Dion De Neve verliet Zulte Waregem voor aartsrivaal KV Kortrijk: “Ik voelde mij hier meteen thuis”
Voetbal 1ADion De Neve sprak voor het eerst met de pers sinds zijn gevoelige overgang van Zulte Waregem naar KV Kortrijk. De 21-jarige Belg genoot eveneens interesse van AA Gent, het Duitse Hannover, het Franse Nîmes en het Italiaanse Lecce, maar koos uiteindelijk toch voor een avontuur in Zuid-West-Vlaanderen. Hij tekende een contract voor drie seizoenen, met optie op nog een extra jaar.
Tot ieders verbazing verkaste Dion De Neve van Zulte Waregem naar aartsrivaal KV Kortrijk. Het jeugdproduct van Essevee kende vorig seizoen zijn grote doorbraak. In 17 wedstrijden scoorde hij twee doelpunten en gaf hij één assist. Maar een contractverlenging sleepte te lang aan en dus besloot De Neve naar het Guldensporenstadion te trekken. “Eind december nam Kortrijk voor het eerst contact met mijn makelaar op”, weet De Neve. “Ik had van Zulte Waregem nog geen deftig voorstel gekregen en ik besloot om eens te luisteren. Ik besef dat het bij de supporters van Zulte Waregem gevoelig ligt, maar uiteindelijk moet ik aan mezelf denken. Ik ben blij om hier te zijn.”
Mooi sportief plan
“Gent, Hannover, Nîmes en Lecce toonden eveneens verregaande interesse, maar Kortrijk was meteen erg concreet en stelde een mooi sportief plan voor. Ook het gesprek met de coach was goed. Ik voelde mij hier meteen thuis. Ik vond het ook te vroeg om al naar het buitenland te trekken. Het is leuk om te weten dat de club vertrouwen in mij heeft, want anders zou ik geen contract voor drie seizoenen, met optie op nog een extra jaar aangeboden krijgen.”
De eerste trainingen verliepen alleszins al vlot voor De Neve. “Ik ben hier meteen heel erg goed ontvangen. Het waren wel veel nieuwe gezichten, want enkel Dylan Mbayo kende ik van de nationale jeugdselecties. Ik hoop zo veel mogelijk minuten te maken en belangrijk te zijn voor de ploeg. Ik speelde vorig seizoen soms als wingback, maar als rechteraanvaller in een 4-3-3-systeem kom ik beter uit de voeten. Met mijn snelheid kan ik het verschil maken. Ik woon sinds kort op mijn eentje in Kortrijk. Vorig jaar woonde ik samen met een vriend, dus ik ben het gewend om zelfstandig te zijn. Studeren doe ik niet meer, want het is te moeilijk om te combineren. Ik focus me voor de volle honderd procent op het voetbal.”
Lees ook: meer voetbal in 1A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Gemiddelde hypotheekrente bedraagt al 2,48%: kan je je tarief nu vastleggen om verdere stijging te slim af te zijn?
De rentevoeten voor woonleningen zitten de laatste maanden stevig in de lift. En nu de Europese Centrale Bank beslist heeft om voor het eerst in 11 jaar tijd de rente te verhogen, lijkt er ook geen beterschap op komst. Is het dan een goed idee om nu nog snel een lening vast te leggen en nadien pas een woning te kopen? Spaargids.be onderzoekt de mogelijkheden. -
BEKERVOETBAL
Trainer Bruno Debo (KVK Westhoek): “Enig minpunt is de staat van ons terrein, het ligt er dramatisch bij”
Opdracht volbracht voor tweedeklasser KVK Westhoek in de derby bij eersteprovincialer Sassport Boezinge. Het team van trainer Bruno Debo haalde het nipt maar verdiend met 1-2. “Het was geen hoogstaande wedstrijd”, geeft Bruno Debo aan. “Het was bikkelen. Zo’n wedstrijd vind ik wel interessant om te weten waar we staan.” -
tennis
TC Panorama maakt zich op voor finaleweek Clintimmo Open met 10 A-geklasseerden op de hoofdtabel: “We maken er echt evenement van”
Met het viersterrentoernooi van TC Panorama dat volop aan de gang is en Stade Leuven dat nadien nog op de planning staat, zijn het tegenwoordig cruciale weken in het Vlaams-Brabantse tenniscriterium. En voorts was het vandaag ook finaledag op Tennis SDI, nog zo’n sterrentoernooi op de goed gevulde kalender. -
-
Gouden 114
Wie gaat dit seizoen helemaal ontploffen? Drie van onze clubwatchers kijken vooruit
De Jupiler Pro League is weer volop bezig en dat betekent dat ook de Gouden 11 terug is. Speel mee met onze sportgame en bewijs dat jij het meeste weet over het Belgische voetbal. Tijdens de eerste zes speeldagen zijn er nog geen prijzen te winnen, omdat de transferperiode nog bezig is. Maar je kunt wel al volop sleutelen aan jouw team. Wij vroegen aan drie van onze clubwatchers wie we in de gaten moeten houden. -
Mijntelco
Tv, internet, mobiel én vaste lijn voor 48 euro per maand: dit zijn de goedkoopste telecombundels
64 procent van de Belgen heeft een telecombundel. De meesten kiezen voor een bundel die zowel vast internet, vaste telefonie, televisie en mobiele diensten omvat. Dat blijkt uit het meest recente cijferrapport van telecomwaakhond BIPT. Welke ‘4-play bundel’ is het goedkoopst? En welke bundel neem je best als je geen nood hebt aan televisie of vaste lijn? Mijntelco.be zoekt het uit. -
Voetbal
Ilyas Touba werd in Kopenhagen wereldkampioen panna: “Ik ben mijn belofte nagekomen”
Ons land heeft er een wereldkampioen bij! De vijfentwintigjarige Ilyas Touba kroonde zich in de Deense hoofdstad Kopenhagen tot wereldkampioen panna. Simpel uitgedrukt komt het erop neer dat je als voetballer je tegenstander zo vaak mogelijk door de benen moet spelen. De sport is in volle opmars en ons land neemt daarbij het voortouw. -
voetbal tweede nationale B
Davy Heymans neemt afscheid van Tongeren met bekerzege in Termien: “Opvolger Tomas Daumantas gaat dit goed doen”
In een boeiend bekerduel nam SK Tongeren met 2-3 de maat van Termien. Voor Davy Heymans was de partij tegen Termien meteen zijn laatste opdracht als trainer van Tongeren. De Zutendaler tekende een contract bij MVV en gaat er vanaf maandag fulltime aan de slag als coördinator bij de MVV-jeugdacademie. Bij Tongeren wordt hij vervangen door Tomas Daumantas, die de voorbije acht seizoenen bij Termien trainde.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer