Edgaras Utkus, Litouwer op missie bij Cercle Brugge: “Dankzij Jankauskas al heel jong bij nationale ploeg”
Voetbal 1AMet Edgaras Utkus en Boris Popovic haalde Cercle Brugge op de valreep nog twee aanwinsten in huis. Op de valreep, ook al maakten beiden de volledige voorbereiding met groen-zwart mee. “Ik voel me klaar om me hier verder te ontwikkelen als voetballer”, kijkt met name de 20-jarige Litouwer Utkus vooruit naar de competitiestart zaterdag op Beerschot.
Toen coach Yves Vanderhaeghe en TD Carlos Aviña eind vorig seizoen een week in Monaco verbleven en er uitkeken naar mogelijke versterking voor Cercle Brugge, waren Popovic en Utkus de jongens die meest indruk op het duo maakten.
“We stelden de vraag wie een periode bij Cercle Brugge zag zitten”, vertelt de Mexicaanse TD. “Van de vijftien jongens in de zaal staken er zo’n acht hun vinger op, maar ik weet nog heel goed dat Boris en Edgaras de eersten waren. Toeval kan het volgens mij niet zijn dat zij uiteindelijk ook de beste indruk lieten op training. Vandaar dat we hen uitnodigden om de voorbereiding bij ons mee te maken. Ondertussen kwamen we met Monaco tot een vergelijk om beide bij ons te houden, maar niet als huurspelers. Een vast contract voor zowel Popovic als Utkus creëert een win-winsituatie voor zowel Cercle, de spelers als Monaco.”
Op twee plaatsen inzetbaar
Popovic (20) tekende voor één seizoen met een optiejaar, Utkus (21) voor twee seizoenen met een optiejaar. De Litouwer kan zowel als schokbreker voor de verdediging als centraal in de achterhoede zijn streng trekken, bleek tijdens de oefenwedstrijden. Edgaras Utkus speelde de voorbije drie en een half jaar bij Monaco, nadat hij in eigen land zijn opleiding kreeg in een nationale Academy in de hoofdstad Vilnius.
“Ik begon op mijn zesde te voetballen in mijn thuisstad Radviliskis, maar mijn ouders vonden het een goed idee dat ik in Vilnius op internaat ging. Alles was er op één plaats: de school, de voetbalopleiding. Pas op, voor een kleine jongen was dat zeker niet eenvoudig, zo ver van huis, maar het bleek een goede voorbereiding op later. Toen ik vijftien, zestien was, mocht ik een week op proef naar Monaco. Dat werd een meevaller, ik mocht blijven. Ik kende er echter niemand, sprak de taal niet, maar had in Vilnius geleerd voor mezelf te zorgen. En de droom om ooit profvoetballer te kunnen worden, daar moest alles voor wijken bij mij.”
Na anderhalf jaar mocht Utkus in Monaco zijn eerste profcontract tekenen. Ondertussen is hij zelfs al international geworden van zijn land.
“Toen Edgaras Jankauskas bondscoach was, werd ik uitgenodigd voor een stage en zo ging die bal voor mij aan het rollen”, lacht Utkus. “Ik hoorde dat Jankauskas hier in België voetbalde bij Club Brugge. Fijne man, aan wie ik veel te danken heb. Hopelijk kan ik bij Cercle doorbreken zoals hij bij Club deed.”
Lees ook: meer voetbal in 1A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
wielrennen
André Maerschalck (Ronde van Oost-Vlaanderen U23): “Willen brandweerkorpsen peloton overnevelen aub?”
Donderdag gaat in Nevele de Ronde van Oost-Vlaanderen voor beloften van start. Renners en toeschouwers moeten zich wapenen, want het wordt heet (32 graden). Ook de organisatie probeert zich daarop voor te bereiden. -
Voetbal Tweede nationale A
Bram Van Eerstvelde effent pad richting Brakelse forfaitzege in beker: “Zelzate wordt de echte test”
Olsa Brakel heeft een stevige bekerreputatie hoog te houden. Geel-zwart is alvast goed uit de startblokken geschoten. Zoals verwacht bood de Waalse tweedeprovincialer Jemappes maar beperkt weerstand en was de forfaitzege niet meer dan logisch. Na het vroeg uitvallen van Nelis, vorig jaar nog Brakels topschutter, effenden verdediger Cordie en middenvelder Van Eerstvelde het pad met elk twee doelpunten. Komende zondag wacht de lastige verplaatsing naar Zelzate in de derde ronde van de Croky Cup. -
Spaargids.be
Leningen met langere looptijd worden populairder: is het verstandig om een woonlening op 25 of 30 jaar te nemen?
De interesse in leningen met een lange looptijd groeit. Steeds meer kredietnemers kiezen voor een lening met een looptijd van 25 jaar, dat blijkt uit data van Spaargids.be. Waarom zou je kiezen voor een lening met een langere looptijd? En wat zijn de nadelen ervan? -
-
TV
Van ‘Queer Eye’ tot ‘Queer as Folk’: met deze titels kijkt u helemaal Pride-proof
Brussel hing in mei al trots de vlaggen uit, de rest van de wereld volgde in juni en in augustus beleeft de Scheldestad met ‘Antwerp Pride’ traditioneel haar LGBTQ+-hoogmis. Maar een 15-jarige jubileum-editie met alle toeters, bellen, binders en pailletten is niet compleet zonder een even kleurrijk en inclusief tv-lijstje. Want ook vanop de bank kunt u zich vergapen aan op en top queer reeksen die beroeren, ontroeren, entertainen en informeren. Dat de optocht niet zomaar een bandeloos feestje is, maar begon als een opstand voor gelijke rechten en vrijheden leert u in de documentairereeks ‘Pride’ op Disney+. Waarna shows als ‘Queer as Folk’ op STARZPLAY, ‘Our Flag Means Death’ op Streamz en ‘It’s a Sin’ op VRT NU u met een lach en een traan de mensen achter het acroniem tonen. -
Coach Regi Van Acker en FCV Dender zijn nog op zoek naar versterking: “Nieuwkomers moeten in de groep passen”
FCV Dender staat vrijdagavond met een thuiswedstrijd tegen Lommel SK voor zijn vuurdoop in de Challenger Pro League of eerste klasse B. Of de blauwhemden klaar zijn voor de strijd is voorlopig koffiedik kijken. Coach Regi Van Acker hinkt op twee gedachten: “Er werden degelijke aanwinsten aangetrokken, maar om de strijd over het hele seizoen aan te gaan, moet er in alle linies nog versterking bijkomen.” -
tennis
TC Panorama maakt zich op voor finaleweek Clintimmo Open met 10 A-geklasseerden op de hoofdtabel: “We maken er echt evenement van”
Met het viersterrentoernooi van TC Panorama dat volop aan de gang is en Stade Leuven dat nadien nog op de planning staat, zijn het tegenwoordig cruciale weken in het Vlaams-Brabantse tenniscriterium. En voorts was het vandaag ook finaledag op Tennis SDI, nog zo’n sterrentoernooi op de goed gevulde kalender. -
tennis
Andres Decock was drie jaar coach in het buitenland: “Veel opgestoken in Zweden”
Andres Decock verdween wat van de radar in het tenniswereldje. Maar met winst bij mannen 2 op het enkeltoernooi van TC Eeklo bewees de Maldegemnaar dat hij het tennissen niet verleerd is. De voorbije jaren was hij vooral als coach aan de slag. Vooral in Zweden dan.