Naud De Clercq naar Bonheiden: “Zal goeie papieren moeten hebben om Arthur Van Den Boer te verslaan”
veldrijden nieuwelingenEerstejaarsnieuweling Naud De Clercq heeft een derde zege beet. Nadat hij deze winter al de crossen in Kessel en Sombreffe op zijn naam zette, was hij vorige zondag de beste aan het Lac de Bairon in de Franse Ardennen.
“Hele mooie locatie voor een veldrit”, beweert Naud De Clercq. “Een deel van het parcours ging door het zand, een ander deel door gras dat op den duur modder werd. Er was ook een schuine kant die heel glibberig werd. Tijdens de openingsronde raakte ik het wiel van de Fransman Emilien Romain kwijt. Hij kon op een bult naar boven rijden, ik moest lopen. Dat gaatje kon ik dichten. Ik ben redelijk explosief. Iedere keer ik doortrok, bleef de Fransman aan mijn wiel kleven. En toen hij overnam, merkte ik dat hij het tempo liet zakken.”
Dus veranderde de pion van Bert Containers-Doltcini de tweede wedstrijdhelft het geweer van schouders. “Ik zette mij op kop, hield zo lang mogelijk een strak tempo aan en kon de Fransman afschudden”, gaat de Brakelaar voort. “Zo kon ik nog bijna een minuut pakken. Goed voor mijn derde zege dit seizoen.”
Afsluiten bij opa
Zaterdag trekt De Clercq naar het Antwerpse Bonheiden. Twee weken na het Belgisch kampioenschap in Lombardsijde zal hij er opnieuw Arthur Van Den Boer bekampen. De Vlaams-Brabander pakte aan de kust de Belgische titel. “In Bonheiden zijn er twee reeksen voor eerstejaarsnieuwelingen”, weet de vice-kampioen van België. “Wellicht door het grote aantal inschrijvingen. Het toeval wil dat ik in dezelfde reeks zit als Arthur Van Den Boer. Hij is bijzonder sterk. Ik zal een hele goeie dag moeten hebben om hem in Bonheiden te kloppen. Het parcours ken ik. Er steekt een strook in het zand in, maar het grootste deel van het traject is in een bos. Heel leuk, een omloop die me ligt.”
Uiteraard denkt Naud De Clercq al aan het seizoeneinde. “Op 19 februari sluit ik in Lippelo af”, besluit hij. “Die veldrit wordt door mijn opa georganiseerd. Hij doet zijn uiterste best om er een mooie omloop van te maken. Het is een weidecross, maar met balkjes, een brug én een passage door een beek.”
Lees ook: meer veldrijden
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wielrennen profs
Lander Loockx wint Ardense Triptiek: “Samen met de ploeg heb ik het karwei perfect afgemaakt”
Lander Loockx heeft dit weekend de Ardense Triptiek gewonnen. Het is een rittenkoers die elke renner met plezier op zijn palmares wil bijschrijven. De winst van de Bertemnaar was meer dan verdiend. Geen enkele keer haalde hij het podium niet. De komende dagen gaat Loockx op stage. Nadien hervat hij de competitie in Oostenrijk. -
Streamz
Kippenvel verzekerd: dit zijn de meest huiveringwekkende true crime-docureeksen
True crime is de laatste jaren een belangrijk deel geworden van het aanbod van de streamingdiensten. Eén ding mag alvast duidelijk zijn: niet alleen in het buitenland worden er ernstige misdrijven gepleegd. Op woensdag 18 mei schoot Streamz ‘True Crime Belgium: Schellebellemoord: De zaak Prosper Van der Borght’ op ons af. Het ideale moment om enkele spannende docureeksen binnen dit genre in onze Kijkgids te bundelen. Passeren de revue: een meesteroplichter, een wereldberoemde moordzaak, een gewetenloze seriemoordenaar en een vreselijk familiedrama. -
Wielrennen elites z/c
Jonas Philips is eerste streekrenner in Maleizen: “Gevolgen van klierkoorts zijn nog altijd voelbaar”
Zondag mocht Jonas Philips in Maleizen het podium op als beste streekrenner. De Vossemnaar sprintte vooraan in het peloton, maar moest in de finale wel vier vluchters laten gaan. Voor de renner van het Urbano Cycling Team is dit resultaat een leuke opsteker, want hij heeft enkele maanden in de lappenmand gelegen. -
-
VOLLEYBAL EUROPEAN GOLDEN LEAGUE
Red Dragons openen European Golden League in Schotte (Aalst)
Woensdagavond om 20.30 uur spelen de Red Dragons hun eerste wedstrijd voor de European Golden League. Tegenstander in hun eerste thuiswedstrijd is Letland en plaats van het gebeuren is sportcomplex Schotte, de thuishaven van Lindemans Aalst. -
Roel Van Hemert en KV Hooikt promoveren naar tweede provinciale dankzij perfect rapport: “Dik verdiend”
KV Hooikt heeft de beoogde promotie naar tweede provinciale beet. Na een dubbele zege tegen Beekhoek waren de troepen van Marc Dyckmans ook twee keer te sterk voor Achterbroek. De 3-1 zege donderdag leverde Hooikt al een aardige bonus op en Roel Van Hemert (37) zette zondagmiddag de kroon op het werk met een late kopbalgoal (0-2). -
Gouden Giro
1+1 actie: schrijf je Gouden Giro-ploeg in voor de start van de volgende etappe en krijg er een gratis team bij
Arnaud Démare heeft de dertiende etappe in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. Ook jij kunt in deze Giro het zegegebaar maken door deel te nemen aan de Gouden Giro. Schrijf voor morgen om 13u15 jouw Gouden Giro-ploeg in en krijg er gratis een team bij. -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar.