Coach Wouter Hias ziet KVK Tienen in Heist eens te meer in het zand bijten op verplaatsing: “Prestaties te goed om van uitcomplex te spreken”
voetbal eerste nationaleKVK Tienen is er dit seizoen nog niet in geslaagd om een uitmatch naar zijn hand te zetten en dat lukte hen ook zaterdagavond niet op bezoek bij concurrent Heist. De Suikerploeg kon een sterke eerste helft niet verzilveren met een doelpunt en moest dat nadien cash betalen. Het werd uiteindelijk 2-0.
Om te kunnen winnen, moet je uiteraard scoren en net dat verzuimde Tienen. “Klopt ja, ik heb de wedstrijd ondertussen zelf al teruggezien en ik blijf met hetzelfde gevoel achter dat ik meteen na de match had”, reageert coach Hias. “Het meest opvallende was dat we in een dominante eerste helft zeker acht à negen momenten hadden waar we meer mee konden doen in en rond de zestien. Nu, het veld lag er echt wel heel slecht bij, maar dan nog konden we zuiverder zijn in de passing of andere keuzes maken die ons meer 100% kansen hadden opgeleverd. Los daarvan vond ik wel dat we Heist van bij de aftrap goed vastgezet hebben en hen vanuit ons blok achteruit geduwd hebben. Dat lukt ons de laatste weken ook op verplaatsing beter omdat we als staf terug een beroep kunnen doen op bepaalde spelers die daar een belangrijke rol in spelen.”
Dramatische herneming
Een goede eerste helft is natuurlijk geen garantie op succes en dat bleek ook nadien. “Het gevolg van vijf dramatische minuten na rust waarin bepaalde basisafspraken niet gerespecteerd werden”, luidt de eerlijke analyse van Wouter Hias. “Zo’n thuisspeler vrijlaten op center mag in principe nooit gebeuren, ook al was het dan na een omschakeling. We hebben nadien nog wel goed gereageerd en de match opnieuw in handen genomen. Via onder meer Bogaerts en Vanwesemael kregen we nog enkele goede mogelijkheden. De gelijkmaker bleef evenwel uit en doordat we nog risico’s gingen nemen en Meeus doorschoven naar de aanval kregen we in de slotfase nog een tweede goal binnen.”
Geen uitcomplex
En zo konden de Suikerjongens opnieuw niet winnen op verplaatsing. “Of ik me daar zorgen over maak? Nee, want het is niet zo dat we ondermaats presteren in die wedstrijden, wel integendeel”, meent de coach. “Niet alleen in Heist verdienden we iets meer, want zowel in Ninove als bij titelkandidaat Luik konden we aanspraak maken op de drie punten. En dan vergeet ik nog bijna Francs Borains. Ach, we moeten opletten dat we ons geen uitcomplex gaan aanmeten. Ik stel alleen vast dat we in het Bergéstadion iets makkelijker in staat zijn om de nul te houden, liefst vier keer tot dusver. Nu, op zich is er geen man overboord natuurlijk. Dit was één van die momenten om stilaan die oversteek naar de veilige middenmoot te maken. Maar volgende zondag wacht ons opnieuw een belangrijk duel tegen Hoogstraten, dus we moeten enkel naar onszelf kijken.”
Lees ook: meer voetbal in eerste nationale
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vtwonen
Kleine(re) woonkamer? Vermijd deze vijf fouten en je maakt die ruimte meteen een pak groter
Niet iedereen is gezegend met een groot huis en, dus, een grote woonkamer. Toch hoeft een klein(er) exemplaar niet automatisch klein aan te voelen, zo weet vtwonen.be. Tenminste, als je rekening houdt met deze vijf vaak gemaakte fouten. -
Jobat
Zoveel verdien je in marketing en communicatie: een overzicht van de lonen en de extralegale voorwaarden
Honderden vacatures in de marketing en communicatie wachten momenteel op talent ter invulling. Het aantal openstaande jobs in deze sector blijft ook stijgen. Jobat.be zocht uit naar wie er exact gezocht wordt en wat je als marketing- en communicatieprofessional mag verwachten aan het einde van de maand. -
wielrennen
Sander Boysen (Cyclingteam Krampe): “Als ‘die gasten van de Krampe’ zijn we in de regio best gekend”
Om tijdens de eerste koersen van het nieuwe wegseizoen geen krampen te krijgen, trekken vijf van de zes renners van Cyclingteam Krampe een week op stage naar het Spaanse Calpe. Ze kiezen Hotel Sol y Mar als uitvalsbasis. Ze zullen dit jaar ook bij de elite zonder contract koersen. -
-
Independer
Aangereden nadat je hard moest remmen door de laaghangende zon: wie is er dan aansprakelijk?
Deze week mogen we flink wat zon verwachten. Dat doet deugd, maar het levert ook extra risico's op wanneer je de baan op moet. Immers, de zon hangt tijdens de winterperiode laag, wat de zichtbaarheid tijdens het autorijden serieus bemoeilijkt. Een kop-staartbotsing is dan snel gebeurd. Bepalen wie aansprakelijk is voor de schade kan dan moeilijk zijn. Independer.be zet daarom vier mogelijke botsingen - en hun gevolgen - op een rij. -
Voetbal eerste provinciale
Kristof Sulmon bindt opnieuw de voetbalschoenen aan bij Boka United: “Het kriebelde, maar deze interim zal slechts zes maanden duren”
Boka United staat na twintig speeldagen op de vijftiende plaats in eerste provinciale. Zondag gaat de ploeg op bezoek bij leider Beigem Humbeek. Kristof Sulmon zal opnieuw zijn plaats onder de lat innemen en dat is best verrassend. De zesendertigjarige ancien van vele veldslagen had op het einde van vorig seizoen immers zijn voetbalpensioen aangekondigd. -
Basketbal Top Division 2B
Ivan Perez met Bavi Vilvoorde voorbij Geel: “Ik wil dit seizoen mijn basketbalhoofdstuk in schoonheid afsluiten”
Bavi Vilvoorde heeft niet veel problemen ondervonden om dit weekend Geel opzij te zetten. De ploeg won met duidelijke 84-65-cijfers en behoudt daardoor haar derde plaats in Top Division 2B. Met veertien punten had Ivan Perez (33) een belangrijk aandeel in de winst van zijn team. De spelverdeler liet na afloop weten dat hij na dit seizoen stopt met basketbal. -
Veldrijden beloften
Radiostilte bij Team De Ceuster-Bonache over niet verlengen contract Julie Brouwers, vader Gerry had het niet zien aankomen
Het niet verlengen van het contract van Belgisch kampioen Julie Brouwers door haar team De Ceuster-Bonache lokte heel wat reacties uit. Vooral het feit dat haar team voor verjonging kiest en toch de nationale kampioene en de beste Belgische belofte op het WK op straat zet, is vreemd. “Ik begrijp de vragen, maar we hebben beslist om er niet over te communiceren”, klinkt het bij manager Davy De Ceuster. “Ik had dit niet zien aankomen, het nieuws werd ons in een kort gesprek meegedeeld”, reageert papa Gerry Brouwers.