Limburgs derby tussen Renolim Borgloon en ZVK Eisden Dorp blijft boeien tot in de slotfase: “Efficiëntie geeft doorslag”
FutsalEen efficiënter Renolim Borgloon won de Limburgs derby tegen ZVK Eisden Dorp met 6-3. Met drie doelpunten op rij, zorgde een trefzekere Yachou meteen voor een kloof. Toch gaf het jeugdige ZVK Eisden niet op. Toen een nonchalanter spelend Borgloon gas terugnam, knokte de Maasmechelse ploeg zich opnieuw in de wedstrijd. El Hassani nam in de slotfase evenwel alle twijfel weg. Met deze nieuwe driepunter blijft Borgloon op de tweede plaats in de rangschikking. “Met 25 punten op 33 blijft het Loonse sprookje voort duren. Niemand had zich aan zo'n scenario verwacht”, genoot Kenneth Vanderheyden na afloop.
Bezoeker Eisden Dorp nam de beste start en had via Pär Janssen ook de eerste mogelijkheid. Janssen liet de kans liggen en dat was het sein voor Yachou om zijn duivels te ontbinden. Op vijftien minuten trof de Borgloon-aanvaller driemaal raak. “Na twee jaar blessureleed zien we opnieuw een beresterke Yachou”, zegt Borgloon-kapitein Kenneth Vanderheyden. “Hij is snel, balvast en scoort opnieuw aan de lopende band. Kortom hij is momenteel een onmisbare schakel in ons team. Terecht is hij opnieuw opgeroepen voor de nationale ploeg.”
Borgloons sprookje blijft duren
Ondanks een riante voorsprong van 5-0, dreigde Renolim in de slotfase alsnog in de problemen te raken. “We hadden Eisden duidelijk onderschat en gingen nonchalanter acteren. Met drie doelpunten slopen de Maaslanders gevaarlijk dichterbij. Tot El Hassani de puntjes op de i zette. Ondertussen blijft ons sprookje verder duren. We hoopten voor het seizoen om de eerste ronde met vijftien punten af te sluiten. Wel, op dit ogenblik tellen we vijftien punten op 33 en prijken op de tweede plaats in de klassering. Ongelooflijk. Voor mij mag dit schitterende parcours nog een verlengstuk krijgen”, knipoogt Vanderheyden.
Eisdense jongeren bijten van zich af
In het andere kamp moet trainer-coach Guy Beckers het al enkele weken stellen zonder routiniers Benneth Vaelen, Khalid Ait Salah, Abder Zirouhi en Tibo Beckers, die allen nog lange tijd gekwetst out zijn. Toch beten hun jonge vervangers fel van zich af. “De efficiëntie van Borgloon gaf de doorslag”, blikt Guy Beckers terug. “Eisden Dorp had in de eerste helft ook kansen, maar wrong die de nek om. Borgloon daarentegen scoorde wel. Toch slaagden we erin om na de rust terug aansluiting te vinden. Bij 5-3 hadden we een drietal loepzuivere mogelijkheden om de kloof te dichten. Toch ben ik niet ontevreden over onze prestatie. Onze vier gekwetste sterkhouders vervangen, is geen makkelijke opdracht. Onder hun vier scoorden ze 25 van de 37 doelpunten. De jongeren vinden evenwel alsmaar beter hun draai. In het begin waren ze nog bang om iets fout te doen, maar ze kunnen wel degelijk voetballen. En dat tonen ze ook.”
De vorige jaren was het voor ZVK Eisden Dorp steeds knokken om zich te handhaven. Dit seizoen is de start veel belovend. “In de rangschikking laten we drie ploegen ruim achter ons. Daarbij tellen we twee wedstrijden minder dan de meeste andere teams. Kortom, een zevende plaats is en blijft haalbaar. Ondertussen zien we onze jongeren reuzenstappen voorwaarts zetten. Dit ZVK Eisden heeft de juiste weg ingeslagen”, besluit Beckers.
ZVC Renolim Borgloon: Joris, Mageren, Eerkens, El Hassani, Nyali, El Merboh, Yachou, Vanderheyden, Belhaj, Ahidar, Deswijsen.
ZVK Eisden Dorp: Lahraoui, Scheepers, Janssen, Morganti, Annab, Peulen, Punzo, De Falco, Krakowinski.
Doelpunten: 4', 13' en 15' Yachou (1-0, 2-0 en 3-0), 18' Nyali (4-0), 22' Belhaj (5-0), 23' Janssen (5-1), 34' Morganti (5-2), 36' Peulen (5-3), 39' El Hassani (6-3).
Lees ook: meer futsal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobat
Zoveel verdien je in marketing en communicatie: een overzicht van de lonen en de extralegale voorwaarden
Honderden vacatures in de marketing en communicatie wachten momenteel op talent ter invulling. Het aantal openstaande jobs in deze sector blijft ook stijgen. Jobat.be zocht uit naar wie er exact gezocht wordt en wat je als marketing- en communicatieprofessional mag verwachten aan het einde van de maand. -
Baanwielrennen
Tuur Dens wedt op twee paarden tijdens EK op de piste: “We kunnen een eerste stap zetten naar de Olympische Spelen”
Tot zondag worden in het Zwitserse Grenchen de Europese kampioenschappen op de piste afgewerkt. Tuur Dens neemt aan twee disciplines deel. Eerst werkt hij met het Belgisch viertal de ploegenachtervolging af. Nadien volgt de scratch. Belangrijk gegeven: voor het eerst kunnen er punten verdiend worden om deel te mogen nemen aan de Olympische Spelen. -
TV
Release vijfde aflevering ‘The Last of Us’ vervroegd (vermoedelijk vanwege Super Bowl)
Goed nieuws voor de fans van de HBO-reeks ‘The Last of Us’. De release van de vijfde aflevering, die oorspronkelijk op zondag in de VS en op maandag in België stond gepland, is per uitzondering met een paar dagen vervroegd. Vermoedelijk zit de jaarlijkse Super Bowl in de Verenigde Staten hier voor iets tussen. -
-
Futsal eerste nationale
Imad Bouazzaoui moet Krijnen Malle in eerste nationale houden: “Spelers moeten opnieuw vertrouwen krijgen”
Vrijdagavond neemt Krijnen Malle het in eigen huis op tegen Châtelet. De ploeg gaat tegen de nummer vier in de rangschikking op zoek naar puntengewin in de strijd om het behoud. De trainerswissel in Malle leverde voorlopig nog niet veel punten op, maar zorgde wel voor een nieuwe schwung in de spelersgroep. -
HLN Shop
Ruim vier keer goedkoper dan een convector: is infraroodverwarming dé geschikte oplossing voor jouw woning?
Breek jij je ook het hoofd over hoe je de temperatuur in je woning aangenaam houdt, zonder je energierekening nog verder de hoogte in te jagen? Misschien biedt een infrarood heater de oplossing. HLN Shop gaat dieper in op de mogelijkheden van zo'n toestel en de voor- en nadelen die erbij komen kijken. -
voetbal tweede amateur
Stijn Meert de nieuwe trainer van KVK Westhoek en zaterdag op SV Oudenaarde meteen tegen zijn ex-ploeg...
Stijn Meert (44) is de nieuwe trainer van KVK Westhoek. Hij volgt Bruno Debo op met wie begin vorige week een einde kwam aan de samenwerking. Opmerkelijk: de nieuwe coach neemt het zaterdagavond met zijn nieuwe ploeg op tegen zijn ex-ploeg SV Oudenaarde… -
Voetbal derde nationale A
Hasan Erturk met VW Hamme zondag thuis tegen Eppegem: “Ik kan opnieuw aan het voetbal denken”
Vigor Wuitens Hamme verloor vorig weekend met 3-2 in Hamme. Het kostte de ploeg de eindwinst in de tweede periode. Die kater werd deze week doorgespoeld. Intussen focust de groep op de thuismatch tegen Eppegem. Zondag wil men de derde plaats in derde nationale A vrijwaren. Daarbij kan men opnieuw rekenen op Hasan Erturk.