Di-Livio Jungschleger (SK Tongeren): “Goede flow aanhouden met de komst van SK Londerzeel”
voetbal tweede nationale BDe ambities bij SK Tongeren waren voor het seizoen rustig postvatten in de middenmoot. Vorig seizoen moesten de Eburonen nog knokken voor het behoud in tweede nationale B. T1 Tomas Daumantas en zijn jongens doen het dit seizoen uitstekend met een knappe vijfde plaats en moeten misschien na de winterstop de ambities bijschaven. Zaterdagavond komt SK Londerzeel naar de Eburons Dome.
Blikvanger in de partij van vorig weekend in Diegem werd acteur van een schitterend doelpunt Di-Livio Jungschleger. “Het doelpunt in Diegem was echt een beauty hé”, begon de Nederlandse polyvalente aanvaller zijn vooruitblik. “Mijn doelpunt kan je bewonderen op sociale media. Helaas bracht het geen drie punten op. Vijf minuten voor tijd moesten we de gelijkmaker slikken. Jammer, want het had ons nog steviger in die top vijf gebracht. Anderzijds, we zitten in een goede flow met vijf opeenvolgende ongeslagen wedstrijden. Die goede flow moeten we zeker aanhouden met de komst van SK Londerzeel.”
SK Londerzeel
“Wat we mogen verwachten van SK Londerzeel? Moet ik daar eerlijk op antwoorden? Ik ken het niet zo goed”, vervolgt Jungschleger, die instaat voor de planning in de thuiszorg in Maastricht. “Toevallig heb ik deze week beelden gezien, maar onze coach Daumantas gaat ons nog een grondige analyse van het team bezorgen.”
“SK Tongeren is op alle vlakken een club in volle groei. Enkele jaren geleden was het moeilijk om de supporters te overtuigen om weer naar het stadion te komen. Tegenwoordig spelen we voor een 400 toeschouwers. Of dat enkel met de resultaten te maken heeft? Uiteraard zal dat meespelen, maar we brengen vooral ook goed voetbal. Dit team vecht voor elkaar en ondanks de grote concurrentie voor een basisplaats is de sfeer tussen de jongens uitstekend.”
“Wat de kracht van Londerzeel ook mogen zijn. We moeten uitgaan van eigen sterkte en deze goede flow aanhouden, zodat we met een zalig gevoel Kerstmis kunnen vieren. Met een thuiszege tegen Londerzeel zitten we stevig in de top vijf en kunnen we ontspannen richting de derby bij RC Hades. Ik heb er een goed gevoel bij. Deze groep heeft echt wel voldoende kwaliteit om deze plaats in de rangschikking te rechtvaardigen.”
Niet tevreden over persoonlijk niveau
“Of ik gelukkig ben in Tongeren? Absoluut. Ik genoot mijn jeugdopleiding in Maastricht en kon twee seizoenen meedraaien in het eerste elftal van MVV. Daarna koos ik voor België met in 2018 mijn overstap naar Heur-Tongeren. Het werd toen een ongelukkig jaar met een degradatie. Ik kreeg de kans om mij te tonen bij Spouwen-Mopertingen, maar dat avontuur werd een teleurstelling. Zelfs zo erg dat ik het niet meer zag zitten om op hoger nationaal vlak aan de slag te blijven gaan. Tot coach Yves Beckers van Schoonbeek-Beverst mij contacteerde. Hij gaf mij enorm veel vertrouwen en vorig seizoen werd ik topschutter met 19 doelpunten en kon ik meevieren bij de promotie.”
“Ik beleefde drie fantastische jaren bij Schoonbeek-Beverst, maar sportief manager Jef Byloos bleef achter mij hengelen. Last minute besloot ik om naar SK Tongeren te komen. Ik heb er zeker geen spijt van. Het is een zeer toffe club, maar ik ben momenteel niet tevreden over mijn persoonlijk niveau. Ik kwam naar de Ambiorixstad om belangrijk te zijn voor het team. Door allerlei kwaaltjes en een schorsing kon ik nog niet voldoende mijn stempel drukken. Hopelijk ben ik nu gelanceerd na mijn prachtig doelpunt op Diegem.”
Geen Nederlandse naam
“Iedereen uit mijn vriendenkring vroeg mij al eens hoe een Nederlander aan zo’n naam komt. (lacht) Di-Livio klinkt Italiaans en Jungschleger komt voor in Luxemburg en Duitsland. Ik heb er geen verklaring voor, want ik ben een echte Maastrichtenaar, hoor. En daar ben ik best trots op”, besluit de 25-jarige talentrijke Jungschleger.
Lees ook: meer voetbal in 2NB
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal challenger pro league
SK Deinze verhuurt Rousseau De Poorter aan Spaanse zusterclub. Manager Jan Van Troos: “Navelstreng is niet doorgeknipt”
Ook bij Deinze was er de laatste uren van de wintermercato beweging. Rousseau De Poorter wordt uitgeleend aan Torremolinos, doelman Adrian Ortola liet z’n contract ontbinden en de Indonesiër Marselino Ferdinan tekende tot medio 2024 bij de oranjehemden. -
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
Wielrennen juniores
Shanyl De Schoesitter debuteert zaterdag op WK in Hoogerheide: “Als jongste van de ploeg mag ik ervaring opdoen”
Met haar zestien jaar is Shanyl De Schoesitter de jongste geselecteerde voor het wereldkampioenschap veldrijden. Zaterdag mag ze haar debuut maken op het allerhoogste niveau bij de juniores. Stress hoeft niet. De Schoesitter heeft er al een goed seizoen opzitten en mag rustig proeven van het grote werk. Interessant om naar uit te kijken. -
-
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
Voetbal CPL
Lierse staat alweer voor ‘match van het jaar’: bij verlies tegen Beerschot komt top zes in het gedrang
Hoeveel keer per jaar kan je ‘de match van het jaar’ spelen? Lierse Kempenzonen zit ondertussen al aan drie en 2023 is nog maar een maand bezig. Als Lierse zaterdag de derby wint tegen Beerschot zet het een reuzenstap richting titelplay-offs. Maar bij verlies… -
Voetbal CPL
Staat Ibrahim Alhassan straks opnieuw in de basis bij Beerschot? “Ik heb een uitdagende periode achter de rug”
Na de remontada van afgelopen weekend tegen jong Genk gaat Beerschot met vertrouwen naar de provinciale derby van zaterdag op Lierse. “De titel is een droom. De volgende match winnen een doel”, blijft Beerschotmiddenvelder Ibrahim Alhassan nuchter.