Doelman Jordi Belin en Patro Eisden zijn klaar voor competitie-eindspurt: “Het worden nog zes moeilijke finales”
voetbal eerste nationaleDe strijd voor een plaats in de eindronde in eerste nationale woedt in alle hevigheid. Met zes speelweken te gaan, lijken een vijftal ploegen in aanmerking te komen voor vier eindrondeplaatsen. Patro Eisden bezet momenteel de derde stek, maar telt slechts drie punten voorsprong op achtervolgers Luik en Charleroi die ieder nog een inhaalwedstrijd te goed hebben. Spanning troef in deze reeks.
Patro Eisden reist zondag af naar Rupel Boom. Deze ploeg zit met vier nederlagen in zes wedstrijden in een mindere periode en staat op een barrageplaats. Een gelegenheid voor de Maaslanders om het puntenaandeel op te krikken en een kloofje te slaan met de concurrenten.
“Niet te hard van stapel lopen”, onderbreekt Eisdens doelman Jordi Belin. “In het huidig stadium van de competities worden er geen cadeaus uitgedeeld. Confrontaties tegen staartploegen zijn soms moeilijker dan wedstrijden tegen ploegen uit de kop van de rangschikking. Rupel Boom mag vier wedstrijden van de laatste zes speeldagen verloren hebben, het verschil was telkens bijzonder klein: viermaal 1-0. We zijn dus best op ons hoede en zullen hen zeker niet onderschatten.”
In het slot van de competitie treffen jullie nog drie Waalse team, waarvan Charleroi en Luik nog meedingen voor een plaats in de play-offs. De druk om bij die top vier te zijn, moet enorm zijn? “Ik ben rustig van nature uit en kan best met die druk leven. Wij proberen ons best te doen en zoveel mogelijk punten te pakken. Natuurlijk willen we meestrijden in die eindronde. Maar elke wedstrijd zal er genokt moeten worden. Er wachten ons nog zes finales om die play-offs te halen. Moest dit lukken, zou dit schitterend zijn. Voor het seizoen had niemand dit durven dromen. En als je dan even verder kijkt: een eindronde is een loterij. Mits een beetje geluk kan veel. Maar zo ver zijn we nog niet”, aldus de Eisdense doelman.
Meer voordeel halen uit stilstaande fases
Met slechts veertien tegentreffer beschikken jullie over de beste verdediging van de reeks. Jijzelf telt dertien clean sheets. Aanvallend wil het momenteel wat minder lukken dan tijdens de eerste seizoenshelft. “Organisatorisch staat de ploeg sterk. Maar vergeet niet dat het verdedigen begint bij de aanvallers. Ieder heeft zijn taak en iedereen draagt zijn steentje bij. We scoren momenteel iets minder vlot. Onze tegenstanders kennen onze manier van spelen en weten ook dat we met Mehdi Bounou en Leslie Bamona twee razendsnelle aanvallers tellen. Zij worden van nabij gevolgd en meermaals stevig aangepakt. De trainer heeft dan ook gelijk dat we meer voordeel moeten halen bij die vrijschoppen of stilstaande fases. We werken daaraan op training. Hopelijk kunnen we daar zondag van profiteren. Maar makkelijk zal het niet gaan”, weet Jordi Belin.
Lees ook: meer voetbal in 1N
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMdamesvoetbal
Dames Kontich pakken titel bij concurrent, maar promoveren niet naar Super League: “Dit doet geen afbreuk aan ons seizoen”
De dames van Kontich FC kroonden zich zaterdagnamiddag tot kampioen in de tweede afdeling. De Kontjes hadden aan een punt genoeg tegen eerste achtervolger Standard B om de titel te vieren en dus volstond het 0-0 gelijkspel om de champagne te ontkurken. Kleine domper op de feestvreugde: ondanks de knappe resultaten promoveert Kontich straks niet naar het hoogste niveau. De financiële eisen van de Super League zijn te hoog voor de club. -
PREMIUMVoetbal tweede nationale A
Lokeren-Temse dendert over Zelzate en kan komend weekend de titel pakken: “Alles liep zoals gepland”
De laatste twijfel kan de vuilbak in: Lokeren-Temse wordt kampioen in tweede amateurklasse. Gedemonstreerd op het veld van Zelzate en geholpen door alle concurrenten die punten lieten liggen - de kloof loopt op tot 14 punten. Volgend weekend kan de titel binnen zijn. -
PREMIUMVOETBAL EERSTE NATIONALE
Jordi Belin en Patro Eisden blijven zeges aan elkaar rijgen en winnen nu ook tegen Antwerp U23: “Een ‘zakelijke’ zege en zo blijven we op promotiekoers”
Patro Eisden blijft een haast foutloos parcours afleggen. Ook tegen de U23 van Antwerp trok Eisden verdiend aan het langste eind. Vlak voor de rust kopte Renson een voorzet van Ferber binnen en diep in de tweede helft nam Kevin Kis met een vrijschopdoelpunt vanop dertig meter alle twijfel weg. Met deze nieuwe driepunter blijven de paars-witten op promotiekoers.Maasmechelen -
-
PREMIUMBasketbal Top Division 2B
Mooie zege voor Bavi Vilvoorde op Stevoort: contract van coach Danny Wouters zal toch niet verlengd worden
Bavi Vilvoorde won dit weekend met 81-86 op Stevoort. De mooie overwinning in Limburg zorgt ervoor dat de ploeg uitzicht blijft behouden op de top drie in Top Division 2B. Ondanks de degelijke resultaten zijn er toch wijzigingen op til. Het contract van coach Danny Wouters zal niet verlengd worden. Maxim Deweerdt zal de Leuvenaar in september opvolgen. -
PREMIUMVoetbal tweede nationale A
Sportief manager Koen De Bleeckere (KVK Westhoek): “Iedereen kon blijven aan dezelfde voorwaarden”
In de strijd om het behoud maakte KVK Westhoek zaterdagavond thuis tegen KSC Dikkelvenne een slechte beurt (1-2). Voor opvallend weinig volk in het Crack Stadion in Ieper waren enkele spelers onzichtbaar. “Ik ben ervan overtuigd dat we ons kunnen redden, maar het wordt knokken tot de laatste speeldag”, aldus sportief manager Koen De Bleeckere. -
Livios
Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback.