Coach Benny Mertens (Kortrijk Spurs) staat niet te springen om aan competitie te beginnen: “Wilden pas in januari starten”
BASKETBALDe competitie in Top Division Women, de hoogste klasse van het vrouwenbasketbal, gaat in het weekend van 12 en 13 december opnieuw van start. Geen ideale situatie voor de teams. Coach Benny Mertens van Kortrijk Spurs staat alvast niet te springen om weer van start te gaan.
Delen per e-mail
Was er aanvankelijk nog sprake om in twee poules te spelen, dan zal de competitie nu toch met alle twaalf ploegen van start gaan. “Het goede nieuws is dat in principe alle teams volgens het protocol zullen deelnemen”, klinkt het bij Kortrijk Spurscoach Benny Mertens. “Het is wel aan de ministers van beide landsgedeelten om dat protocol goed te keuren. Daarnaast is het niet onbelangrijk dat de stedelijke en gemeentelijke overheden ook hun fiat moeten geven.”
“Het spijtige is dat achter de schermen gemaakte afspraken van tafel geveegd zijn door de ploegen, die niet in het gelijk gesteld worden. Het was en is nog steeds onze wens om in januari pas in competitie te starten”, gaat Mertens voort. “Onder druk van de Raad van Bestuur van Basketball Belgium worden we echter verplicht te spelen bij die ploegen die in december wensen te starten en niet bereid zijn hun wedstrijden te verplaatsen naar een latere datum.”
Amateurreeks
Volgens Mertens is het niet verstandig om al in de maand december van start te gaan. “Wat ons het meest stoort, is dat ze geen rekening houden met het welzijn van onze speelsters, die maar twee weken voorbereiding krijgen. Als alles verloopt zoals afgesproken, zullen we starten met de trainingen vanaf 7 december. Hoe alles daarna voort zal gaan, is voor ons nog een groot vraagteken.”
De discussies van de voorbije weken hebben wel geleerd dat het binnen Top Division Women dringend tijd wordt om het vrouwenbasketbal op een professionele manier te begeleiden
Uit de aanpak blijkt alvast dat de competitie in vergelijking met de hoogste afdeling bij de mannen veel meer weg heeft van een amateurreeks. “De discussies van de voorbije weken hebben wel geleerd dat het binnen Top Division Women heel dringend tijd wordt om het vrouwenbasketbal op een professionele manier te begeleiden. Het vrouwenbasketbal verdient beter en een visie op lange termijn. Ik stel mij nog altijd de vraag waarom we op de COVID-19-situatie niet proactief reageerden.”
Of het seizoen sportief veel zin heeft, is nog maar zeer de vraag. Er zijn geen ploegen die degraderen en slechts de top vier zal play-offs spelen. “We gaan voor een verdere ontwikkeling van onze jongeren en willen zo hoog mogelijk eindigen”, besluit Mertens. “Het zou wel eens verrassende competitie kunnen worden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Een nieuwe auto kopen? Zoveel invloed heeft de CO2 uitstoot van je wagen op de prijs van je verzekering
Is het tijd voor een nieuwe auto? Dan heb je waarschijnlijk al een merk en model op het oog. Maar heb je al eens nagedacht over de milieuvriendelijkheid? De CO2-uitstoot van je auto kan namelijk de prijs van je autoverzekering beïnvloeden. Independer.be legt je uit waar je op moet letten. -
Lior Refaelov (Antwerp) vraagt geduld: “Ook onder Leko was in het begin niet alles geweldig”
“Dit was een sleutelmatch”, vertelde Lior Refaelov na afloop van Antwerp - KV Oostende. Kan zijn, maar wel eentje die de Great Old verloor. Wil het de voeling met de top niet verliezen, is er deze week maar één optie: winnen van Eupen en Waasland-Beveren. -
5 leuke manieren om stress te verminderen
Stress lijkt wel dé ziekte van onze tijd. Heel wat mensen zijn dan ook op zoek naar manieren om hun stressniveau te verlagen. Naast meer sporten en bewegen, blijkt ook creatief zijn een goede uitlaatklep om je stress onder controle te houden. Heb jij je creatieve hobby nog niet gevonden? We geven je graag enkele suggesties mee. -
-
Multimedia
Slechte wifi? Deze toestellen versterken je signaal tot in het kleinste kamertje
Je wifinetwerk is op zijn sterkst in de onmiddellijke buurt van je draadloze router. Hoe verder in de woning, hoe minder sterk je signaal vervolgens wordt. Als dat problematisch is, kan je het bereik uitbreiden met een wifi repeater. We bekeken enkele populaire modellen. -
VOETBAL 1A
Timothy Derijck baalt na derde Kortrijkse nederlaag op rij: “Twee doelpunten weggegeven”
“We hebben twee identieke goals weggegeven”, aldus Timothy Derijck na de 1-2-nederlaag van KV Kortrijk tegen Cercle Brugge, dat het winnen al verleerd was. Door de verliespartijen tegen Oostende, STVV en Cercle is KV Kortrijk helemaal uit de strijd voor een plaats bij de eerste acht geslagen en moet het ineens weer uitkijken dat het niet in de degradatiestrijd terechtkomt. -
Kangoeroes Mechelen hield de overwinning thuis tegen een moedig aanklampend Lummen: “Het was niet onze beste wedstrijd van het seizoen”
Het team van coach Gerrit Driessens had het niet onder de markt met een een sterk aanklampend Lummen, dat ondanks de vele afwezigen het de thuisploeg zeer moeilijk maakte. Het werd uiteindelijk 74-65. -
VOETBAL TWEEDE PROVINCIALE B
Negen nieuwkomers bij Blauwvoet Otegem: “Door de vele vertrekkers waren we genoodzaakt nieuwe groep te bouwen”
Tweedeprovincialer Blauwvoet Otegem pakt voor komend seizoen met een nagenoeg volledig nieuwe ploeg uit. Het team van voorzitter Mathieu Salembier telt momenteel negen nieuwe spelers. Meest opvallend is de komst van Nicolas Ducatteeuw (26). Hij komt over van de Oost-Vlaamse eersteprovincialer Jong Zulte.