Fredy Tanghe (VC ’t Meetjesland): “Tijdens eerste lockdown zetten jongeren uit andere sporten stap naar het wielrennen”
WIELRENNENOok een traditionele wielerclub als VC ‘t Meetjesland moet zich aanpassen aan de maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus. Voorzitter Fredy Tanghe benadrukt dat niet alles negatief is. Hij zag meer 14-, 15- en 16-jarigen de stap naar het wielrennen zetten.
Delen per e-mail
“Dat is een opvallende vaststelling”, benadrukt Tanghe. “Heel wat jongeren zetten op iets latere leeftijd de stap naar het wielrennen. Ik heb het voornamelijk over laatstejaarsaspiranten en nieuwelingen, jongens van veertien tot zestien jaar. De meesten komen uit andere sporten. Sporten die ze tijdens de eerste lockdown niet konden beoefenen, waardoor ze op de fiets gesprongen zijn. Ik heb het niet over één of twee, maar echt over meerderen. Niet alle gevolgen van de coronacrisis zijn negatief. We hebben ons rennersbestand ook goed kunnen behouden. Als ik me niet vergis zijn er maar drie of vier uitgaande transfers.”
Groepstrainingen vanaf 15 januari?
Normaal organiseert de wielerclub uit Knesselare tijdens de winter sessies stabilisatieoefeningen en conditietrainingen. Door de pandemie kan dat niet. “We proberen onze renners te motiveren die oefeningen zelf te doen”, gaat Tanghe voort. “Ik heb de indruk dat de meesten dit doen. Met de U13 blijven we wel bezig. Met de andere leeftijdsgroepen houden we via allerlei kanalen – telefoon, e-mail, WhatsApp – contact. Laat ons hopen dat we vanaf 15 januari voor aspiranten, nieuwelingen en junioren weer groepstrainingen mogen geven.”
“We hebben nog een beetje hoop dat er in januari en februari in het Vlaams Wielercentrum Eddy Merckx in Gent pistemeetings kunnen worden gegeven”, aldus nog Tanghe. “Bij VC ‘t Meetjesland hebben we heel wat rennertjes die actief zijn op de piste. Het zou jammer zijn indien zij deze winter helemaal geen competitie kunnen betwisten.”
Geen clubfeest
“Ons jaarlijkse clubfeest hebben we moeten schrappen. Normaal geven we begin februari in het auditorium van het gemeentehuis van Aalter een ploegvoorstelling. We maken ons geen illusies. Die voorstelling zal niet kunnen doorgaan. Elk jaar werken wij mee aan de organisatie van koersen in Ursel, Knesselare en Maldegem. Het voorbije jaar werden zeven wedstrijdaanvragen ingediend. Met de Memorial Bjorg Lambrecht is slechts één van die koersen kunnen doorgaan. Ik vrees nog altijd voor komend voorjaar”, besluit Tanghe. “Nochtans is met de Memorial Bjorg Lambrecht bewezen dat coronaproof organisatoren perfect mogelijk is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuwe autoverzekeringsmakelaar Independer: bereken online jouw voordeligste autoverzekering
Vanaf maandag 18 januari lanceert DPG Media Independer.be als onafhankelijke online verzekeringsmakelaar in België. Particulieren kunnen op de site de voor hen meest voordelige autoverzekering afsluiten nadat ze prijzen en dekkingen hebben vergeleken. Later dit jaar wordt het gamma aan verzekeringsproducten verruimd. -
VOETBAL Sebbe Augustijns uit Kalmthout krijgt speelminuten in Eredivisie bij RKC Waalwijk: “Dit smaakt naar meer”
Zijn officiële debuut maakte Sebbe Augustijns (21) al op 28 oktober vorig jaar in het bekerduel met Cambuur, maar afgelopen week kreeg de defensieve middenvelder uit Kalmthout ook zijn eerste minuten in de Eredivisie. Zowel in de midweekwedstrijd tegen Heerenveen als afgelopen zondag tegen Willem II hield hij op het einde van de partij mee het slot op de deur en zorgde ervoor dat RKC Waalwijk telkens een belangrijk punt pakte in de strijd om het behoud. -
VELDRIJDEN VROUWEN ELITE Flandriencross in Hamme is thuiswedstrijd voor Meg De Bruyne: “Parkoers heeft geen geheimen meer”
Zaterdag wordt in Hamme de jaarlijkse Flandriencross gereden. De beau monde van het veldrijden zal andermaal op de afspraak zijn. Voor Meg De Bruyne (24) wordt het een heuse thuiswedstrijd. Als inwoonster van Hamme rijdt ze voor eigen volk. Het is meer dan een motiverende factor. -
-
Voetbal eerste provinciale Steve Desaegher jaar langer bij VK Liedekerke: “Dit is de sterkste lichting in zeven jaar”
Toen de coronapandemie uitbrak, was Steve Desaegher achtendertig jaar. Wellicht zal hij er veertig zijn als er opnieuw competitief gevoetbald wordt. Op het einde van vorig seizoen stak de Liedekerkenaar nog in een bloedvorm. Desaegher beseft dat het steeds lastiger wordt om aan te pikken, maar is zeer gemotiveerd. -
Woningbrand voorkomen: hoe zit het met jouw kennis over brandveiligheid?
Het schrikbeeld van je huis dat in vlammen opgaat is hopelijk niet iets dat dagelijks door je hoofd spookt. Toch is het belangrijk af en toe wél stil te staan bij deze mogelijkheid. De brandweer dient immers niet enkel om katten uit bomen te redden, maar blust in ons land alleen al zo’n 10.000 branden per jaar. Met de juiste kennis en voorzorgen voorkom je dat ze moeten oprukken richting jouw adres. -
SCHAATSEN Stien Vanhoutte houdt gemengde gevoelens over aan EK sprint: “Frustrerend dat ik geen goed niveau haalde op 1000m”
Stien Vanhoutte kwam afgelopen weekend in Heerenveen in actie tijdens het EK schaatsen sprint. De 24-jarige Gistelse eindigde op de dertiende plaats. Tevreden is Vanhoutte niet echt, al zette ze wel een goede 500 meter neer. -
Voetbal Vierde provinciale D Serge Vandeyvere verlaat op het einde van het seizoen SK Zillebeke: “Klaar voor een nieuwe uitdaging”
Trainer Serge Vandevyvere bracht het bestuur van vierdeprovincialer SK Zillebeke vandaag op de hoogte dat hij op het einde van het seizoen de club verlaat. Na eerder al assistent Jean-Pierre Wickaert, die T1 wordt van US Ploegsteert, en keepertrainer Vincent Leroy, die koos voor Sparta Dikkebus, verliest de club op die manier zijn hele sportieve staff.