Jarne Lesuisse (Limburg United): “Knappe collectieve prestatie tegen Spirou Charleroi”
basketbal bnxt-leagueDeze week kreeg Limburg United het verschrikkelijke nieuws te verwerken van de zware knieblessure voor Quentin Serron. De Belgian Lion blesseerde zich op training en scheurde zijn voorste kruisbanden af. Met de komst van Spirou Charleroi moest T1 Raymond Westphalen het ook nog stellen zonder Maxime De Zeeuw en de Amerikaanse spelmaker Alex Stein. Het werd een spannende, aangename partij tegen Charleroi. Lange tijd een close-game, maar een collectief sterk United met een glansrol voor topschutter Jonas Delalieux, Cliff Hammonds en een sublieme Jarne Lesuisse kon in een zinderende slotfase verdiend (90-78) de punten in de Alverberg houden.
De eerste vier wedstrijden van de competitie moest Limburgs toptalent Jarne Lesuisse tot ieders verbazing grotendeels op de bank doorbrengen. De laatste weken kreeg hij weer het vertrouwen van headcoach Raymond Westphalen. Tegen Spirou Charleroi kwam de Truienaar bijna vijfentwintig minuten in actie. De polyvalente Lesuisse bedankte zijn coach met een sublieme partij.
Op de persconferentie was bezoekende coach Sam Rotsaert ontgoocheld. “Lange tijd bleven we uitzicht houden op een goed resultaat. In een zinderende slotfase gaven we het uit handen. We kregen geen greep op een uitmuntende Jarne Lesuisse en aanvallend wisten we geen raad met Jonas Delalieux. Een verdiende zege voor Limburg United. Wij staan momenteel op onze plaats. De jongens vechten elke week en we moeten uit deze nederlaag lessen trekken”, aldus Rotsaert.
Aan de overkant van de tafel glunderde Raymond Westphalen. “Spirou Charleroi is een goede ploeg in defense en we kregen het niet onder de markt. De afwezigheid van drie sterkhouders opvangen is geen sinecure. Mijn jongens en zeker het jeugdig geweld heeft een knappe prestatie geleverd. Ik ben fier op de ploeg. Of ik blij ben voor Jarne Lesuisse? Natuurlijk. Waarom niet? Omdat hij enkele weken minder speelgelegenheid kreeg wil niet zeggen dat ik niet in zijn kwaliteiten geloof. Of ik hem wilde prikkelen? Stel die vraag maar aan Jarne Lesuisse.”
Amerikaanse versterking opkomst?
“Of er weldra een nieuwe Amerikaan gaat bijkomen? We zijn rustig aan het zoeken of zich een opportuniteit voordoet. De kans is inderdaad vrij groot dat er binnen enkele weken een nieuwe Amerikaan zal bijkomen voor de ‘3' positie”, besloot Tongerenaar Westphalen.
Sublieme Jarne Lesuisse
Het spelinzicht en drive to the ring van Jarne Lesuisse zijn een streling voor het oog. De shooting guard nam zijn team op sleeptouw en kreeg lof van iedereen die in de Alverberg aanwezig was. De ontlading, na een moeilijke periode was groot bij Jarne Lesuisse. “Ik kreeg de laatste weken terug mijn kans. Helaas leden we nederlagen tegen Kangoeroes Mechelen en Filou Oostende. Tegen Spirou Charleroi moesten we iets rechtzetten. We wisten op voorhand dat het een moeilijke opdracht ging worden door de afwezigheid van drie sterkhouders. Echt jammer het uitvallen van Quentin Serron. Zijn seizoen is voorbij. We gaan hem enorm missen.”
“Je moet van de coach aan mij vragen waarom ik weinig speelminuten kreeg in de eerste vier wedstrijden? Eigenlijk is dat iets tussen hem en mij. Hij had er zijn reden voor. Of hij mij wilde prikkelen? Als dat inderdaad de bedoeling was, is zijn opdracht geslaagd hé. (lacht) Ik ben vanavond zeer gelukkig. In de eerste plaats voor de verdiende overwinning. Spirou bood flink weerwerk, maar we zijn blijven vechten en toen Jonas Delalieux weer begon te scoren met de ogen dicht konden we in de slotfase het verschil maken.”
“Natuurlijk ben ik ook blij met mijn persoonlijke prestatie. Normaal is dat van weinig belang, want het collectief komt altijd op de eerste plaats. Maar in dit geval doet het enorm deugd. Ik beleefde een moeilijke periode. Vooral mentaal begon het aan mij te vreten. Ik ben een speler die graag schouderklopjes ontvangt van de staf. Ik voelde weer het vertrouwen groeien door mijn prestatie in Oostende. Dit is mijn positieve reactie. Ik nam het team samen met good-old Cliff Hammonds op sleeptouw en iedereen heeft gevochten voor deze mooie overwinning.”
Leuven Bears
“Deze zege was nodig om met vertrouwen af te zakken naar Leuven. Traditioneel hebben we het moeilijk tegen de Bears. Steeds wedstrijden op het scherp van de snee. Hopelijk is het duo De Zeeuw-Stein weer inzetbaar. Toch moeten we geloven in een goede afloop. Tegen Spirou speelden we scherp van bij de opworp en dat zullen we ook moeten doen om in Leuven een mooi resultaat te kunnen behalen”, besluit de 22-jarige Lesuisse.
Limburg United: Delalieux 27, Lesuisse 17, Hammonds 17, Desiron 9, Dedroog 9, Ceyssens 5, Lambot 3, Dammen 3, Leemans 0.
Spirou Charleroi: Schoepen 18, Fogang 16, Makwa 12, Lisboa 11, Samardzic 6, Libert 5, Jackson 4, Kuta 4, Prepelic 2, Bolavi 0.
Lees ook: meer basketbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Basket tweede landelijke
Jorn Cornelissen wint eerste ronde met Clem Scherpenheuvel: “Mijn twijfel over het nieuwe format werd weggenomen”
Het gaat goed met Clem Scherpenheuvel in tweede landelijke. De ploeg won dit weekend de topper tegen Okido Arendonk met 72-60. Daardoor is men in Scherpenheuvel verzekerd van de eerste plaats in de groepsfase. Die wordt volgende week afgesloten met een (lastige) verplaatsing naar Lommel. -
voetbal eerste nationale
KVK Ninove pakt punt op Visé, maar ziet voormalig topschutter Romero met B-ploeg opdraven: “Reden is interne keuken”
KVK Ninove pakte zondagnamiddag zijn eerste punt in drie matchen. Op het veld van Visé vochten de jongens van coach Haydock als leeuwen en ze pakten zo een meer dan verdiend punt. Na de nederlagen tegen Dessel en OHL B van de voorbije weken schudde Haydock zijn ploeg door elkaar. Voormalig topschutter Oli Romero draafde zaterdag zelfs met de B-ploeg voor de volle 90 minuten op. Over de reden wordt op De Kloppers niet gecommuniceerd, maar de Ninovieters zouden op het punt staan deze wintermercato Ibrahima Mbaye weg te snoepen bij Aalst. -
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
-
vrouwenvoetbal super league
OH Leuven Women sluit week vol festiviteiten af met zege. Trainer Jimmy Coenraets: “Brandstof voor de toekomst”
OH Leuven Women trok vrijdagavond naar White Star Woluwe. Op zich niets bijzonders ware het niet dat de Leuvenaren er net enkele feestdagen hebben opzitten nadat doelvrouw Nicky Evrard de Gouden Schoen won. Toch wist het team van trainer Jimmy Coenraets met 0-2 aan het langste eind te trekken. -
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
Livios
Laadpaal of gewoon stopcontact: wat is de voordeligste en veiligste keuze voor het laden van je auto?
Binnen afzienbare tijd rijden we allemaal elektrisch. Je (toekomstige) elektrische wagen moet uiteraard regelmatig opgeladen worden. Is de installatie van een laadpaal dan een vereiste? Wat komt daar allemaal bij kijken? En welk budget moet je daarvoor voorzien? Bouwsite Livios legde vijf vragen voor aan specialist Pluginvest. -
voetbal derde nationale A
De machine van leider Voorde-Appelterre blijft op volle toeren draaien: “Zevende zege op rij”
Zeven overwinningen op rij, zeventien doelpunten voor en amper vijf tegengoals. Dat is de voorlopige balans van leider Voorde-Appelterre. Na het behalen van de eerste periodetitel blijft de machine van de ploeg van coach De Durpel op volle toeren draaien. Ook Wolvertem-Merchtem kon zondag de roodhemden geen duimbreed in de weg leggen, al bleef de schade beperkt tot 2-0.