Cercle Brugge bereidt deel twee van seizoen voor op stage in Benidorm: “Ideale trainingsomstandigheden”
Terwijl de aandacht van de Belgische voetballiefhebber quasi volledig bij het WK in Qatar is, zijn onze clubs in stilte aan de voorbereiding op het tweede deel van hun seizoen begonnen. Cercle Brugge vertrok gisteren op stage naar Benidorm. Morgen komt ook AS Monaco daar aan, vrijdag werken de Vereniging en de moederclub van coach Philippe Clement om 15.00 uur een oefenduel af.
Na de bekerkwalificatie tegen Beerschot én de zege in Sint-Truiden begin november, met WK-ganger Ayase Ueda als maker van het enige doelpunt op Stayen, legden de spelers van Cercle Brugge nog fysieke tests af vooraleer ze aan een korte vakantie mochten beginnen. Christiaan Ravych, Emilio Kehrer en Dimitar Velkovski hadden eerst ook nog interlandverplichtingen.
Vorige woensdag werd opnieuw verzamelen geblazen in Jan Breydel, waar zaterdag een onderlinge oefenpartij werd betwist. Gisteren reisde het gezelschap dan af naar Zuid-Spanje. Na een vlucht op Alicante en een busreis van een halfuur richting Benidorm, nam de Vereniging in de late namiddag zijn intrek in het Melina Villaitana-oefencomplex, zo’n vijf minuten van het stadscentrum af.
“Onze spelers kunnen hier in ideale omstandigheden de terugronde voorbereiden”, meldt perschef Louis-Philippe Depondt. “Het kwik haalt makkelijk 20 graden, de trainingsvelden liggen er perfect in orde bij.”
Geen Heitor en Larade
Op Ayase Ueda na, die met Japan op het WK al een helft aantrad tegen Costa Rica en donderdag groep E afsluit tegen groepsfavoriet Spanje, is coach Miron Muslic met een quasi voltallige A-kern (onder wie ook David Sousa en Edgaras Utkus) naar Benidorm afgereisd. Enkel Heitor Rodrigues da Fonseca en Lucas Larade ontbreken op het appel. De 22-jarige Braziliaan, in augustus gehaald bij Internacional, kende een moeizame aanpassing bij Cercle. Hij moest het met amper zeven invalbeurten stellen, waarvan enkel de laatste (op AA Gent) sinds de trainerswissel. De 23-jarige Fransman van zijn kant, overgekomen van Monaco, haalde slechts één keer de selectie (op speeldag 2 tegen Anderlecht) en viel toen niet in. Het laat zich aanzien dat Cercle voor beiden naar een oplossing zoekt. Zelf kijkt Cercle nog uit naar versterking in januari.
“We hopen een tweetal profielen te kunnen halen”, liet TD Carlos Aviña recent weten. “En uiteraard zullen we toeslaan als er zich een opportuniteit aandient op de markt.”
Van Jong Cercle, dat in tweede nationale momenteel de derde plaats bezet in de rangschikking en dat woensdag op Ruddervoorde de wegens mist halfweg gestaakte wedstrijd tegen Olsa Brakel volledig moet herspelen, werden Teun Wilke Braams, Aske Sampers, Xander Martlé, Lucca Lucker, Jonas Lietaert en doelman Bas Langenbick door Muslic meegenomen op de Spaanse stage. Komende zondag keert de 29-koppige spelersgroep terug naar Brugge.
“Maar eerst wordt vrijdag nog een oefenpot afgewerkt tegen moederclub AS Monaco”, zegt Depondt. “De kern van Philippe Clement komt morgen aan en deelt met ons de faciliteiten van het complex.”
Cercle Brugge heeft eind december twee uitwedstrijden op het programma staan: op 20 december om 20.00 uur in de 1/8ste finales van de beker op AA Gent en op 23 december om 20.30 uur op speeldag 18 op het veld van KV Mechelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal belgen in het buitenland
Cyril Ngonge speelt woelige exit bij Groningen van zich af bij Verona en scoort meteen bij basisdebuut tegen Lazio Roma (1-1): “Geen tijd voor spelletjes”
Cyril Ngonge stond maandagavond voor het eerst in de basis bij Verona in de wedstrijd tegen Lazio en hij bedankte voor dat vertrouwen met zijn eerste competitiedoelpunt in de Serie A. De 22-jarige Ukkelaar (ex-Club Brugge) maakte deze winter de overstap van FC Groningen nadat hij er op een zijspoor was geraakt omwille van extrasportieve redenen. -
voetbal tweede nationale A
Rienes Vanborm na de stunt van negen Spartanen tegen elf Ajuinen: “In Petegem kan het spoken”
Zondag 5 februari 2023 zal bij spelers, trainers, supporters en bestuursleden van Sparta Petegem lang in het geheugen gegrift staan. Met negen tegen elf scoorden de groen-zwarten drie keer. Goed voor 3-3 tegen Eendracht Aalst. -
Futsal
Steven Dillien speelt met RSCA Futsal halve finale van beker van België in Charleroi: “Het verhaal van de cup is helemaal anders”
Woensdagavond staan Charleroi en RSCA Futsal tegenover elkaar in de heenwedstrijd van de halve finale van de beker van België. De rangschikking toont aan dat het om een onvervalste topper gaat. De Carolo’s staan op de tweede plaats, terwijl paars-wit de ongeslagen leider is. Op 22 februari volgt de terugmatch in Roosdaal. -
-
Jobat
Zoveel verdien je in marketing en communicatie: een overzicht van de lonen en de extralegale voorwaarden
Honderden vacatures in de marketing en communicatie wachten momenteel op talent ter invulling. Het aantal openstaande jobs in deze sector blijft ook stijgen. Jobat.be zocht uit naar wie er exact gezocht wordt en wat je als marketing- en communicatieprofessional mag verwachten aan het einde van de maand. -
Voetbal Tweede Nationale B
Toon Lenaerts (Bocholt VV): “Alleen een overwinning zal woensdag tegen Diegem volstaan””
Midweekse klus voor Bocholt VV, dat woensdag Diegem Sport over de vloer krijgt. Niet dat de Damburgers zich door één of andere crisis heen moeten worstelen, maar de inhaalwedstrijd biedt Toon Lenaerts (32) en co. de kans enkele halve nederlagen van zich af te spelen. Opgelet, Diegem is een taaie concurrent voor de subtop. -
Independer
Aangereden nadat je hard moest remmen door de laaghangende zon: wie is er dan aansprakelijk?
Deze week mogen we flink wat zon verwachten. Dat doet deugd, maar het levert ook extra risico's op wanneer je de baan op moet. Immers, de zon hangt tijdens de winterperiode laag, wat de zichtbaarheid tijdens het autorijden serieus bemoeilijkt. Een kop-staartbotsing is dan snel gebeurd. Bepalen wie aansprakelijk is voor de schade kan dan moeilijk zijn. Independer.be zet daarom vier mogelijke botsingen - en hun gevolgen - op een rij. -
Lotto Volley League
Martijn Colson (Caruur Gent): “Zelfs als achtste ploeg maak je kans om een Europees ticket te bemachtigen”
Caruur Gent is na de overwinning tegen Lindemans Aalst zeker van deelname aan de play-offs. Het duel tegen Aalst leverde een boeiend spektakel op met wisselende kansen. Drie sets werden met een minimale kloof afgesloten, in de twee andere sets was het verschil slechts drie punten. De spanningsgraad lag hoog, want de inzet was groot en de belangen waren aanzienlijk.