Nieuwkomer Niel Bourguignon aan de vooravond van twee thuismatchen met Eppegem: “Zoveel mogelijk speelminuten verzamelen en ervaring opdoen”
voetbal derde nationale AKFC Eppegem staat dit weekend voor de eerste van twee thuismatchen op rij. De tegenstander van zondag heet Voorde-Appelterre, dat met zeven op negen knap is gestart. Niel Bourguignon en maats presteren met vier op negen voorlopig nog iets wisselvalliger, maar hij wil daar graag verandering in brengen.
“Ik ben helemaal nieuw in deze reeks, dus ook Voorde-Appelterre is me nog onbekend”, opent de 22-jarige Bourguignon. “Ik heb me wel al laten vertellen dat ze een kwalitatief sterke kern hebben en hun puntentotaal tot dusver lijkt dat ook te bevestigen. Wat Eppegem betreft, vind ik niet dat we ons veel te verwijten hebben. Die vier op negen is misschien nog niet heel erg constant te noemen, maar ik denk dat de factor geluk daar ook wel een rol in speelt. Het tikkeltje geluk om meer doelpunten te kunnen maken, ontbreekt voorlopig nog. Maar dat is iets wat snel kan keren natuurlijk.”
Vele nieuwe namen
“Op voetballend vlak en ook op vlak van mentaliteit denk ik dat je ons weinig kan verwijten in die eerste matchen”, gaat Bourguignon voort. “We werken er hard voor, zowel op training als tijdens de match om er te staan. En dat is toch best wel knap gezien de vele nieuwe namen bij dit Eppegem. We raken beter en beter op elkaar ingespeeld en dat kan alleen maar nog beteren doorheen het seizoen.”
Voetbalplezier
Zelf behoort Bourguignon ook tot het ruime lijstje van nieuwkomers bij rood-groen. De rechtsback maakte de overstap van KFC Diest en was daarvoor twee jaar actief bij KVK Tienen. Ploegen niet echt in de buurt van Eppegem. “Dat klopt en ik woon ook niet in deze streek. Maar ik ben er zeker van dat ik bij Eppegem weer plezier in het voetbal ga hebben en dan maken die extra kilometers voor mij niet uit. Doordat ik bij mijn vorige clubs vooral minuten maakte als invaller, was dat toch iets minder. Een garantie op veel speelminuten bij Eppegem is dat natuurlijk niet, maar het is wel mijn bedoeling om hier zoveel mogelijk speelminuten te verzamelen en ervaring op te doen. Uiteindelijk doe je het daar als voetballer toch voor. Ik ga er alles aan doen om mijn goede start hier, met drie basisplaatsen op rij, zolang mogelijk door te trekken en mijn steentje bij te dragen aan de collectieve prestaties.”
Lees ook: meer voetbal in derde nationale A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
LOTTO VOLLEY LEAGUE
Egor Bogachev (Lindemans Aalst) viel tegen Gent in als opposite: “Klaar om het team te helpen”
Lindemans Aalst stond zondagmiddag tegenover Gent in de enige Oost-Vlaamse derby in de Lotto Volley League. Na nipt verlies in de openingsset nam het team van coach Christophe Achten de twee volgende sets voor zijn rekening. Uiteindelijk moest Aalst tevreden zijn met een puntje, na verlies in de tiebreak (25-23, 24-26, 22-25, 25-23 en 15-12). -
Je lief verwennen met Valentijn? Met deze 15 rode handtassen scoor je gegarandeerd punten
Valentijn staat voor de deur. Het ideale moment om je geliefde (of jezelf) te verwennen met een handtas in de kleur van de liefde. Of je nu voor een mini, midi of maxi ontwerp kiest: met deze rode handtassen schiet Cupido gegarandeerd nóg eens raak. -
Thibaut Goeteyn en FC Latem alleen leider na 1-0-zege en zesde clean sheet op rij: “Nieuwe gameplan loont”
FC Latem staat opnieuw alleen bovenaan in tweede provinciale A. Het won zaterdagavond met het kleinste verschil - en een zesde opeenvolgende clean sheet - van VSV Gent en zag concurrenten Sint-Laureins en FC Destelbergen 2-2 gelijkspelen. -
-
Spaargids.be
Tot 1.500 euro tussenkomst voor logopedie: daarvoor kan je bij deze mutualiteiten terecht
Goed en duidelijk kunnen spreken: het is belangrijk voor jong en oud. Daarom geven mutualiteiten vaak een tussenkomst aan mensen die het op dat vlak wat moeilijker hebben en die nood hebben aan logopedie. Spaargids.be zet de voordelen en tussenkomsten van de verschillende ziekenfondsen op een rij. -
Voetbal Tweede Nationale B
Toon Lenaerts (Bocholt VV): “Dit keer niet vergeten ons zelf te belonen.”
Midweekse klus voor Bocholt VV dat woensdag Diegem Sport over de vloer krijgt. Niet dat de Damburgers zich door één of andere crisis heen moeten worstelen, maar de inhaalwedstrijd biedt Toon Lenaerts (32) en Co de kans enkele halve nederlagen van zich af te spelen. Opgelet, Diegem is een taaie concurrent voor de subtop. -
voetbal Antwerpen
Pieter-Jan Vercammen en Hallaar veroveren periodetitel na ruime zege tegen Rijmenam (0-8): “En nu gaan we voor de titel”
Na de zege van SC Duffel bij Schelle zaterdagavond (0-2) had KFC Molenzonen-Hallaar zijn lot nog steeds in eigen handen, maar als het de tweede periodetitel wilde pakken, was winnen van Rijmenam wel een must. Op basis van de stand niet de kwalijkste opdracht, Rijmenam telde amper zes punten, en ook in praktijk bleken de bezoekers een maatje te groot. Voor de rust al had Hallaar de schaapjes op het droge met een 0-5- voorsprong en na de pauze zetten Pieter-Jan Vercammen en zijn maats hun periodetitel nog wat glans bij, 0-8 werd het. -
Haasrode Leuven boekt onder nieuwe coach Sanne Guelinckx meteen eerste zege: “Echt een overwinning van de hele groep”
Sanne Guelinckx nam vorige week over bij de dames van Haasrode Leuven. Met succes zo bleek, want zaterdagnamiddag wonnen de Leuvenaren met 3-2 van Jaraco LVL Genk. De eerste competitiezege van VHL dit seizoen.