Jo Van Buggenhout en Kangoeroes Mechelen spelen in Leuven: “Kansen blijven grijpen”
BASKETBAL BNXT LEAGUEKangoeroes Mechelen neemt het zaterdag op tegen Leuven. De heenmatch vond nog maar een twee weken geleden plaats. Mechelen won toen met 91-75. Ondertussen is er wat veranderd. Het ticket voor de Elite Gold is in de pocket. Nieuwkomer Jordan Harris trainde deze week mee.
Nog drie wedstrijden te spelen en de reguliere fase is afgehandeld. Of de vervanger van Brian Fobbs, Jordan Harris, zaterdag al in aanmerking komt, is maar de vraag. De Amerikaan nam alvast deel aan de groepstrainingen. In het BNXT-klassement behouden de Manneblussers uitzicht op de eerste plaats. Al moet alles dan wel meezitten. Zelf geen uitschuiver begaan is de eerste vereiste. Leuven uit of thuis is een groot verschil. Kangoeroes zal het snel ondervinden. Toch moet de kwalificatie voor Elite Gold geruststellend werken.
“De druk is eraf, maar dat verandert niets aan onze instelling. We willen zoveel mogelijk wedstrijden blijven winnen”, zegt Jo Van Buggenhout. De 19-jarige spelverdeler genoot vorige week van zijn eerste basisplaats. Coach Kristof Michiels maakte een goed rapport op. “Mijn taak bestond erin om energie en verdedigende intensiteit te brengen. En Moore het moeilijk maken. Ik denk dat de coach tevreden was”, komt Van Buggenhout terug op een onvergetelijke avond. “Twee dagen voor de wedstrijd tegen Bergen kreeg ik het nieuws. Tijdens de videobespreking wist ik dat ik mocht starten. Ik was er klaar voor. Eerlijk gezegd hield het me niet bezig. Als speler moet je altijd klaar zijn. Dat probeer ik tegen Leuven opnieuw. Veel defensieve druk zetten is mijn voornaamste taak. De kansen die ik krijg wil ik grijpen. Wie weet mag ik weer aan de partij beginnen”, vertelt Van Buggenhout, die ondertussen tot tweede spelverdeler opgeklommen is.
Jeugdinternationaal
Deze zomer begint Van Buggenhout aan zijn laatste jeugd-EK (U20). De selectie van coach Steve Ibens is veelbelovend. “Vorig jaar waren we achtste geëindigd in de A-groep. Het is van de tijd van Bako geleden dat België zo goed presteerde”, weet het jonge talent. “De meeste spelers die op het vorige EK deelnamen, blijven aan boord. We kunnen dus iets neerzetten. Het maakt het allemaal zwaar, maar het is de moeite. Buiten Kangoeroes speel ik ook nog eens bij Guco. Dat in combinatie met studies. Het is de bedoeling om verder te blijven studeren”, aldus Van Buggenhout.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMvoetbal tweede nationale A
Niels Vandenbroucke (KRC Harelbeke): “Moeten er ook tegen Merelbeke maximum proberen uit te halen”
Harelbeke boekte uit bij Aalst een mooie driepunter (1-4). Door de zeges van Gullegem (bij Petegem) en Wetteren (bij Brakel) maakten de paars-witten in het klassement weinig progressie. Niels Vandenbroucke (32) en maats moeten thuis tegen Merelbeke opnieuw vol aan de bak. -
Klaar voor de lente? Dit zijn de 3 grootste tassentrends voor dit seizoen
De lente is in het land. Tijd om je wintergarderobe in te ruilen voor een zonnigere kleerkast. Een nieuwe handtas fleurt je outfit instant op. Benieuwd naar de tassentrends dit seizoen? Die beloven veel goeds. Van handtassen zo fluffy als een kussen tot héél veel glitters: dit zijn de drie opvallendste lententrends. -
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
-
PREMIUMvoetbal eerste provinciale
Denis Ghys en Elewijt zetten Out-Hoegaarden opzij: “Misschien wel de overwinning van een extra jaar in eerste provinciale”
Met de zeven op negen in de laatste drie wedstrijden doet Elewijt een hele goede zaak in de strijd tegen de degradatie. De eersteprovincialer klom al op tot de achtste plaats en zou misschien zelfs nog naar boven kunnen kijken. Daar konden ze enkele maanden geleden alleen maar van dromen. -
PREMIUMvoetbal challenger pro league
Zalan Vancsa is sterk op dreef bij Lommel SK: “Tegen Virton moeten de drie punten aan de Gestelsedijk blijven”
Tijdens de interlandbreak kwamen enkele jonge talenten van Lommel SK aan de bak met hun land. De pijlsnelle, technisch vaardige Hongaar Zalan Vancsa liet zich opmerken in de UEFA European -19 Championship. -
PREMIUMbasketbal Elite Gold
Cruciale week voor Antwerp Giants en Ferdinand Zylka: “Twee wedstrijden tegen de Nederlandse topteams Groningen en Den Bosch”
Cruciale week voor Giants Antwerp. De club staat voor twee lastige verplaatsingen in de Elite Gold: woensdag naar Groningen en zaterdag naar Den Bosch. Het resultaat van deze matchen zal grotendeels bepalen of Giants een plaats bij top twee mag blijven ambiëren. -
PREMIUMvoetbal jupiler pro league
Stan Van Dessel en STVV met vertrouwen naar Union: “Als iedereen zijn niveau haalt, zit een stunt er zeker in”
Tijdens de interlandbreak moesten de Kanaries aan de bak voor een oefenwedstrijd op en tegen FC Köln. T1 Bernd Hollerbach kon sowieso niet rekenen op enkele internationals, maar de bedoeling was ook om de jongeren speelgelegenheid te gunnen.