Mathias Smet (Svelta Melsele) bereidt zich voor op hevige degradatiestrijd: “Slechts sporadisch een resultaat neerzetten kunnen we ons niet meer permitteren”
voetbal derde nationale ADegradatie vermijden. ‘Nothing else matters’. Svelta Melsele begint aan het tweede luik van de competitie met het behoud als enige doelstelling. Coach Mathias Smet beseft wat daarvoor dringend nodig is: “We moeten een constante krijgen in onze resultaten.”
Met nog veertien wedstrijden te gaan, gaapt er een kloof van amper acht punten tussen het nummer tien en het nummer zestien in de stand. Van middenmoter Wolvertem Merchtem tot staartploeg Rhodienne: in de rechterkolom zijn de kaarten allesbehalve geschud. Quasi niemand heeft het degradatiespook reeds afgeschud.
Allerminst Svelta Melsele, de op één na laatste. Vier punten onder de streep, slechts een puntje meer dan de hekkensluiter. Mathias Smet maakt zich op voor een hevige strijd degradatiestrijd. “Het wordt spannend tot het einde,” beseft de Svelta-coach. “Iedereen die daar nu staat, weet waaraan zich te verwachten. Je merkt vaak dat ploegen in de situatie, met het mes op de keel, op wilskracht plots toch punten pakken. Daar verwacht ik me ook aan, dus ik weet dat wij hetzelfde zullen moeten doen.”
Geen sinecure. Voor Nieuwjaar slaagde Svelta er slechts één keer in om meerdere wedstrijden op rij punten te pakken - zeven op negen tegen, Wolvertem, Anzegem en Rhodienne. “We moeten een constante krijgen in onze resultaten. Sporadisch een paar punten pakken, kunnen wij ons niet meer permitteren. Zo’n één op twaalf, zoals vlak voor de winterstop, kan ons de das om doen.”
Geen wintertransfers
Svelta heeft het voordeel van de duidelijkheid. “We hebben slechts één ambitie: het behoud, verder hoeven wij niet te kijken. Pas als we daarin slagen, hoop ik dat we ons in de zomer kunnen versterken en onze kern kunnen uitbreiden.”
Want, zo beseft Smet, het voordeel van een uitvoerig gestoffeerde spelersgroep is in de huidige pandemie niet te onderschatten. “De ploeg die de komende maanden het minst gehavend wordt door Covid, zal daar een groot voordeel uithalen. Wij hebben een kleine kern, dus bij vier of vijf besmettingen komen we écht in de problemen.”
Toch pikte Svelta Melsele geen winterkoopjes op, in tegenstelling tot enkele concurrenten. Een bewuste keuze, zo blijkt. “Wij geloven dat we de degradatie met het huidige spelersmateriaal kunnen vermijden. Bovendien komen er enkele jongens terug uit blessure, wat de onderlinge concurrentie voort aanscherpt.”
“Wat onze concurrenten betreft: als je spelers moet halen in de winterstop, is dat nooit een goed teken. Dat betekent dat je niet meer tevreden bent van je huidige groep of dat je onder de verwachtingen presteert. En laten we eerlijk zijn: wintertransfers zijn steevast een gok. Dat zijn vaak jongens die geblesseerd waren of amper gespeeld hebben, dus een garantie op een versterking is dat nooit. Ik wil andere ploegen hun rekening niet maken, maar als coach van Svelta Melsele stond ik niet te springen om er jongens bij te halen.”
Efficiëntie
Dat betekent natuurlijk niet dat Smet geen werkpunten noteerde in de huidige spelerskern. Kan ook niet anders, gezien de sportieve situatie. Zowel offensief als defensief moet Svelta de komende maanden stappen zetten. “Onze efficiëntie in beide rechthoeken zal beter moeten”, besluit Smet.
“De kansen die we krijgen, moeten we afwerken, wat onder meer tegen Lebbeke, Lochristi en Hamme onvoldoende lukte. Maar bovenal slikken wij te veel doelpunten, daar hoeven we niet onnozel over te doen. Dat moet ons hoofddoel zijn: minder weggeven en minder tegentreffers incasseren. Elke wedstrijd twee doelpunten nodig hebben om te kunnen winnen, zou onnodig moeten zijn.”
Lees ook: meer voetbal in 3NA
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes. -
Vrouwenvoetbal super league
Shari Van Belle (OHL): “In Anderlecht gaan we weer voor de drie punten”
Opluchting bij al wie de vrouwenploeg van OHL genegen is. Eén dag na het ontgoochelende 1-1-gelijkspel tegen AA Gent verloor Anderlecht bij Standard. Daardoor blijft OHL Women leider, met twee punten voorsprong op Anderlecht, waar OHL zaterdag op bezoek gaat. -
PREMIUMvoetbal tweede nationale A
Steven Blomme (Wetteren) na vier draws op bezoek bij groeiend Olsa Brakel: “Wij hadden gelijkaardige cijfers kunnen voorleggen”
Zondagnamiddag speelt RFC Wetteren op het kunstgras van Olsa Brakel een Oost-Vlaamse derby. Het team van Steven Blomme is al vier duels ongeslagen, maar zag de concurrent in de degradatiestrijd wel zes punten uitlopen. -
-
PREMIUM
Angelo Paravizzini wordt volgend seizoen hoofd van technische staf van FC Mandel United
Een dag voor de thuisderby tegen Winkel Sport maakte het bestuur van FC Mandel United bekend dat de samenwerking met huidig coach Mikaël Turi op het einde van het seizoen wordt stopgezet en dat vanaf volgend seizoen Roeselarenaar Angelo Paravizzini hoofd wordt van de technische staf bij Mandel United. -
Livios
Ligt je terras er vuil bij? Met deze tips maak je het kraaknet zonder het te beschadigen
Maak nu alvast even tijd om je terras grondig te reinigen, zodat je er straks optimaal plezier aan beleeft. Met deze onderhoudstips van bouwsite Livios maximaliseer je je genot en minimaliseer je mogelijke schade en, dus, kosten. -
Gouden Formule 16
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
PREMIUMbasketbal bnxt-league
Antwerp Giants en Quinten Smout ontvangen Leeuwarden: “Ik focus mij op wat de coach vraagt”
Derde speeldag in de Elite Gold. Telenet Giants Antwerp, dat zijn eerste twee wedstrijden won, ontvangt zaterdagavond Aris Leeuwarden. De ploeg uit Noord-Holland wacht nog op een eerste zege in de crossboarderfase. Voor Giants de ideale tegenstander om de eigen positie aan de top van het klassement te verstevigen.