Kristof Meykens verlengt zijn verblijf bij Herk FC en begint er aan zijn achtste seizoen als trainer: “Ik voel me hier thuis”
VOETBAL EERSTE PROVINCIALEKristof Meykens traint ook volgend seizoen FC Herk. De T1 verlengde onlangs zijn verbintenis bij de eersteprovincialer om er in juli aan zijn achtste seizoen te beginnen. Zo’n lange samenwerking is in het trainerswereldje een zeldzaamheid. Anderzijds is het een bewijs dat het wederzijds vertrouwen tussen trainer en clubbestuur bijzonder groot is. “Ik voel me al die jaren thuis bij deze club. Waarom dan andere oorden opzoeken? Het gras is elders niet groener, hoor”, reageert Meykens.
Tussen Meykens en het Herks bestuur heeft het steeds geklikt. Maar ook met de spelers en de supporters was er altijd een vertrouwensband. “In al de tijd dat ik bij Herk aan de slag ben als trainer, hebben we prima resultaten behaald”, gaat Meykens voort. “Herk was mijn eerste liefde en dat blijft een speciale plaats in je hart behouden. Bovendien is de club ambitieus, net als ikzelf. Die raakvlakken zorgen ervoor dat je samen een goede relatie opbouwt met wederzijds vertrouwen. Als trainer voel je dat.”
Jullie namen dit seizoen allesbehalve een goede start. Met 2 op 24 stonden jullie lange tijd in de kelderverdieping van de klassering. Nooit gedacht dat je dagen bij Herk geteld waren?
“Nooit, daarvoor kennen we elkaar te goed en is er enorm veel vertrouwen. Van paniek was geen sprake. Nochtans had ik met Herk nog nooit meer dan twee wedstrijden achter elkaar verloren. We wisten dat we kwaliteit in de ploeg hadden en dat de bal ooit weer goed zou rollen. Toch heb ik mijn functioneren bij de spelers in vraag gesteld. Hun antwoord was duidelijk: ‘het ligt niet aan u trainer, maar samen komen we hier wel uit’. En dat is gebeurd. Met 18 op 21 zetten we nadien een schitterende reeks neer. En dat met hetzelfde speelsysteem. We draaiden de knop om en zijn gewoon beter gaan spelen. Daarom een heel dikke pluim voor de spelersgroep. Voor mezelf was dit een leerproces. Als trainer is zo’n mindere periode niet makkelijk te verteren. Dat neem je mee naar huis. Gelukkig heb ik een goede vrouw die dat allemaal goed kon kaderen.”
Zaterdag reizen jullie naar Achel. Geen gemakkelijke opdracht. De ploeg zat in een serieuze dip en kon zevenmaal na elkaar niet meer winnen.
“Klopt. Achel heeft een goed team dat gemotiveerd zal zijn om de slechte reeks een halt toe te roepen. Het wordt opletten. In eerste provinciale liggen winst en verlies heel dicht bij elkaar. Het zijn meestal details die het resultaat bepalen. Uiteraard gaan we zoals steeds voor de drie punten.”
Na jullie remonte staan jullie in de middenmoot. Wat is jullie ambitie voor de tweede seizoenshelft?
“We willen de positieve flow aanhouden. Dat wil zeggen zoveel mogelijk punten pakken en mikken op een plaats in de linkerhelft van de rangschikking. Mits een goede start is nog veel mogelijk. Dan zit zelfs een derde plaats er nog in. Anderzijds moet je ook realistisch zijn. Momenteel staan we op 6 punten van de derde plaats, maar tellen we ook slechts 6 punten meer dan de derde laatste van de klassering. We zullen wel zien waar dit eindigt.”
Lees ook: provinciaal voetbal in Limburg
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvoetbal tweede provinciale
NIEUWE START. Trainer Urbain Spaenhoven (KVC Wilrijk) heeft eindelijk cv én diploma: “Enorm opgelucht en trots”
-
PREMIUMFutsal eerste nationale
Grello (RSCA) wint vijfde keer Gouden Schoen: “Enkel een titel is een nog mooiere bekroning”
Bij winst vrijdag pakt RSCA Anderlecht de allereerste landstitel in de prille bestaansgeschiedenis. De heenwedstrijd tegen Antwerpen werd met 1-5 gewonnen. Op individueel vlak viel de club al in de prijzen. Luca Cragnaz werd coach van het jaar, Diego Roncagio keeper van het jaar. Kapitein Grello won de Gouden Schoen. Voor de vijfde keer al. -
PREMIUMwielrennen Junioren
Milan Donie: “Toptijd op Ballon d’Alsace wil niets zeggen, want Alpenklassieker is onvoorspelbaar”
Net als twaalf maand geleden rijdt Milan Donie (18) zaterdag met een Vlaamse selectie de Alpenklassieker. Toen werd hij 29ste, dertien minuten na winnaar Max Van der Meulen. De Kortrijkse junior hoopt een stuk beter te doen. -
-
Livios
Geen airco, maar toch een frisse woning? Deze negen tips helpen je op weg
-
PREMIUM
T1 Raymond Westphalen en Limburg United sneuvelen tegen Filou Oostende in halve finales voor de BNXT titel: “Ondanks zwaarste nederlaag ooit sluiten we het seizoen met een positief gevoel”
Maandagavond won Limburg United nipt in een sfeervolle Alverberg tegen de kersverse Belgische kampioen Filou Oostende. De zesde partij in twaalf dagen aan de kust was er te veel aan. Limburg United leed met 104-67 de zwaarste nederlaag ooit. -
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
Jobat
Gedemotiveerd, veel verlof en altijd 9-to-5? Zes clichés over ambtenaren onder de loep genomen