Julien De Sart maakt progressie bij AA Gent: “Het gaat beter en beter”
voetbal jupiler pro leagueDankzij een overwinning vorig weekend op bezoek bij STVV staat AA Gent eindelijk op de beoogde vierde plaats. De Buffalo’s willen dat zo houden en daarmee aartsrivaal Club Brugge de loef afsteken. Julien De Sart gaf aan dat AA Gent vooral gas kon terugnemen, ideaal in deze drukke periode. Dat de middenvelder sinds enkele weken opnieuw fit is, scheelt meer dan een slok op de borrel voor de Buffalo’s.
“Die zege op STVV deed deugd, zeker omdat we de laatste tijd heel wat wedstrijden hadden waarin we het moeilijk hadden”, aldus de centrale middenvelder. “Dan is het goed dat we er eens eentje rustig konden uitspelen. Een beetje op spaarstand na die vroege rode kaart. We hebben op de juiste momenten gescoord en we hebben de match matuur uitgespeeld.”
Dat werd ingepeperd door Hein Vanhaezebrouck bij de rust en De Sart zette die lijnen uit op het veld. “We moesten zonder risico spelen. We wilden domme fouten absoluut vermijden, want na een rode kaart voor de tegenstander reageert een ref altijd wat strenger. Ik heb de jongens goed rustig kunnen houden en als er eentje te ver ging, riep ik dat hij moest kalmeren. (lacht) Het is ook dankzij onze ervaring dat we deze match op die manier konden volmaken.”
Ander systeem
Hein Vanhaezebrouck koos opvallend genoeg voor een ander systeem op Sint-Truiden. “We speelden met vier achterin in plaats van met drie. Met dan nog eens vier - van nature - centrale verdedigers. Dat verandert de zaken wel wat. Het was de coach die dat idee had en wij waren het wel genegen. Deels ingegeven door de verschillende blessures uiteraard. We hadden er al een tijdje over gepraat. Het was de eerste keer sinds ik bij Gent speel, dat we het systeem veranderden. Het was dus wel een verrassing voor de tegenstanders, denk ik. We hebben er twee dagen voor de match op getraind.”
De jongens op de flanken, Torunarigha en vooral Piatkowski, deden het goed. “We zijn alvast goed begonnen in dat systeem, maar tegen tien is het uiteraard wat makkelijker. Kamil is jong en heeft veel kwaliteiten, ook aan de bal. Jordan houdt er ook wel van om eens op avontuur te gaan, soms iets te vaak, maar het was goed in evenwicht.”
De Sart zelf komt na zijn terugkeer uit blessure gaandeweg onder stoom. “Met mij gaat het beter en beter, dat voel ik.”
Lees ook: meer voetbal in JPL
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven. -
PREMIUMBasketbal BNXT League
Okapi Aalst met vertrouwen naar Rotterdam: drie jonge talenten verlengen hun contract
Okapi Aalst staat woensdag voor een verraderlijke verplaatsing naar Feyenoord. De Rotterdammers wonnen in Brussel en verloren nipt tegen Bergen en Leuven. Desondanks wordt Feyenoord beschouwd als een van de sterkste Nederlandse ploegen in de Elite Silver. Okapi hoopt zijn ongeslagen status in de reeks te kunnen behouden. -
PREMIUMvoetbal vierde provinciale E
Blauw-Wit Temse kampioen in vierde provinciale E met vijftien punten voorsprong: “Niet gedacht dat het zo’n vaart zou lopen”
Wat al maanden in de lucht hing, is uiteindelijk gebeurd: amper twee jaar na zijn oprichting is Blauw-Wit Temse kampioen in vierde provinciale E. Met vijftien punten voorsprong op de rest - niemand kwam in de buurt. “Een boerenjaar”, klink het bijgevolg in koor. -
-
Klaar voor de lente? Dit zijn de 3 grootste tassentrends voor dit seizoen
De lente is in het land. Tijd om je wintergarderobe in te ruilen voor een zonnigere kleerkast. Een nieuwe handtas fleurt je outfit instant op. Benieuwd naar de tassentrends dit seizoen? Die beloven veel goeds. Van handtassen zo fluffy als een kussen tot héél veel glitters: dit zijn de drie opvallendste lententrends. -
PREMIUMvoetbal jupiler pro league
Miron Muslic (Cercle Brugge) tankte energie tijdens de break: “Kortrijk nog niet veilig, wij willen in top acht”
Vlak voor de interlandbreak viel Cercle Brugge uit de top acht, maar alles blijft speelbaar voor de Vereniging bij het ingaan van de laatste rechte lijn. Met de komst van KV Kortrijk en oude bekende Bernd Storck naar Jan Breydel, staat zaterdag alweer een cruciaal duel op het programma van groen-zwart. Miron Muslic zet zijn team dan ook op scherp. -
PREMIUMvoetbal jupiler pro league
Matej Rodin knokt met KV Oostende voor behoud tegen Standard: “Als we spelen zoals tegen Westerlo, volgen de punten”
Matej Rodin (27) kijkt zaterdagavond met KV Oostende Standard in de ogen. De Kroatische verdediger maakte van de interlandbreak gebruik om van een blessure te herstellen. “Ik vocht in het verleden al tegen de degradatie en we slaagden er steeds in om in hoogste klasse te blijven”, houdt Rodin de moed hoog.Oostende -
Spaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer