Nog versterking op komst bij STVV
Voetbal Eerste klasse ASTVV wil er nog een aantal spelers bij. Maar intussen moet het bestuur ook nog een aantal spelers zien te slijten. Want de kern is sowieso te breed. Tot het einde van de mercato kan er op Stayen dus nog heel wat gebeuren.
Delen per e-mail
Onder Maes, en we nemen ook aan onder invloed van de coach, lijken de Japanners het over een andere boeg te gooien. Plots lijken ze te beseffen dat ervaring in een team belangrijk is. En meer dan vroeger lijken ze hun pijlen ook op de Belgische markt te richten.
Op zoek naar jong, Belgisch en inzetbaar
Getuigen de transfers van plus 30-ers Ilombe Mboyo en Christian Brüls, twee doorgewinterde profs die al heel wat watertjes doorzwommen en die de Belgische hoogste klasse op hun duimpje kennen. “Jongens die mij een pak meer mogelijkheden geven en die het team naar een hoger niveau kunnen spelen”, gaf Maes al mee. Maar nog is zijn honger niet gestild. “Zolang de mercato loopt, zullen zich zeker nog opportuniteiten aanbieden en zullen wij handelen”, maakt de Limburger zich sterk. “We gaan ons nu wel richten op jongere spelers, Belgisch, maar inzetbaar.”
Het is dus duidelijk. De Japanse bazen willen STVV weer een Belgisch gelaat geven. Ze zijn intussen al een stuk in die richting opgeschoven. En er komt dus nog. Alhoewel, de eerste versterking die zich opnieuw aankondigt is een Japanner. Want Japanse media melden dat Daiki Hashioka op weg is naar Stayen. Hashioka is amper 21, maar heeft zich intussen wel al ontpopt bij topklasser Urawa Red Diamonds als een basisspeler. Hij neemt daar de rechtsback en rechterflank voor zijn rekening. En bovendien heeft hij ook al twee caps achter zijn naam.
Ook vertrekkers
Het is nu afwachten of het ook daadwerkelijk tot een transfer komt. Spelers bij, betekent ook dat er spelers weg moeten. “We geraken er stilaan uit met welke spelers we op middellange termijn verder willen. Voor de andere jongens zal samen met hen naar een oplossing worden gezocht”, aldus Maes.
Zijn woorden waren nog niet koud of, enigszins tegen de verwachtingen in, maakte de Argentijnse middenvelder Santiago Colombatto zijn kastje leeg in het oefencomplex aan de Sint-Jansstraat. Vandaag zit hij al in Mexico, waar hij voor zes maanden worden uitgeleend aan kampioen Club Leon, met aankoopoptie. Vraag is wie nog volgt. Dat is voorlopig koffiedik kijken.
Lees ook: meer 1A-voetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zwemmen Lander Hendrickx wil mooie tijden zwemmen in Antwerpen: “Ik zal heel diep kunnen gaan”
In Antwerpen vindt dit weekend de Flanders Qualification Meet plaats. Lander Hendrickx blikt met vertrouwen vooruit. De 26-jarige Leuvenaar bekijkt het naar eigen zeggen als een kans om zich te tonen. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
VROUWENVOETBAL SUPER LEAGUE Leo Van der Elst en Club YLA hervatten competitie met dubbele opdracht tegen Woluwe: “Graag een zes op zes”
De speelsters van Club YLA vatten het nieuwe kalenderjaar in de Super League aan met een verplaatsing vrijdagavond naar promovendus Woluwe. Het team van trainer Leo Van der Elst ambieert de top vijf en kan zich geen nieuwe nederlaag veroorloven. -
-
Multimedia Vinyl is weer helemaal in: hierop moet je letten als je een platenspeler koopt
Na de komst van de cd was vinyl een tijdlang helemaal afgeschreven, maar intussen zijn platen - zélfs in streamingtijden - aan een serieuze comeback bezig. Onze techredacteur somt op waar je op moet letten als je een nieuwe platenspeler wil kopen en tipt meteen zijn drie aanraders van het moment. -
Zwemmen Louis Croenen blikt vooruit op meeting in Antwerpen: “Ik verwacht geen topprestatie”
Louis Croenen maakt zich op voor de Flanders Qualification Meet in Antwerpen. De 27-jarige zwemmer uit Turnhout zwom begin december in Rotterdam nog een Belgisch record (52"10) op de 100 meter vlinderslag, maar tempert voor dit weekend de verwachtingen. -
Livios Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium. -
voetbal tweede provinciale A Kersvers coach Wim Roels (FC Kleit): “Dit wilde ik altijd al”
Het stond in de sterren geschreven. Ooit zou Wim Roels de T1 van FC Kleit worden. En jawel, het bestuur van de bezembindersploeg ging het niet te ver zoeken en geeft hem de kans om te tonen wat hij in zijn mars heeft als coach. Roels is heel tevreden met de nieuwe uitdaging die hem wacht.