Claude Holvoet (Sint-Antonius Zoersel): “Ons economisch model is in elkaar gestuikt, maar we blijven ambitieus”
volleybal nationaleClaude Holvoet toont zich zeer begripvol nadat Volley Vlaanderen besloten heeft om de huidige volleybalcompetitie - behalve voor de Ligaploegen - stop te zetten. “Er is nu duidelijkheid”, weet de voorzitter van Amigos-Van Pelt Zoersel. “Het is gelijkertijd jammer, want onze hoogstspelende ploegen volleyballen op een leuk niveau in eerste en tweede nationale. Die wilden graag voortspelen. Ook voor onze jeugd is het spijtig. Die heeft het op mentaal en emotioneel vlak echt moeilijk.”
Delen per e-mail
Een grote club zoals die van Sint-Antonius Zoersel heeft natuurlijk een vast budget, met vaste en variabele kosten. “We overleven nog door de gratie van onze sponsors”, expliceert Claude Holvoet. “Ons economisch model is volledig in elkaar gestuikt, door de verplichte sluiting van onze cafetaria in de vernieuwde Jartazi-Arena.”
Ambitieuze plannen
“Bij Amigos-Van Pelt is het volleybal een sociaal gebeuren, met de bar, het eten en de speciale acties”, benadrukt de man die ook voorzitter is van de Belgische vrouwenliga. “Dat valt helemaal weg. Ik hoop dat onze jeugdploegen in maart of april nog de toelating krijgen om nog een beetje te volleyballen in een korte, aangepaste formule van het Vlaams kampioenschap.”
“Ik denk dat we niet zo veel afhakers zullen noteren. Maar je weet nooit: onze U19 stapt volgend jaar naar het hoger onderwijs of de universiteit. Wat gaan zij doen in deze onzekere tijden? Ook aan de mouw van onze beste spelers wordt stevig getrokken door de concurrentie. Wij vergoeden onze spelers niet, maar we bieden hen wel drie trainingen per week aan, kledij en fitnessruimte.”
“De andere ploegen zitten ook niet stil, want VC Zoersel heeft bijvoorbeeld Raf Vekemans als trainer-coach aangetrokken. Daartegenover hebben we een adviesraad opgericht met Julien Van de Vyver, Etienne De Buck en ikzelf. We zijn volop bezig met een herstructurering en geloof me, op alle vlakken zal de ‘upgrade’ te merken zijn. Wanneer je wilt vooruitgaan, moet je samenwerken. We willen vooruit en we zijn ambitieus. Als er een vrouwenteam, zoals Lendelede vorig jaar stopt, dan spring ik meteen in mijn wagen om het stamnummer over te kopen.”
Lees ook: volleybal in Antwerpen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetbal 1B
Loodst Fessou Placca Lierse zondag nog eens naar driepunter tegen Seraing? Togolees heeft voet in helft van de goals
Hoewel Lierse Kempenzonen stijf voorlaatste staat in 1B kan aanvalsleider Fessou Placca toch behoorlijke statistieken voorleggen. De Togolees zit aan zes doelpunten en één assist in vijftien optredens voor geel-zwart. Op het Lisp kijkt men dus vooral naar Placca om de ploeg zondag tegen Seraing nog eens aan een driepunter te helpen. -
Wielrennen
Annelies Dom, nieuwe ploegleider Lotto Soudal Ladies: “Dit jaar wordt het moeilijk om iets te winnen”
Annelies Dom (34) begint zaterdag aan een nieuwe stap in haar carrière. In de Omloop HNB bestuurt ze voor het eerst de volgwagen van de Lotto Soudal Ladies. Ze hoopt één van haar rensters in Ninove naar de top tien te loodsen. -
Wielrennen elite
Nathalie Bex (Bingoal-Chevalmeire) begint aan haar seizoen in de Omloop: “Benieuwd hoe de benen voelen”
Nathalie Bex (Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team) zit na een seizoen met amper koersdagen weer op de fiets. Met een goed gevoel, want de Truiense heeft de miserie uit het verleden achter zich gelaten. Ze wil weer echt renner worden. “Ik heb de voorbije vier maanden heel hard en heel goed kunnen trainen. Zover ben ik al en daarom ben ik blij dat het seizoen van start gaat. Ik ben nog lang niet top, dus is het afwachten hoe de benen aanvoelen”, vertelt ze. -
-
Wat moet ik doen met 100.000 euro aan spaargeld?
-
voetbal tweede nationale A
Chris Janssens (52) nieuwe trainer Lokeren-Temse: “Als ik dit logo zie, begint mijn hart sneller te kloppen”
Chris Janssens (52) keert terug naar Daknam. De ex-middenvelder van het voormalige Sporting Lokeren wordt volgend seizoen hoofdcoach van tweedenationaler Lokeren-Temse, waar hij Karel Fraeye opvolgt. -
VROUWENVOETBAL SUPER LEAGUE
Chloé Vande Velde en AA Gent Ladies ontvangen Zulte Waregem: “Lijn van vorige speeldagen doortrekken”
Na de interlandbreak hervat AA Gent Ladies tegen Zulte Waregem. Gent pakte na Nieuwjaar negen op negen en wacht met duels met Essevee en bij Charleroi haalbare opdrachten om dan op 13 maart, na mogelijk vijf zeges op rij, Club Brugge te ontvangen. -
Heb je een bouwvergunning nodig om een zwembad te plaatsen?