Koersdirecteur Ine Beyen verwacht internationaal deelnemersveld in GP Oetingen: “Zeven ploegen uit de WorldTour zullen present zijn”
Wielrennen vrouwenOp woensdag 8 maart zal de derde GP Oetingen – officieel Gooikse Pijl Oetingen by St Feuillien – van start gaan. De organisatoren stelden met trots hun derde editie voor. Andermaal zullen de Gooikse organisatoren kunnen teren op een sterk internationaal deelnemersveld. De WorldTour zal present zijn.
In korte tijd heeft de GP Oetingen een ijzersterke reputatie opgebouwd. Bij het debuut in 2021 ging het nog om een 1.2-wedstrijd. Een podium met Elisa Balsamo (later wereldkampioen in Leuven), Jolien D’hoore en Marianne Vos sprak uiteraard meteen tot de verbeelding van elke wielerliefhebber. Vorig jaar promoveerde de koers tot een 1.1. Met Lorena Wiebes, Chiara Consonni en Maria Giulia kon men opnieuw een top drie voorleggen die elke organisator benijdt. Met Ine Beyen trok men een koersdirecteur aan die als BV een surplus biedt. Voorzitter Danny Schets omschreef haar ‘als een geschenk voor de organisatie dat binnengehaald werd door Steven Christiaens omwille van haar wielerkennis’.
Ine Beyen
Ine Beyen van haar kant is blij met de kans die Gooik Sportief haar biedt om de GO Oetingen volgende maand in goede banen te leiden. “Uiteraard heb ik veel ervaring in het wielrennen, maar het zal op 8 maart pas de tweede keer zijn dat ik als koersdirecteur in de wagen zit. Of ik dan ook uit de volgwagen hang? Enkel voor de foto (lacht). Die eerste uitgave was voor mij toch zeer leerrijk. Ik herinner mij nog dat we vorig jaar daags voor de koers nog takken op het parcours moesten snoeien. Ik heb deze week zelf het traject van de GP Oetingen met de fiets gereden. Ik kan u verzekeren dat het best pittig is. Vroeger hield ik van kasseien (Beyen was prof tot 2013, red.), maar deze omloop ziet er echt wel zwaar uit.”
Televisie
Ine Beyen kon op de koersvoorstelling meedelen dat de GP Oetingen rechtstreeks op televisie zal worden uitgezonden. “Onze koers zal inderdaad rechtstreeks in beeld gebracht worden door Proximus TV. Voor het wielrennen bij de dames is het belangrijk dat we die erkenning krijgen. Het wijst er ook op dat de GP Oetingen in korte tijd uitgegroeid is tot een vaste waarde op de kalender. Zeven ploegen uit de WorldTour zullen present zijn. Hun aanwezigheid moet garant staan voor topsport.”
Lees ook: meer wielrennen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Stijgende rentes en vrijgesteld van roerende voorheffing: alles wat je moet weten over de tak 21-spaarverzekering
Sinds eind vorig jaar neemt de appetijt voor tak 21-spaarverzekeringen met een gewaarborgde basisrente opnieuw toe, zo meldt de verzekeringsfederatie Assuralia. De stijgende rentevoeten op de financiële markten en een gunstige fiscale behandeling zijn daar niet vreemd aan. Wat houden die spaarverzekeringen precies in? En wat zijn de voor- en nadelen? Spaargids.be licht toe. -
HLN Shop
De robotstofzuiger poetst droog én nat: wat zijn de troeven en obstakels van zo'n toestel?
Sinds de robotstofzuiger onze huiskamers verovert, liggen die er consequent proper(der) bij. En het briljante is dat je er zelfs niet eens voor uit je luie zetel hoeft te komen. HLN Shop verzamelt alles wat je moet weten over dit handige huishoudgadget. -
PREMIUMvoetbal derde nationale A
Kevin Bogemans (Wolvertem Merchtem) volgt trainer Vicky Carleer op voor resterende matchen van seizoen: “Het is ook aan spelersgroep om nu op te staan”
Vrij verrassend nieuws bij fusieclub HO Wolvertem Merchtem. Met nog vijf competitiewedstrijden voor de boeg heeft het bestuur beslist om de samenwerking met trainer Vicky Carleer na een kleine twee seizoenen stop te zetten. Jeugdcoördinator en ex-speler Kevin Bogemans (38) neemt zijn rol over tot het einde van het seizoen. -
-
PREMIUMFutsal eerste nationale
Gil De Kerf met RSCA Futsal tegen Eisden Dorp: “Ik leer elke dag bij, elk detail telt”
Vrijdagavond neemt RSCA Futsal het in de eigen sporthal op tegen Eisden Dorp. Paars-wit is sinds de vorige speeldag zeker van de eerste plaats in de reguliere competitie. Daardoor kan men het duel in alle rust aanpakken. De Limburgers staan na achttien speeldagen overigens op de zevende plaats in eerste nationale. -
PREMIUMLotto Volley Liga
Adam Bartos (Maaseik) na de winst tegen Menen: “In Gent moet het beter”
Greenyard Maaseik heeft zich woensdag niet verslikt in Menen. Al zat er dat na de eerste set wel aan te komen. De Maaslanders waren niet bij de les en daar profiteerde Menen optimaal van. Pas vanaf de derde set kwam Maaseik op toerental. “Net op tijd, hé”, lacht Adam Bartos. “Het was in het begin van de wedstrijd niet goed. Waarom? Omdat we met de verkeerde ingesteldheid gestart zijn. Winnen tegen Roeselare is geen rode loper. Dat was duidelijk.” -
PREMIUMVROUWENVOETBAL SUPER LEAGUE PO1
Luna Vanzeir en KRC Genk Ladies zitten met zes op zes leidersduo op de hielen: “De titelstrijd ligt volledig open en wij gaan voluit onze kans”
KRC Genk Ladies heeft de start in PO1 niet gemist. Met overwinningen tegen leider OHL en Club Brugge doen de Genkies goede zaken in de rangschikking. De kloof met de top is haast gedicht. Ook Anderlecht ging gisteravond met 1-0 onderuit tegen Standard. Met vijf teams op een zakdoek ligt de titelstrijd weer volledig open.Genk -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes.