvolgende overwinningen blijft Patro Eisden met een ruime voorsprong de rangschikking in eerste nationale aanvoeren. Ook Ninove kon de Eisdense TGV niet stoppen. De Maaslanders liepen na een dik kwartier uit met een doelpunt van Mehanovic. De bezoekers bleven baas maar konden de kleine marge niet uitbreiden. Zo bleef de partij boeien tot de absolute slotfase, toen de aalvlugge Bamona alle twijfels wegnam en de wedstrijd definitief besliste. Met zeven punten voorsprong op eerste achtervolger Luik lijkt Eisden op weg naar 1B. En laat nu net volgende week de confrontatie met de Luikenaars op het programma staan. Mits winst kan Eisden dan de kloof nog verder uitdiepen. -
-
HLN Shop
Met deze onklopbare machine haal je de beste keukenhulp in huis
Heb je een groot hart voor koken, is de kans reëel dat je keuken al snel te klein wordt. Om je volledig te kunnen uitleven achter je potten en pannen, verwelkom je immers graag een gamma hulpmiddelen, zoals een blender, mixer, fruitpers… Wil je geen hele keukenwand opofferen aan deze machines, kan je gelukkig een heleboel functies verenigen in één toestel: de keukenrobot. HLN Shop bekijkt deze onmisbare sidekick voor (hobby)chefs van dichterbij. -
voetbal derde nationale A
Kenzie Vandeputte en Eendracht Wervik pakken eerste thuiszege: “Het was een must om te winnen”
Eindelijk de allereerste thuiszege voor Eendracht Wervik zaterdag tegen een voor de rust sterk Avanti Stekene. Het team van trainer Jakob Crombez had aan een dol vierde kwartier voldoende om loon naar werken te krijgen. Spits Kenzie Vandeputte scoorde tweemaal, maar vierde dat achteraf bescheiden. “Een maand geen alcohol”, lacht hij. -
Je lief verwennen met Valentijn? Met deze 15 rode handtassen scoor je gegarandeerd punten
Valentijn staat voor de deur. Het ideale moment om je geliefde (of jezelf) te verwennen met een handtas in de kleur van de liefde. Of je nu voor een mini, midi of maxi ontwerp kiest: met deze rode handtassen schiet Cupido gegarandeerd nóg eens raak. -
Independer
Skivakantie: hier zijn winterbanden (en sneeuwkettingen) verplicht
Heel wat Belgen gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar ben je in orde met je winterbanden in de landen waar ze verplicht zijn? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Independer.be geeft een handig overzicht.