Donald Marchand en Keiem trekken met zege de winterstop in: “We kunnen beter doen in de terugronde”
voetbal derde provinciale ASporting Keiem heeft 2021 afgesloten met een ruime 5-0-zege tegen SK Roeselare-Daisel B. De Keiemnaars trekken zo vanop de negende plaats de winterstop in. T2 Donald Marchand analyseert wat er zich de voorbije weken afspeelde bij de paars-witte formatie.
“We speelden een goede eerste helft tegen Roeselare, maar de bezoekende doelman hield zijn ploeg meermaals recht”, blikt Marchand terug op afgelopen weekend. “De openingstreffer van Vandenberghe gaf ons na een halfuur spelen wel een comfortabele uitgangspositie. Meteen na de pauze scoorde Vandeputte de 2-0 en je zag dat Roeselare-Daisel aangeslagen was. Ze speelden onzorgvuldig en hun potjes kookten af en toe over. Het leverde ons een numerieke meerderheid en heel wat doelgevaar op. We combineerden vlot en voetbalden ons probleemloos naar die ruime 5-0-zege.”
Rust teruggekeerd
Na drie nederlagen op rij kwam de zege niet ongelegen voor Keiem. “Het was bijna van moeten”, geeft Marchand toe. “De rust is nu wat teruggekeerd. Met vier nederlagen op rij wil je de winterstop niet ingaan. Wat er verkeerd liep de voorbije weken? We stoten soms op ploegen die meer grinta en overwinningsdrang tonen. Dat is een werkpuntje voor ons. Voorts moeten we vooral nog leren rustig te blijven op het veld, niet overhaast te werk gaan en het hoofd proberen koel te houden in netelige situaties. Er lopen hier veel goede voetballers rond, maar we denken soms te weinig na wanneer we een bepaalde actie beginnen.”
Keiem sluit vanop een negende plaats het jaar af, met twintig punten uit vijftien wedstrijden. “Daar zijn we niet helemaal tevreden mee”, aldus nog de T2. “We hadden eigenlijk vijf à zes punten meer moeten tellen. Dan zouden we mooi in de linkerkolom staan, waar we gezien onze kwaliteiten eigenlijk thuishoren. In de terugronde kunnen en moeten we beter doen, ook al legt het bestuur ons weinig druk op. De komende twee weken krijgen onze spelers rust. Eind volgende week staat een teambuilding en quiz op de agenda, maar trainen doen we pas na de jaarwissel”, laat Marchand tot besluit weten.
Lees ook: meer provinciaal voetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVOETBAL JUPILER PRO LEAGUE
Doelman Nick Gillekens en KVC Westerlo willen zich op de slotdag nog eens tonen tegen Cercle Brugge: “Nog één keer het maximum eruit halen”
-
PREMIUMKorfbal promoleague A
PRIMEUR. KC Leuven promoveert voor eerste keer naar hoogste klasse: “Boost voor hele club”
Voor het eerst in haar geschiedenis speelt korfbalclub KC Leuven volgend seizoen bij de beste acht ploegen van België. De promotie is een primeur voor de Belgische korfbalsport. Nooit eerder speelde er een Vlaams-Brabantse korfbalploeg in de hoogste divisie. “Dit is de kroon op een seizoen van hard werken én een boost voor de hele club”, klinkt het. -
Mijnenergie
Hoeveel meer betaal je vandaag voor een vast tarief dan vóór de energiecrisis?
In 2022 bereikten de energieprijzen een recordniveau. De consument kon toen een tijdlang enkel nog voor een variabel tarief opteren. Ondertussen bieden vier energieleveranciers opnieuw een vast tarief aan. Maar waar bevinden de prijzen hiervan zich ten opzichte van de - stabiele - energiemarkt die we voor de crisis kenden? En zijn er grote verschillen van leverancier tot leverancier? Mijnenergie.be overloopt de cijfers. -
-
PREMIUMwielrennen beloften
Tijl De Decker met profs Lotto Dstny naar Brussels Cycling Classic: “Daarna mikken op rit in Baby Giro”
-
Livios
Geen airco, maar toch een frisse woning? Deze negen tips helpen je op weg
Voor je denkt aan de plaatsing van een airco of omgekeerde warmtepomp, kijk je best eerst eens naar wat je zelf al kan doen. Met deze negen tips van bouwsite Livios kan je je huis ook koelen: want door de warmte buiten te houden tijdens zonnige dagen, laat je de temperatuur in je woning een aantal graden zakken. -
Spaargids.be
Deze bank biedt nu tot 2,5 procent rendement op je spaarcenten
Bij heel wat banken wordt er nog getwijfeld om de rentes op spaargeld - flink - te verhogen. Bij Santander Consumer Bank is dat echter niet het geval. Daar verhoogde men gisteren (5 juni) de rente naar ruim 2%. Hiermee is deze Spaanse bank nu dé uitschieter wat betreft spaarrendementen binnen ons land. Spaargids.be overloopt de nieuwe cijfers. -
PREMIUMvoetbal tweede provinciale
NIEUWE START. Trainer Urbain Spaenhoven (KVC Wilrijk) heeft eindelijk cv én diploma: “Enorm opgelucht en trots”