Lowiese Seynhaeve met Zulte Waregem in kwartfinale bij OHL B: “We moeten laten zien dat we veel goesting hebben”
vrouwenvoetbal beker van BelgiëBuitenshuis klopte Zulte Waregem dit seizoen WS Woluwe twee keer, maar thuis bleef het 0-0. In de strijd om een play-off 1-ticket twee verloren punten. Met een bekermatch bij OHL B (dinsdag om 20 uur) en een competitiewedstrijd bij Ladies Genk (zaterdag) wachten Essevee deze week twee opdrachten.
“Zuur”, reageerde doelvrouw Lowiese Seynhaeve op de vraag welk gevoel ze overhoudt aan de nul-nul tegen Woluwe. “Er stak zeker meer in. Bij ons lag het tempo te laag waardoor we niet veel doelgevaar afdwongen. Eén bal had er altijd in gemoeten, maar dat gebeurde jammer genoeg niet. Zelf gaven we niet veel weg. We hebben twee punten laten liggen. Ietwat eigenaardig want uit bij Woluwe konden we zowel in de competitie als in de Beker van België onze wil opdringen. Iets wat ons afgelopen zaterdag niet lukte.”
Plaatsen vijf en zes
Twee belangrijke verliespunten die hopelijk bij de eindafrekening niet gaan doorwegen. Want Zulte Waregem is met Standard en AA Gent Ladies in een felle strijd om de plaatsen vijf en zes gewikkeld. De drie clubs tellen zestien punten, maar het duel Standard-Essevee moet na stopzetting door de mist nog worden afgerond. Zulte Waregem keek toen tegen een 2-0-achterstand aan.
“We hopen dat die partij volledig hernomen wordt, maar wellicht moeten we enkel de 37 resterende minuten afhaspelen”, ging Seynhaeve voort. “Neen, ik denk niet dat de opeenvolgende nederlagen tegen de topploegen Genk, OHL en Anderlecht ons vertrouwen hebben geschaad. We maakten het Anderlecht in de tweede helft moeilijk. Daar hebben we eerder vertrouwen getankt.”
Twee bekerzeges
Voor de volgende competitieopdracht zaterdag bij Ladies Genk speelt Zulte Waregem bij eerstenationaler OHL B de kwartfinale van de Beker van België. Tegen een ploeg die een reeks lager speelt moet de kwalificatie afgedwongen worden. “Toch gaan we OHL B niet mogen onderschatten”, blikte Seynhaeve vooruit, “want het is een team met heel veel jong talent. Dinsdagavond moeten we tonen dat wij Zulte Waregem zijn. We moeten vooral veel goesting tonen.”
Daarmee begint het. In de Beker van België boekte Lowiese Seynhaeve, in Aalst werkzaam in een supermarkt, al enkele successen. “Met AA Gent Ladies won ik twee keer de finale”, glunderde de 22-jarige doelvrouw bij de herinnering. “Tegen Anderlecht zat ik op de bank, tegen Standard stond ik onder de lat. Zo’n bekercompetitie is toch wel iets speciaals.”
Lees ook: meer vrouwenvoetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vrouwenvoetbal - super league
Sarah Wijnants (RSCA Women) scoort en laat scoren tegen Club YLA: “Enig minpuntje is dat we te makkelijk doelpunten slikken”
De vrouwenploeg van RSCA A heeft zich na het 2-3-verlies tegen OHL A herpakt tegen Club YLA. De zege kreeg echter pas gestalte in de tweede periode, waarin een 1-2-achterstand bij de rust werd omgebogen in een 5-3-overwinning. Sarah Wijnants eiste met een doelpunt en twee assists een hoofdrol op bij RSCA Women. -
voetbal tweede nationale A
Sparta Petegem haalt met negen tegen elf 0-2- en 2-3-achterstand op: “Deze 3-3 is een overwinning waard”
Nooit gezien! Met het schaamrood op de wangen verliet Eendracht Aalst het stadion van Sparta Petegem. De thuisploeg viel in de eerste helft met negen, haalde een 0-2-achterstand op en scoorde na 2-3 nog eens de gelijkmaker. Onvoorstelbaar, want zonder Davy Joye en Anton Vanborm! -
Je lief verwennen met Valentijn? Met deze 15 rode handtassen scoor je gegarandeerd punten
Valentijn staat voor de deur. Het ideale moment om je geliefde (of jezelf) te verwennen met een handtas in de kleur van de liefde. Of je nu voor een mini, midi of maxi ontwerp kiest: met deze rode handtassen schiet Cupido gegarandeerd nóg eens raak. -
-
Spaargids.be
Tot 1.500 euro tussenkomst voor logopedie: daarvoor kan je bij deze mutualiteiten terecht
Goed en duidelijk kunnen spreken: het is belangrijk voor jong en oud. Daarom geven mutualiteiten vaak een tussenkomst aan mensen die het op dat vlak wat moeilijker hebben en die nood hebben aan logopedie. Spaargids.be zet de voordelen en tussenkomsten van de verschillende ziekenfondsen op een rij. -
Voetbal JPL
Antwerp had gevoel dat er tegen Club Brugge meer in zat dan 0-0: “Teleurstelling overheerste na de match”
Een gesloten en spektakelarme topper tussen Antwerp en Club Brugge eindigde op een 0-0-gelijkspel. Bij de thuisploeg vond men nochtans dat er iets meer in zat. “Wij hadden niet veel grote kansen, maar toch meer dan Club”, aldus Jelle Bataille. -
Thibaut Goeteyn en FC Latem alleen leider na 1-0-zege en zesde clean sheet op rij: “Nieuwe gameplan loont”
FC Latem staat opnieuw alleen bovenaan in tweede provinciale A. Het won zaterdagavond met het kleinste verschil - en een zesde opeenvolgende clean sheet - van VSV Gent en zag concurrenten Sint-Laureins en FC Destelbergen 2-2 gelijkspelen. -
voetbal derde nationale A
Johann De Doncker schiet Tempo Overijse met twee goals voorbij Kalken: “Dit doet veel met mijn vertrouwen en hopelijk kan ik deze lijn doortrekken”
Tempo Overijse heeft zijn drive weer helemaal gevonden. De Overijsenaren zitten aan een twaalf op twaalf na de winterbreak en verkleinden de achterstand op leider Voorde-Appelterre tot één punt. Afgelopen weekend kon de derdenationaler rekenen op Johann De Doncker om Kalken met 2-0 opzij te zetten.