KAAG grossiert in medailles op VK cadetten en scholieren indoor in Gent
ATLETIEKDe cadetten en scholieren van KAAG Gent grossierden op het Vlaams kampioenschap indoor in de Gentse topsporthal in medailles.
In alle vier de categorieën scoorde KAAG titels en medailles. Bij de cadetten meisjes grepen onder meer Lieke Van Moorhem (goud in het hink-stap-springen met 11m22), Maité Potvin (goud in het hoogspringen met 1m63), Ine Impens (goud in de 60m horden) een Vlaamse titel. Cadet Luka Afschrift won goud op de 60m horden in 8.54, terwijl scholiere Camille Sonneville (ver en 60m horden) twee medailles binnen haalde. En scholier Finn Coene won dan weer het kogelstoten met 13m94. Om maar enkele van de vele uitblinkers te noemen.
Jonas Vander Vennet, coördinator van de cadetten- en scholierenwerking van KAAG zag van dichtbij - hij hielp mee met de live results in Gent - dat het goed was. Hij ziet meerdere verklaringen voor de hoogconjunctuur bij de jeugd. “Bij KAAG werken we met verschillende kernen”, legt hij uit. “Je hebt de Blaarmeersen, waar veel van onze wedstrijden plaatsvinden, De Pinte, Laarne en Kaprijke-Lembeke waar ook goeie atleten zoals hoogspringer Viktor Van Aerde trainen. Die kernen kunnen elk zowat hun eigen ding doen. Maar uiteraard proberen we het overzicht te behouden voor selecties, ploegsamenstelling voor een estafette, interclubs enzovoort.”
Geen aparte eilandjes
Samenwerking, expertise uitwisselen en flexibiliteit dragen bij tot het succes. “Het is niet zo dat de kernen allemaal aparte eilandjes zijn. We pakken het beste mee uit iedere afdeling”, klinkt het. “Atleten kunnen ook in verschillende kernen trainen. Sommige trainers geven training in meerdere kernen. Onze atleten kunnen dus gerust switchen van trainingslocatie om praktische redenen zoals trainingsuren die beter uitkomen. We proberen op wedstrijden ook met zoveel mogelijk begeleiders en trainers aanwezig te zijn. Dat is zeker een troef.”
“De oudere atleten delen ook hun ervaring met de jongeren”, geeft Vander Vennet mee. “Het valt voorts op dat er de laatste jaren verschillende goeie jeugdatleten uit andere clubs erbij kwamen. KAAG won verschillende Bekers van Vlaanderen bij de jeugd en we hebben de naam een club te zijn die atleten een goede begeleiding biedt.”
De getalenteerde jeugdatleten worden ook voldoende uitgedaagd. “We laten soms onze betere cadetten en scholieren meetrainen met de seniores zodat ze op training in aanraking komen met betere atleten. Dat kan leerzaam zijn en zo blijven ze ook met de voetjes op de grond.”
Lees ook: meer atletiek
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
hockey
Veertien Pro League-matchen van Red Lions en Red Panthers in Antwerpen: Spanje is de eerste tegenstrever
De volgende drie weken worden er op het Wilrijkse Plein in Antwerpen veertien wedstrijden om de FIH Pro League afgewerkt: de Red Lions komen acht keer in actie, de Red Panthers zes keer. Vrijdag en zaterdag wordt Spanje de eerste opponent voor onze nationale hockeyteams. -
wielrennen junioren
Maurits Van Petegem in Ronde van Vlaanderen U19: “Ploegmaat Viktor Soenens laat goeie indruk na”
Vier (!) edities Ronde van Vlaanderen zondag. Jongens nieuwelingen bijten om 10 uur de spits af. Daarna is het aan meisjes junioren (12.30 uur) en nieuwelingen (12.57 uur). Jongens junioren serveren, met de lokale Maurits Van Petegem, vanaf 15.45 uur de hoofdschotel. -
basketbal bnxt-league
Jurgen Vanpraet (CEO Filou Oostende) blikt vooruit op de finale van de play-offs: “Elfde titel op rij zou een unicum zijn”
Recordkampioen Filou Oostende en uitdager Kangoeroes Mechelen vatten dit weekend de finales van de Belgische play-offs basketbal in de BNXT League aan. Wie het eerst drie zeges boekt, pakt de Belgische landstitel. -
-
Voetbal Nacompetitie
Kalender en uitslagen eindronde: Eendracht Aalst in halve finale tegen Mandel United, Lyra-Lierse tegen Tubeke-Braine na spektakelmatch
De teerlingen zijn geworpen, de reguliere voetbalcompetitie van het seizoen 2021-2022 is afgesloten. Hierbij een stand van zaken voor de Vlaamse nationalers en de uitslagen/kalender van de eindronden en de barrages. Ondertussen staat het vast dat Moeskroen ook in beroep geen licentie krijgt toegekend om komend seizoen in het profvoetbal of in eerste nationale uit te komen. De Henegouwse club, die zich sportief van de redding verzekerde in 1B, zakt naar de tweede (amateur)afdeling. -
voetbal 1A
Mbaye Leye, clubtopschutter aller tijden, keert als nieuwe coach van Zulte Waregem terug naar Gaverbeek
De kogel is door de kerk bij Zulte Waregem: Mbaye Leye (39) wordt de nieuwe coach van de fusieclub, waarvoor hij als speler in drie periodes liefst 87 goals scoorde en daarmee clubtopschutter aller tijden werd. De Senegalese Fransman heeft er een weinig geslaagd trainersdebuut opzitten bij Standard, maar de recente sportieve neergang van de Luikenaars lijkt er op te duiden dat het probleem niet bij Leye (alleen) lag. In Waregem rekent het bestuur er nu op dat de vroegere prijsschutter de club een nieuw elan kan bezorgen, nadat het afgelopen seizoen pas op de voorlaatste speeldag (en met hangen en wurgen) het behoud kon worden verzekerd. -
Independer
Hevige wind voorspeld: deze verzekering dekt stormschade aan je auto
Uit cijfers van kennisinstituut Vias blijkt dat er meer én veel ernstigere ongevallen gebeuren bij hevige wind. Hoe kun je je als chauffeur voorbereiden en beschermen als er hevige wind wordt voorspeld? En welke verzekering spreek je aan als je toch schade hebt? Independer.be geeft advies. -
Livios
Heerlijk relaxen in eigen tuin: zo geef je de gezelligheid een flinke boost
Nu de zon al enkele dagen van de partij is, trekken we met z’n allen naar buiten om te genieten. Dat lukt des te beter in een gezellige tuin. Heb je groene vingers of net helemaal niet? Dat maakt niet uit. Met deze tips van bouwsite Livios tover je je tuin om tot een uitnodigende ruimte waar je fijn kan vertoeven met familie en vrienden.