Azzeddine Zaidi tovert tegen Hoegaarden-Outgaarden en houdt KHO Bierbeek zo aan de leiding in eerste provinciale: “Ik wil er staan op de belangrijke momenten”
voetbal eerste provincialeHet nummer vier Hoegaarden-Outgaarden kondigde zich aan als een lastige klip om te omzeilen voor KHO Bierbeek. Dat bleek ook afgelopen zaterdagavond, al lieten de manschappen van trainer Lavigne zich niet uit hun lood slaan. Dankzij twee goals van uitblinker Azzeddine Zaidi won de fiere leider met duidelijke 3-1-cijfers.
De doelpunten van Zaidi waren van zeer mooie makelij, met een hoekschop die rechtstreeks in doel verdween en een doorsteekpass die de Marokkaanse Belg wel heel propertjes afwerkte. “Ik ben natuurlijk geen doelpuntenmachine zoals Bache, die altijd en overal scoort. Op de belangrijke momenten probeer ik er wel te staan en de ploeg mee over de streep te trekken”, knipoogt hij. “Bij die corner wisten we dat ze geen mannetje aan de eerste paal gingen posteren en dus besloot ik volop mijn kans te gaan. Dat het wat deed denken aan de eerste goal van Marokko tegen België? Misschien wel ja, al was ik niet onverdeeld gelukkig met de uitslag. Ik had eerder gehoopt op een gelijkspel, aangezien mijn vader de Marokkaanse nationaliteit heeft en mijn moeder van Belgische afkomst is. Maar goed, laten we het positief bekijken, want één van beide teams gaat sowieso door naar de volgende ronde.” (lachje)
A-kern Zulte Waregem
Ook Zaidi schitterde dus afgelopen weekend en bewees daarmee zijn grote meerwaarde in aanvallend opzicht. “Die belofte had ik de club ook gemaakt bij mijn overstap”, klinkt het. “Soms zie je het wel eens gebeuren dat spelers die van hogerop komen de zaken een beetje op zijn beloop laten. Maar daar is het op mijn 26ste nog veel te vroeg voor. Ik heb natuurlijk al de nodige watertjes doorzwommen, als je weet dat ik op mijn 19de al doorgeschoven werd naar de A-kern van Zulte Waregem door Francky Dury. Tijdens de bekerfinale tegen Oostende viel ik zelfs maar net naast de selectie. Nadien raakte ik evenwel zwaar geblesseerd en daardoor had ik mijn kans een beetje verkeken op het hoogste niveau. Ik beleefde nadien mooie tijden bij Geel, Dender, Olsa Brakel en Tempo Overijse. Aan mijn jeugdjaren bij OHL bewaar ik misschien wel de beste herinneringen. Ik hou wel van die Leuvense mentaliteit, die ik ook bij dit Bierbeek terugvind.”
Creativiteit uitspelen
“Natuurlijk kan je Bierbeek niet met OHL vergelijken, maar er lopen hier wel meer jongens rond die in de jeugd bij de grote Leuvense broer hebben gespeeld”, gaat Azzeddine Zaidi voort. “En het accent ligt hier ook op mooi en verzorgd voetbal. Niet dat ik nu een vrije rol heb vanaf de rechterkant, bij coach Lavigne krijg je altijd wel een opdracht mee. (lacht) Met de bal aan de voet kan ik mijn creativiteit maximaal uitspelen. Het resultaat daarvan zag je tegen Hoegaarden, een tegenstander waar Bierbeek het altijd moeilijk tegen heeft. Dat was nu eigenlijk niet anders, want die 2-1-aansluitingstreffer op slag van rust bracht hen helemaal terug in de match. Ze kwamen ook met hernieuwd vertrouwen uit de kleedkamer, dus die 3-1 twintig minuten voor tijd kwam als een godsgeschenk.”
“Of we nu resoluut voor de titel gaan? Zo simpel wordt het niet. Er zijn nog sterke ploegen en in het voetbal kan het sowieso snel gaan. Maar we draaien mee aan de kop en dat was na een minder seizoen de voornaamste betrachting.”
Lees ook: meer provinciaal voetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal jupiler pro league
Julien De Sart maakt progressie bij AA Gent: “Het gaat beter en beter”
Dankzij een overwinning vorig weekend op bezoek bij STVV staat AA Gent eindelijk op de beoogde vierde plaats. De Buffalo’s willen dat zo houden en daarmee aartsrivaal Club Brugge de loef afsteken. Julien De Sart gaf aan dat AA Gent vooral gas kon terugnemen, ideaal in deze drukke periode. Dat de middenvelder sinds enkele weken opnieuw fit is, scheelt meer dan een slok op de borrel voor de Buffalo’s. -
Livios
Verwarmen met airco: het effect op je woongenot én je energieverbruik
Wanneer het kwik in de zomer de hoogte ingaat, is airco in huis meer dan welkom. Maar je kan zo’n toestel ook gebruiken om je woning te verwarmen. Hoe gaat dat precies in zijn werk? Kan het in elke woning? Is een combinatie met zonnepanelen mogelijk? Bouwsite Livios vroeg het aan Stijn Verbeke, energie-expert bij de Universiteit Antwerpen en EnergyVille/VITO. -
Voetbal Jupiler Pro League
Geoffry Hairemans en KV Mechelen trekken richting Westerlo: “Het wordt tijd om op verplaatsing iets te pakken”
De degradatiezorgen lijken verleden tijd bij KV Mechelen. Een voorlopig geruststellende kloof met de laatste drie is een feit, er kan dan ook opnieuw naar boven gekeken worden. Een uitwedstrijd bij Westerlo is dan ook de ideale gelegenheid om opnieuw op te schuiven. Alleen blijkt punten pakken op verplaatsing een moeilijke opgave voor Malinwa dit seizoen. -
-
voetbal derde nationale B
Mario Nobels en Olympia Wijgmaal ontvangen Beringen: “Eén van de vele zespuntenmatchen”
Wijgmaal ontvangt zondag Beringen. “Dat is één van de vele zespuntenmatchen in derde B waarin nog een tiental ploegen tot het einde van de competitie tegen de degradatie zullen strijden”, zegt coach Mario Nobels. -
Jobat
Werken als interim: krijg je dan een hoger loon? En met welke voordelen en nadelen moet je rekening houden?
De vacaturegraad van interimjobs blijft een pak hoger dan die van vaste banen. Er zijn in ons land dan ook voortdurend tienduizenden vacatures voor jobs als uitzendkracht. Dat blijkt uit recente cijfers van Statbel. Waar vind je de meeste vacatures op interimbasis? Verdien je als uitzendkracht meer dan als vaste medewerker? En wat zijn de voor- en nadelen van zo’n tewerkstelling als interim? Jobat.be zet het voor je op een rij. -
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
PREMIUM
Romelu Lukaku, de onverbiddelijke verzoener: de lijm van de Duivels schuwt zijn verantwoordelijkheid niet
“Lean on me.” Wanneer de Rode Duivels ruziënd door een kleedkamer rollen, klinkt Romelu Lukaku (29) als de grote hit van de Amerikaanse singer-songwriter, Bill Withers. Een leider schuwt zijn verantwoordelijkheid niet. Hoe ‘Big Rom’ bij de nationale ploeg uitgroeide tot een onverbiddelijke verzoener.