Eendracht Aalst in een halfuur tijd voorbij hekkensluiter Houtvenne
Eendracht Aalst klaarde de klus op hekkensluiter Houtvenne probleemloos. De Ajuinen waren na een halfuur al zegezeker dankzij doelpunten van Wantens, Cobos Copado en De Coninck. Na de tegengoal van Jovanovic nam Tresignie alle twijfels weg, voor zover die er nog waren. Evident was de afgetekende zege van Aalst nochtans niet. Er werd met een onuitgegeven defensie aangetreden op een bijveld van VC Westerlo dat aan de Zandberg deed denken.
Aalst-coach Carl De Geyseleer moet in zijn jeugd een verwoed puzzelaar geweest zijn. Hoe anders is te verklaren dat hij iedere week wel een oplossing vindt met het geringe aantal beschikbare spelers. In Westerlo waren alle mogelijke centrale verdedigers out. Geenens en Burssens waren ziek, Verkerken was geschorst, Ryckaert (afgescheurde pees hamstring) is voor lange tijd geblesseerd en het mogelijk alternatief Belesi (bloeduitstorting bovenbeen) was eveneens geblesseerd. Ook de aanvallers Mbaye (afgescheurde kniepees) en Lufulu-Onia (enkelverzwikking) waren niet inzetbaar, maar de problemen situeerden zich zoals gezegd op defensief vlak.
“Ik opteerde voor een driemansdefensie met Razzi, Wantens en De Vriendt in een 3-4-3-systeem”, aldus De Geyseleer. “We speelden in feite zoals in de tweede helft op SK Tongeren met veel druk vooruit en namen veel risico’s. Omdat we over weinig gestalte achterin beschikten, gaf ik mijn spelers de raad zo weinig mogelijk vrij- en hoekschoppen toe te staan. De opdracht was zo veel mogelijk over de grond voetballen en vanop afstand op doel te trappen. We wisten immers dat de plaatselijke doelman niet de beste van de reeks was, met alle respect voor die jongen. Dat heeft geloond, want de meerderheid van de goals maakten we met afstandsknallen.”
“Uitgerekend Wantens opende de score. Lars verdient een extra vermelding omdat hij als linkerflankspeler nooit voorheen als centrale verdediger uitkwam en de defensie uitstekend organiseerde. Hij coachte de jonge Devriendt goed, die overigens ook op een sterke verrichting mocht terugblikken. We zetten een collectief sterke prestatie neer, want we gaven slechts een tweetal kansen weg en dwongen voldoende mogelijkheden af om de ruime zege te rechtvaardigen. Met tien punten op twaalf zijn we aan een mooie reeks bezig en die willen we uiteraard verder zetten volgende week op Bocholt. Ik recupereer zeker Verkerken en reken op een terugkeer van Geenens, Burssens en Belesi.”
Lees ook: meer voetbal in tweede nationale B
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal tweede nationale A
Lokeren-Temse haalt met Ruben Geeraerts derde centrumaanvaller
Drukke transfer deadline day op Daknam, waar Lokeren-Temse op de valreep nog een aanvallende versterking binnenhaalde. Ruben Geeraerts wordt gehuurd van eerstenationaler Knokke FC en moet de concurrentie in het centrum voorin aanwakkeren. -
voetbal tweede nationale A
Thomas Vande Velde met Sparta Petegem tegen Aalst: “Revanchegevoelens hebben wij niet, toppers willen wij altijd winnen”
Het kan verkeren. Toen Petegem eind november bij Eendracht Aalst kansloos verloor (3-0) liepen de Ajuinen negen punten uit op de titelverdediger. Twee maanden later telt viceleider Sparta acht punten meer dan Aalst. Zondag om 15 uur staan beide teams in Petegem tegenover elkaar. -
Mijntelco
Streamingdienst toevoegen aan je telecompakket? Je komt vaak duurder uit dan bij een apart abonnement
Wie vandaag voor een telecombundel met tv kiest, heeft daarbij de mogelijkheid om één of meer streamingdiensten aan zijn pakket toe te voegen. Via je decoder of de televisie-app van je provider kan je dan je favoriete films en series streamen. Maar is dat ook een voordelige formule? Of neem je die abonnementen toch beter apart? Mijntelco.be zocht het uit. -
-
Veldrijden juniores
Yordi Corsus start zondag op WK veldrijden in Hoogerheide: “Het podium zou mooi zijn, al ga ik voor de winst”
Yordi Corsus mocht dit seizoen al tien keer het hoogste podium betreden bij de juniores. Zondag start hij als een van de favorieten op het wereldkampioenschap in het Nederlandse Hoogerheide. De Heistenaar maakt zeker kans op een medaille, maar tegelijkertijd beseft hij dat de tegenstand groot zal zijn. -
Gouden 11
Van Slimani over Vormer tot Arokodare: deze vijf opmerkelijke wintertransfers kun je opnemen in jouw Gouden 11-ploeg
De wintermercato zit erop. Neem jij enkele transfers op in jouw (nieuwe of bestaande) Gouden 11-ploeg? Wij lijsten alvast de vijf opmerkelijkste deals op. -
Voetbal Challenger pro league
Last-minute aanwinsten Koide en Gomis moeten Beerschotcoach Wieland meer mogelijkheden geven: “Koide stond al langer op onze lijst”
Een voor Beerschot rustige wintermercato eindigde nog met een drukke slotdag. Paars-wit haalde met Henri Koide en Nicksoen Gomis op de valreep twee (jonge) versterkingen binnen. Het duo moet trainer Andreas Wieland meer mogelijkheden geven. -
basketbal bnxt-league
Toon Ceyssens (Limburg United): “We zijn klaar om Oostende warm te ontvangen”
Vrijdagavond zal de Alverberg uitverkocht zijn met de komst van landskampioen Oostende. Limburg United kan de kustboys met vertrouwen ontvangen, want vorig weekend werd op een spectaculaire manier gewonnen van Leuven Bears.