Lille United geeft in vier minuten tijd 2-0-voorsprong uit handen tegen Witgoor
Voetbal derde nationale BLille United heeft dit seizoen weinig goede herinneringen aan de buren van Witgoor. Nadat het in de heenronde onderuit ging met 3-1, gaf de fusieclub zaterdagavond in de slotfase een 2-0-voorsprong uit handen. Daarmee lieten aanvoerder Stig Cools en zijn ploegmaats twee kostbare punten liggen.
Het Kempisch duel in derde nationale B leek in het voordeel van de Lille United uit te draaien. Maïco Gerritsen had halfweg de tweede helft voor een 2-0-voorsprong gezorgd, maar in de slotfase nam de partij een andere wending aan. Voor de rust kon Witgoor zijn kansen niet afwerken, scoren deed het diep in de tweede helft wel. Dat is een verdienste. Dat zorgde bij de thuisploeg voor een grote ontgoocheling. Vooral omdat de meeste concurrenten eveneens punten lieten liggen. “Dit was een wedstrijd die we helemaal in handen hadden”, zuchtte Kris De Backer. De Lilse trainer moest toegeven dat zijn team Witgoor een helpende hand had gereikt. “In de eerste helft heeft Witgoor enkele mogelijkheden gehad, maar op het moment dat wij de 2-0 scoorden, leek het verhaal van deze wedstrijd geschreven. Dit zijn twee kostbare punten die weg hebben gegooid.”
Ervaring
Het is verrassend dat een ploeg als Lille, met zoveel ervaring, zich in de val liet lokken. Het siert anderzijds de strijdvaardigheid van Witgoor. “Met die ervaring hebben we de wedstrijd heel lang onder controle gehad. Het is heel eigenaardig dat we in onze eigen voet hebben geschoten. Vooral omdat het vuur helemaal was verdwenen.”
Versterkingen
Intussen maakt men bij Lille werk van de kern voor volgend seizoen. De sportieve staf blijft intact. Zes nieuwkomers maken over enkele maanden hun opwachting. Verdediger Arne Wouters, die zaterdagavond als aanvoerder met Houtvenne ging winnen op het veld van Lyra-Lierse. Middenvelder Michiel Meynendonckx en de aanvallers Kevin Lauryssen en Hans Wynants komen over van reeksgenoot De Kempen. De tweelingbroers Jonas en Cedric Nooyens maken de overstap van Zwarte Leeuw. “Dit jaar kozen we, met veertien veldspelers en twee doelmannen, voor een beperkte kern”, besluit Kris De Backer. “Volgend seizoen willen op dat vlak voor meer ademruimte zorgen.”
Meer lezen: voetbal in derde nationale B
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kristof Van Hout (Lommel SK) bergt na 17 jaar de keepershandschoenen definitief op: “Ik ben klaar voor mijn nieuwe uitdaging als Academy Director”
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
PREMIUMbelgian hockey finals
Gantoise Hockey viert: zowel mannen als vrouwen veroveren landstitel in Brasschaat
De finale van de play-offs in Brasschaat werd één groot blauw-wit feest. Zowel de mannen als de vrouwen van Gantoise veroverden immers de landstitel. De mannen van Pascal Kina maakten zaterdag reeds het verschil tegen Watducks, maar de vrouwen van Kevan Demartinis moesten deze keer bibberen. Shoot-outs tegen Dragons brachten de beslissing. -
-
Mijntelco
Populaire smartphonedeals onder de loep: interessant of te mooi om waar te zijn?
-
Livios
Met de hogedrukreiniger erover en klaar? Dankzij deze tips maak je je terras kraaknet zonder het te beschadigen
Het zonnetje schijnt en de temperaturen stijgen: we trekken dus met z’n allen massaal naar buiten om te genieten van/op ons terras. Met deze onderhoudstips van bouwsite Livios maximaliseer je je genot en minimaliseer je mogelijke schade en, dus, kosten. -
PREMIUMFutsal eerste nationale
Bram Meyers met RSCA Futsal in finale play-offs: “Mentaal zeer moeilijk jaar”
Vrijdagavond neemt RSCA Futsal het in de eerste finalematch van de play-offs op tegen FT Antwerpen. Bij winst kan men een week later een eerste titel onder paars-witte vlag vieren in eigen huis. Anderlecht start als favoriet om de dubbel te pakken, maar krijgt aan de Sinjoren ongetwijfeld een lastige tegenstander. -
PREMIUMBasketbal BNXT League
Brevin Pritzl schiet Leuven Bears naar vierde ronde van play-offs: “Mijn vrouw wil graag naar huis, maar ik nog niet”