Brent Van Ballenberghe is bezieler van vrouwenteam Van Moer: “Wielrennen blijft een passie”
De voorbije jaren groeide het Van Moer Logistics Cycling Team uit tot een grote speler in het jeugdwielrennen bij de jongens. Er werden wel enkele meisjes in het team opgenomen, maar het vrouwenwielrennen bleef toch wel een beetje onontgonnen gebied. Die lacune wil het bestuur volgend seizoen met veel enthousiasme opvullen.
Delen per e-mail
Brent Van Ballenberghe is vertrouwd met het vrouwenwielrennen. Dit seizoen was hij nog aan de slag bij Doltcini. “In februari werd mij gezegd dat Doltcini geen Development Team meer zou hebben, enkel nog een Elite Team. Uiteindelijk zou men later op die beslissing terugkomen, maar ik had toen al aan tafel gezeten met het bestuur van Van Moer. Zij waren weliswaar al enkele jaren bezig met de vrouwen, maar heel gestructureerd was dat niet. Die structuur wil ik de ploeg bijbrengen. Ik doe dat met plezier, want wielrennen blijft een passie.”
Nieuwe start
Het is duidelijk dat er het team van Brent Van Ballenberghe veel werk wacht. “We hebben momenteel veertien rensters aangetrokken: zes nieuwelingen en acht junioren. Eventueel komt daar de komende weken nog iemand bij. We starten vanaf nul. Onze nieuwelingen staan voor een leerschool. Met de tweedaagse in Nokere en een driedaagse in Nederland krijgen ze stevige kost voorgeschoteld. Onze junioren starten in de Nations Cup. Dat zijn vier koersen van het allerhoogste niveau. Clubrenners worden daar ook toegelaten. We beseffen dat onze rensters momenteel nog geen WK-niveau hebben, maar ze zullen evenmin weggeblazen worden. Een aantal van hen hebben al iets bewezen. Camille Roman en Maaike De Mits komen uit de triatlonwereld. Als ploeg willen we ons aan de jongens spiegelen. Die hebben toch al een mooi parcours afgelegd. We willen jongeren zonder druk opleiden tot goede beloften.”
Derny
Brent Van Ballenberghe heeft nog een leuke uitsmijter. “Ik wil volgend seizoen ook graag dernygangmaker worden. Als mecanicien kwam ik in het verleden de motards vaak tegen op de Zesdaagse van Gent. Er zijn er geen op overschot. Zij konden me overtuigen om ook de stap te zetten.”
De ploeg
Nieuwelingen: Dina Boels, Kay D’hoedt, Estée Goossens, Hélène Hesters, Farah Swinnen, Joke Van Osselaer.
Junioren: Lisa Bomboi, Maaike De Mits, Emma Duchateau, Helena Heirbaut, Julie Nicolaes, Camille Roman, Yara Snauwaert, Luna Verstraeten.
Lees ook: Meer wielrennen in Oost-Vlaanderen
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VOLLEYBAL EUROMILLIONS LEAGUE Thiemen Ocket en Caruur Gent maken zich op voor komst van Aalst: “Derby is altijd speciaal”
Thiemen Ocket (18) heeft geen extra kopzorgen in deze examenperiode. De jonge, beloftevolle spelverdeler van Caruur Gent kan zich volop concentreren op de extra geladen clash van vrijdagavond tussen de Gentse ploeg en Lindemans Aalst. De Aalsterse Ajuinen moeten winnen, de Gentse Stroppen willen winnen. De mentale druk zou wel eens de doorslaggevende factor kunnen zijn tijdens deze Oost-Vlaamse ontmoeting. -
Veldrijden Organisator Willy Van Roy hoopt op vuurwerk in Overijse: “De finale van de Wereldbeker wordt spannend”
Zondag wordt in Overijse de Moeder aller crossen gereden. In het verleden kozen de organisatoren voor een onafhankelijke koers door niet toe te treden tot een regelmatigheidscriterium. Dit jaar trad men voor het eerst toe tot de Wereldbeker. Onverwacht heeft corona ervoor gezorgd dat in Overijse zal beslist worden wie die Wereldbeker op zijn palmares mag bijschrijven. -
Geen zin in een huis dat naar frietvet ruikt? Dit kan je allemaal doen met een airfryer
De airfryer is in steeds meer keukens te vinden. De naam doet vermoeden dat je er enkel mee kan frituren, maar niets is minder waar. Je kan er heel wat verschillende bereidingen mee maken. We leggen je graag uit wat de mogelijkheden zijn. -
-
VOLLEYBAL LIGA VROUWEN Lize Timmermans met Antwerp Ladies tegen Michelbeke: “Rol van kapitein is nieuwe uitdaging”
Dit is het derde jaar dat Lize Timmermans (21) bij het Interfreight Antwerp Volley Team speelt en op erg jonge leeftijd is de middenspeelster aangesteld als kapitein van de Antwerp Ladies. Sinds alleskunner Sarah Cools niet alleen in het midden, maar dit jaar op alle posities ingezet wordt, neemt Timmermans de taak van midblokker over. -
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs. -
Voetbal Tweede nationale B Stef Vervoort (KVC Houtvenne): “Een volledige competitie afwerken zou eerlijker zijn”
Voor de spelers van Houtvenne stond in principe maandag de heropstart van de trainingen op het programma. Maar de terugkeer naar het veld en de groepstrainingen vielen in het water. Al het werk dat werd geleverd, verdwijnt opnieuw in de prullenmand. -
VELDRIJDEN VROUWEN ELITE Flandriencross in Hamme is thuiswedstrijd voor Meg De Bruyne: “Parkoers heeft geen geheimen meer”
Zaterdag wordt in Hamme de jaarlijkse Flandriencross gereden. De beau monde van het veldrijden zal andermaal op de afspraak zijn. Voor Meg De Bruyne (24) wordt het een heuse thuiswedstrijd. Als inwoonster van Hamme rijdt ze voor eigen volk. Het is meer dan een motiverende factor.