Dylan Van Keer en Bonheiden grijpen in eindronde naast promotie na dubbele nederlaag tegen Loenhout: “We schoten onszelf in de voet”
voetbal tweede provincialeKV Bonheiden moest zondag een 1-2-nederlaag goedmaken op het veld van Loenhout. Het kreeg daar de kansen toe en ook de wedstrijdomstandigheden zaten mee, maar de troepen van Alain Wittocx gingen alsnog met 3-1 onderuit en mochten een kruis maken over de promotie naar eerste provinciale. Dat dankzij de eindzege van ASV Geel in de interprovinciale eindronde met Tisselt ook de beste verliezer promoveert, strooide nog wat zout in de wonde.
“Er zat zoveel meer in”, beseft ook kapitein Dylan Van Keer. “Als je twee keer verliest, kan je in principe weinig zeggen, maar Loenhout was niet per se beter dan wij. Zo was de nederlaag donderdag al overbodig. We gaven weinig weg, maar slikten wel twee goals en zelf kwamen we niet verder dan de aansluitingstreffer. Doodjammer, want een verdiend punt zou daar van goudwaarde zijn geweest in de eindafrekening.”
Strafschop en rood
“Er was natuurlijk nog altijd de terugwedstrijd en die begonnen we met een vroege achterstand. Via een strafschop waarbij de thuisploeg tot tien man werd herleid kwamen we op gelijke hoogte en daarna kregen we voldoende kansen om twee keer te scoren. We waren heer en meester, maar schoten onszelf in de voet. Op een bepaald moment lieten we de bal niet meer rondgaan en daarvan profiteerde Loenhout om ons af te maken op de tegenaanval. Een ontgoocheling.”
Uit de boot
“De promotie mag dan geen uitgesproken ambitie zijn geweest en mocht je in augustus gezegd hebben dat we hier zouden staan, hadden we er meteen voor getekend. In deze fase gingen we wel allemaal voor de eindzege. En als er dan uiteindelijk zelfs drie van de vier ploegen promoveren, is het natuurlijk extra pijnlijk om net de ploeg te zijn die uit de boot valt.”
“Of we volgend seizoen een nieuwe gooi doen naar de promotie? Dat is moeilijk te zeggen. Iedereen begint weer met nul punten en het wordt een stevige reeks denk ik. Zo komen er door de promoties van Wavria en Hooikt ook weer twee streekderby’s bij. Maar daar gaan we nu even niet aan denken. Het komt er in de eerste plaats op aan om onze hoofden leeg te maken zodat we fris aan de voorbereiding kunnen beginnen.”
Lees ook: meer provinciaal voetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Mooi weer bezegelen met een barbecue? Zo kies je een exemplaar op maat
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren. -
Eline Dalemans Belgisch kampioene steeple in toptijd
Eline Dalemans greep vrijdagavond met groot overwicht de Belgische titel op de 3000m steeple. Ze strandde op tien tellen van de limiet voor het EK in München (15-21 augustus). -
voetbal tweede nationale B
Racing Mechelen neemt afscheid van trainer Dave De Herdt: “Met heel veel wederzijds respect”
Een verrassing was het vrijdagmiddag toen Racing Mechelen een mededeling verspreide via de officiële communicatiekanalen waarmee het afscheid van trainer Dave De Herdt werd aangekondigd. Verrassend, exact twee maanden na het behalen van de titel en promotie naar tweede amateur en verrassend, ongeveer drie weken voor de start van de voorbereiding. Naar de echte reden voor de breuk, blijft het evenwel gissen. -
-
Futsal eerste nationale
RSC Anderlecht Futsal wordt boven de doopvont gehouden met galawedstrijd tegen Benfica
Het futsalseizoen zit er al enkele weken op, maar dat betekent niet dat de clubs stilzitten. Dit wordt het laatste artikel dat verschijnt onder de naam Halle-Gooik. Vanaf juli gaat de ploeg verder onder de naam RSCA Futsal. Intussen wordt er naast het veld veel werk verricht om alles in goede banen te leiden. -
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
motorsport
BMW viermaal winnaar tijdens tweede manche van de Zolder Sprint Series: “Al jaren de kweekvijver voor nieuw talent in onze sport”
Op Circuit Zolder vond vandaag de tweede manche van de Zolder Sprint Series 2022 plaats. Op het programma stonden opnieuw vier sprintwedstrijden, twee voor de Cup en twee voor de Supercup, allemaal als onderdeel van het Vlaams kampioenschap motoren snelheid. Het warme weer had zeker zijn aandeel in het verloop van de competitie, waar Fedrik Matthys (BMW) in de Cup en Yan Ancia (BMW) in de Supercup de grote winnaars werden. -
Atletiek
Philip Milanov na zijn twaalfde opeenvolgende nationale titel : “Punten voor de World Ranking waren het belangrijkste vandaag”
Op de eerste dag van het Belgisch kampioenschap atletiek heeft Philip Milanov (30) voor het twaalfde jaar op rij goud behaald in het discuswerpen. In Gentbrugge bleef hij met een worp van 61m72 een stuk onder zijn seizoensbeste, maar sprokkelde hij wel belangrijke punten het oog op kwalificatie voor het WK in Eugene. “Het ontbrak me wat aan frisheid vandaag”, zegt hij.