Doelman Chris André Espeso Nunez (Eendracht Aalst): “Keihard werken en geduldig op mijn kans wachten”
voetbal tweede nationale AChris André Espeso Nunez ruilde tijdens de wintermercato SC Lokeren-Temse in voor Eendracht Aalst en moet in het doel de concurrentie aangaan met Victor Swinnen. Door zijn komst haalt die laatste opnieuw zijn niveau van de eerste maanden bij Aalst. “Ik werk keihard op training en wacht geduldig op een speelkans.”
“Ik houd mijn collega blijkbaar scherp, want hij presteert de jongste weken goed”, zegt de nieuwkomer. “Als doelman weet je dat er maar één plaats tussen de palen is. Ik wil uiteraard mijn kwaliteiten tonen, maar ik heb geen glazen bol en weet niet wanneer ik aan de bak zal komen. Ik woon in Affligem en word in augustus 29 jaar. Logisch dat ik naar stabiliteit in mijn voetballoopbaan hunker. Ik tekende bij Aalst een verbintenis voor een half seizoen en hoop dat mijn contract wordt verlengd.”
Je speelde vorig seizoen kampioen met Hoogstraten, maar er werd voor Wim Kustermans van Dessel Sport gekozen en een contractverlenging bleef uit voor jou. Heb je hiervoor een verklaring gekregen? “Er is hierover totaal geen gesprek geweest. Ik heb het raden naar de reden dat ik niet mocht blijven. Misschien speelde de grote verplaatsing van mijn woonplaats naar Hoogstraten mee.”
Je keerde terug naar SC Lokeren-Temse, waarmee je voordien wel succesvol was, maar het bleek dat ze je dit seizoen bij de fusieclub niet echt nodig hadden. “Ik was voordien nochtans één van de weinige spelers van de toenmalige tweedenationaler Temse die na de fusie nog deel uitmaakte van de ploeg. Ik speelde vier wedstrijden in de stopgezette competitie wegens corona en zes bekerwedstrijden, met als hoogtepunt de thuiswedstrijd tegen eersteklasser Sint-Truiden, waartegen we eervol verloren.”
“Na één seizoen Hoogstraten was het de bedoeling dat ik bij mijn terugkeer naar SC Lokeren-Temse de concurrentie zou aangaan met Jelle Merckx, maar dat is niet gebeurd. De jonge Yesten Baert kreeg de voorkeur op de bank omdat de clubs reglementair verplicht twee spelers van 2001 of jonger op het scheidsrechtersblad moeten plaatsen en hij van 2003 is.”
Op een zijspoor
Een transfer naar Aalst was voor jou een ideale uitweg. “Eendracht had tijdens de zomermercato interesse getoond in mij, maar toen is het niet tot een transfer gekomen. Omdat ik op een zijspoor zat bij SC Lokeren-Temse heb ik tijdens de winterstop zelf contact opgenomen met coach Carl De Geyseleer en is de overgang in orde gekomen.”
Je naam klinkt Spaans. Je bent wellicht van Spaanse afkomst? “Dat klopt. Mijn vader is een Spanjaard en mijn moeder is een Belgische. Ik werd wel hier geboren en heb de Belgische nationaliteit.”
Nog dit: Eendracht Aalst voerde op de laatste dag van de wintermercato de forcing om aanvaller Olivier Romero aan te trekken van KVK Ninove. Het had zelfs een financieel akkoord met het bestuur van Ninove. Romero zat bij de groenhemden op een zijspoor en moest zelfs vorig weekend met de B-ploeg in derde provinciale aantreden tegen SK Wichelen. De club besloot evenwel in extremis zijn aanvaller weer in de armen te sluiten en naar de A-kern over te hevelen, zodat de transfer werd afgeblazen.
Lees ook: meer voetbal in 2NA
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvolleybal lotto league
Berre Peters en Haasrode Leuven nog op zoek naar constante: “We wisselen een goede match steeds af met een mindere”
Haasrode Leuven boekte vorige zondag nog een eerste overwinning (3-1 tegen Menen) in de Champion Play Off, maar wist daar woensdag geen vervolg aan te breien. Aalst was met 3-1 te sterk. Zondag wacht al een nieuwe wedstrijd. De Leuvenaren krijgen bekerwinnaar Roeselare over de vloer. -
HLN Shop
Voor nog geen 200 euro vliegen én slapen in Venetië, Berlijn of Londen: de scherpste reisdeals op een rij
Kriebelt het om op vakantie te vertrekken, maar wil je er niet te veel geld aan spenderen? Wie het slim aanpakt, kan ook voor een klein budget een leuke reis ondernemen, binnen én buiten Europa. ‘Low cost’ maatschappijen overtroeven elkaar met de meest interessante pakketreizen. HLN Shop helpt je bij het kiezen van een vakantie op jouw maat. -
PREMIUMLotto Volley League
Roeselare en coach Vanmedegael winnen vlot van Gent: “Weinig energie verspeeld”
Het jarenlange verhaal met de dominantie van Roeselare en Maaseik - de anderen volgen op respectabele afstand - zal dit seizoen niet onderbroken worden. Tegen Caruur Gent, die drie mooie overwinningen na elkaar had laten noteren in de Champions Play-offs en daarvoor beloond werd met een knappe derde plaats, moest het team van coach Vanmedegael niet eens hard op het gaspedaal drukken om vlotjes met 3-0 te winnen. -
-
PREMIUMvoetbal derde nationale B
Gino Swaegers trekt met Zwarte Leeuw naar ploeg-in-vorm Geel: “Beste ploeg van de reeks momenteel”
Zwarte Leeuw staat dit weekend voor een aartsmoeilijke verplaatsing. De troepen van coach Gino Swaegers brengen zaterdagavond een bezoek aan het nummer twee uit de stand Geel, dat voor eigen volk dit seizoen nog maar één keer verloor. -
PREMIUMvoetbal tweede nationale B
Lyra-Lierse speelt zaterdag de topper op het veld van Hades Kiewit: “Wedstrijd met een gouden randje”
Lyra-Lierse staat na een 16 op 18 plots in de top vier van tweede nationale B, op vijf punten van de leider en dat is Hades Kiewit. Zaterdag - let op: vervroegd aanvangsuur: 18.30 uur - staat er op het veld van Hades Kiewit dus een heuse topper op het programma, waarin Lyra-Lierse zich helemaal in het zog van Hades kan voetballen. Bij winst beent Lyra-Lierse de leider zo goed als bij. -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes. -
PREMIUM
Jordi Maus en Sporting Hasselt winnen leuke thuisderby tegen SK Tongeren: “Op basis van de tweede helft een verdiende zege”
Het werd een boeiende derby tussen Sporting Hasselt en SK Tongeren. Beide ploegen schoten gretig uit de startblokken, maar halverwege de eerste helft sloeg Jordi Maus genadeloos toe. Nog voor het uur scoorde de Hasseltse kapitein een tweede keer. Toen Devon Maes ook zijn doelpuntje kon meepikken mochten de boeken dicht. SK Tongeren zag de aansluitingstreffer van Bernd Stassen onterecht worden afgekeurd, maar de Eburonen waren niet scherp genoeg om aanspraak te mogen maken op puntengewin.