Michael Verschueren geeft Wambeek-Ternat duwtje in de rug
VoetbalVorig jaar gingen Wambeek-Ternat en RSC Anderlecht een samenwerkingsverband aan. Die heeft al haar eerste vruchten afgeworpen. Deze week kwam Michael Verschueren tijdens een netwerkavond de club een hart onder de riem steken. De bestuurder van Anderlecht gaf een stand van zaken, waar ook lager spelende clubs (deels) iets aan hadden.
Dit seizoen staat Michael Verschueren bij Anderlecht niet meer in ‘the picture’, maar dat betekent geenszins dat hij het voetbal heeft losgelaten. “Ik zetel nog altijd in de Raad van Bestuur van Anderlecht. Daarnaast ben ik lid van de UEFA CCC. Deze commissie telt 15 leden en houdt zich bezig met de regelgeving van onze competitie. Een voorbeeldje? Het aantal vervangingen in een wedstrijd sinds corona. Ik zetel ook in de Raad van Bestuur van de ECA. Dat is de European Club Association. Voorts ben ik ondervoorzitter van de voetbalbond en hou ik me nu ook bezig met de commercialisering van de Champions League.”
Data
Verschueren heeft een duidelijk zicht op wat de impact is van data op de clubs. In eerste instantie gaat om de topclubs, maar het databeheer sijpelt ook steeds meer door naar de lager spelende clubs. “Mooney (Manchester City, red.) heeft een algoritme ontwikkeld dat toch wel een baanbrekend was. De waarde van een speler kan berekend worden. Elke club – van welk niveau ook – mag niet meer dan 70 procent van het budget besteden aan de loonmassa. Via data kunnen we ook berekenen hoeveel procent van de salarismassa effectief op het veld staat. Er is ook een systeem uitgedokterd in verband met de leeftijd. De ideale leeftijd van een groep ziet er als volgt uit; vier jongeren (tot 20 jaar), acht tot tien spelers in ontwikkeling (tot 25 jaar), acht tot tien spelers op hun top zijn (tot 30 jaar) en vier spelers die ouder dan 30 jaar zijn. Manchester City heeft in twee seizoenen een scheve situatie rechtgezet en won prompt de treble. Elke club - van welk niveau ook - kan dit nastreven. Daarnaast hebben we tegenwoordig uiteraard een pak gegevens over elke speler individueel.”
Fairplay
Verschueren geeft ook kort toelichting bij de veranderingen die op til zijn in de Champions League. “In 2024 starten we met een nieuwe zesjarige cyclus. Er zal wel nog met vier ‘potten’ gewerkt worden, maar daar komt nu een ranking bij. Ploegen zullen 7 wedstrijden spelen, maar niet meer noodzakelijk uit en thuis tegen dezelfde ploeg. Op die manier moet voorkomen worden dat er te veel matchen zijn zonder inzet zijn (Verschueren doelt bijvoorbeeld op een ploeg met 0 punten die haar laatste match in de poule moet afwerken, red.).”
“Alle clubs zullen zich moeten houden aan de financial fairplay. Wie de regel van 70 procent overschrijdt, krijgt een boete, eventueel zelfs een sportieve sanctie. Betaal je schulden op tijd. Dat blijft het belangrijkste”, klinkt het. “Tot zes keer toe zal een topclub een audit op dat vlak moeten ondergaan. Investeer in jeugd en infrastructuur. Die inspanningen lonen op ieder niveau. Corona heeft ervoor gezorgd dat Belgische clubs ruim 40 procent aan transferinkomsten verloren. De toeschouwersaantallen liepen met 93 procent terug! Voor de Belgische profclubs werd dat deels gecompenseerd door de TV-gelden. Er werd meer digitaal gekeken, zodat de zenders meer betaalden. Corona heeft ook positieve gevolgen gehad. Clubs zetten nu duidelijk meer in op jeugdwerking. Dat merk ik hier bij Wambeek-Ternat ook en dat is een positief gegeven.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Hopen werk op de tuinkalender van juni: "Zeer belangrijk om snoeiafval goed op te ruimen”
-
Independer
Je auto uitlenen aan je buur of vrienden: zo zit het met de verzekering
Na een met (net iets te veel) drank overgoten zomers feestje vraag je je buren of ze je met je eigen auto even thuis willen brengen. Of je laat je met je eigen wagen voeren door je bob. Maar is dat eigenlijk wel oké voor de verzekering, zomaar je auto uitlenen? Independer.be geeft advies. -
Spaargids.be
Is een termijnrekening opnieuw interessant? Dit zijn de verschillen met een gewone spaarrekening
Zijn termijnrekeningen weer interessant geworden nu Santander Consumer Bank en Izola Bank de rente hebben opgetrokken? Aan welke voorwaarden zijn ze verbonden? En brengen ze meer op dan het klassieke spaarboekje? Spaargids.be zoekt het voor je uit. -
-
PREMIUMvoetbal challenger pro league
Niels Hermans verlaat Thes Sport voor Patro Eisden: “De kans die ik van T1 Stijn Stijnen krijg om professioneel keeperstrainer te worden zal ik met twee handen grijpen”
-
PREMIUMVoetbal jupiler pro league
Ex-Unionspeler Yves Buelinckx kijkt uit naar ontknoping van competitie: “Union heeft mentaal voordeel”
Pakweg dertig jaar geleden was Yves Buelinckx (50) een vaste naam in de plakboeken van Panini. Het actieve voetbal heeft de Hallenaar acht jaar geleden vaarwel gezegd. De atletiek slorpt vandaag zijn vrije tijd op. Het voetbal volgt hij op iets grotere afstand. Als ex-speler van Union en Club Brugge is het enthousiasme helemaal terug. -
PREMIUMWielrennen profs
Milan Menten trekt voor het eerst naar het Critérium du Dauphiné: “Niet echt voor spurters, maar ik pik mijn ritje toch uit”
Milan Menten (Lotto-Dstny) is aan een boerenjaar bezig. De Bilzenaar won dit jaar al één keer en hij stond al zes keer op het podium. Hij schreef op zijn erelijst ook nog eens tien toptienplaatsen bij. Puik werk dus van de snelle man die zondag voor het eerst aan de start van het Critérium du Dauphiné staat. “Ik kijk er naar uit, ook al is niet echt een rittenkoers voor spurters. Ik reed dit jaar al Catalonië, maar dit lijkt me toch een trapje hoger”, vertelt hij. -
PREMIUMvoetbal tweede nationale B
Ricardo Kessels en Sporting Hasselt gaan onderuit tegen Jong Cercle Brugge: “Ze waren dodelijk efficiënt”