Kaba legt er opnieuw twee in het mandje voor OHL: “Altijd leuk om een match te beslissen”
Voetbal 1A“Opdracht volbracht en snel naar huis.” Marc Brys zag dat het niet altijd vlot ging tegen Lierse, maar OHL bekert wel voort. Een nieuwe opsteker, een nieuwe vertrouwensboost met het oog op de topper tegen Anderlecht.
OHL heeft opnieuw een dosis vertrouwen getankt. Na de gewonnen competitiematch tegen STVV (4-1) lukte het ook nog eens om door te stoten in de Croky Cup. Het moest daarvoor wel lang knokken tegen Lierse, maar twee doelpunten van Sory Kaba (1-2) maakten het verschil.
De gemeten voorzet van Tamari gevolgd door de perfecte overhoekse kopbal van Kaba, het tweede doelpunt van OHL was er eentje om van te watertanden. Een specialiteit van de spits, zegt hij zelf. “Ik ben redelijk groot, dus ik hou wel van die hoge balletjes naar de tweede paal. Maar dan moet ik natuurlijk nog het geluk hebben dat de bal van Mousa ook effectief daar belandt waar ik sta, wat dit keer het geval was. Goeie goal. Voor een spits is het altijd belangrijk om met vertrouwen te voetballen, en dat is nu zo. Het belangrijkste is dat ik het team kan helpen, maar het is altijd leuk om een match te beslissen.”
Nooit onderschat
“We wisten dat een bekermatch altijd lastig is, zeker tegen een team uit 1B”, sloot Sébastien Dewaest aan. “We kenden hun kwaliteiten en hebben hen nooit onderschat. Het was misschien niet altijd perfect woensdag, maar we kregen toch een paar kansen in de eerste helft. Als we die scoren, kreeg je een andere match. Nu tankte Lierse vertrouwen. Gelukkig hadden we onze vriend hier (knikt richting Kaba, red.), die er weer twee in het mandje legde.”
Een welgekomen opsteker in de strijd onderin voor OHL, weet ook T1 Marc Brys. “Het was een heel moeizame wedstrijd, langs beide kanten. Wat was er goed aan? Dat we ook op moeilijke momenten kunnen scoren.”
De 1-1 kwam er na balverlies van Tamari, die slecht inspeelde op doelman Runarsson. De flankspeler was zichtbaar aangedaan en excuseerde zich tijdens de onderbreking uitvoerig bij z’n ploegmaats. “De groep nam dat echt goed op. En dan zet hij het op geweldige wijze recht met een knappe assist, beter dan dat wordt het niet hé. Opdracht volbracht en snel naar huis.”
Lees ook: meer voetbal in 1A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
lotto volley league lotto volley league
Matthias Valkiers en Haasrode Leuven hebben nog alles om voor te spelen: “We kunnen nog derde of vijfde eindigen”
Een 2-3-zege op Gent afgelopen woensdag werd op zaterdag gevolgd met een 3-1-zege thuis tegen Guibertin. Een prima start in februari voor Haasrode Leuven dat zo na de mindere maand januari de rug recht, maar: “Er is nog altijd niets gespeeld”, beseft Matthias Valkiers. -
voetbal 2NB
Fel verzwakt Lyra-Lierse houdt een punt thuis tegen jong KV Mechelen: “Toch overheerst teleurstelling”
Een fel verzwakt Lyra-Lierse moest zondagnamiddag de wei in tegen jong KV Mechelen. Vooraf was al zeker dat Van Goylen geschorst aan de kant moest blijven, op donderdag kwamen daar met Vets en Adesanya ook twee zieken bij, en tot overmaat van ramp moest ook Lambreghts nog verstek geven om dezelfde reden, dit na een test voorafgaand aan de wedstrijd. Gelukkig was er wel dat ultieme wapen, dat van Lyra-Lierses efficiëntie voor doel. Twee kansen, twee doelpunten, getekend Matthias Nys. -
Je lief verwennen met Valentijn? Met deze 15 rode handtassen scoor je gegarandeerd punten
Valentijn staat voor de deur. Het ideale moment om je geliefde (of jezelf) te verwennen met een handtas in de kleur van de liefde. Of je nu voor een mini, midi of maxi ontwerp kiest: met deze rode handtassen schiet Cupido gegarandeerd nóg eens raak. -
-
Futsal eerste nationale
ARB Hamme is misnoegd over gelijkspel tegen Malle: wellicht toch voldoende voor het behoud in eerste klasse
De degradatiekraker tussen ARB Hamme en Krijnen Malle eindigde op een 3-3-gelijkspel. Wie onderaan staat, schiet in principe niet bijster veel op met een punt. Hoewel men bij Hamme weinig opgezet was met de puntendeling, doen de Oost-Vlamingen wellicht toch de beste zaken in de rangschikking. Hamme telt intussen acht punten meer dan ‘degradant’ Bilzen. -
voetbal jupiler pro league
Geen ‘match om snel te vergeten’ op Union voor Lennert Hallaert (Zulte Waregem): “Krampen na een uur”
“Een wedstrijd die we zo snel mogelijk moeten vergeten”: zo werd de verliespartij op Union door Mbaye Leye reeds zondagavond bij het laatste fluitsignaal van Wim Smet netjes neergelegd. Voor één (jonge)man zal het evenwel een wedstrijd om nooit te vergeten zijn. Lennert Hallaert (19) kreeg in het Dudenpark zijn eerste basisplaats en bleef zowaar tot het einde tussen de lijnen. “Wat als ik volgende week weer met Jong Essevee moet aantreden? Dan draai ik de knop om en geef ik daar het beste van mezelf.” -
basketbal bnxt-league
Antwerp Giants-voorzitter Bjorn Verhoeven voor de bekerfinale ‘op bedevaart’ naar Scherpenheuvel, een trip van 60km
Antwerp Giants kwalificeerde zich vorige week voor de finale van de Beker van België. Tegenstander op 12 maart in Vorst is kampioen Oostende. Nog voor de finale gaat voorzitter Bjorn Verhoeven ‘op bedevaart’ naar Scherpenheuvel. Het resultaat van een (verloren) weddenschap in de familie. -
Tweakers
Gamen zonder console, maar met je smartphone? Dit topgadget bespaart je op termijn flink wat centen
Fervent gamer en vaak onderweg? Dan ben je mogelijk gebaat bij een controller waar je smartphone in past. “Voor iets meer dan 100 euro kun je heel fijn gamen en ligt er een hele wereld aan – vaak gratis – spelletjes aan je voeten”, zegt Wout Funnekotter, hoofdredacteur bij technologiesite Tweakers. Hij onderwierp de twee meest gangbare controllers voor smartphones aan een vergelijkingstest.