Arjen Decroo naar regionale veldrit in Lichtervelde: “Starten met de ambitie om de top tien te halen”
Veldrijden nieuwelingenVierde in Knesselare, vijfde in Maldegem, zesde in Arendonk en Ardooie. Dat zijn dit veldritseizoen de beste uitslagen van tweedejaarsnieuweling Arjen Decroo (15). Zaterdag komt hij aan de start van de cyclocross in Lichtervelde.
“Aanvankelijk stond Boom op mijn kalender, maar omdat we om daar te geraken vanuit Adinkerke heel vroeg moeten vertrekken paste ik mijn programma aan”, verduidelijkt Decroo. “In Lichtervelde start ik opnieuw met de ambitie om de top tien te halen. En als het kan de eerste vijf. Deze winter hoop ik toch ook nog enkele keren een podiumplaats te versieren. Jawel, het zat er al in. In Knesselare, vroeg in het seizoen. Ook omdat het een parcours op mijn maat was: redelijk snel, wat draaien en keren. De mannen die voor mij eindigden kan ik aan, maar ik had niet zo’n goeie dag en kreeg ook kettingproblemen.”
Waardoor de pion van Team MJ Wood vierde eindigde na Stan Deram, Fausto Delmé en Zeno Durie. “Podium halen blijkt wel moeilijk te zijn”, beseft de crosser. “Deze winter kende ik ook al enkele tegenslagen. Begin oktober liep ik een coronabesmetting op. Dan heb ik een paar wedstrijden moeten schrappen. En bij mijn wederoptreden werd ik in Wuustwezel elfde. Dat ik er niet in de top tien finishte was een stevige teleurstelling.”
Zijsprongetje
Daarna dook hij, behalve in Niel, weer de top tien in. Vorige zondag maakte hij een begrijpelijk zijsprongetje. Hij nam deel aan de kidsrace van de Panne Beach Endurance, een thuiswedstrijd. Decroo werd derde na Kyano Cottignies en de Fransman Nathan Barez. “Voor de start had ik niet verwacht dat ik het zo goed zou doen”, beweert hij. “Ik ben een crosser, de snelheid heb ik niet in de benen. Derde algemeen en tweede bij de U17: die tien kilometer over het strand en door de camping Perroquet waren best leuk.”
En gaven Decroo verse energie om verder te werken richting het BK van zondag 16 januari in Lokeren. “Vorig jaar heb ik in Lokeren goed gereden”, herinnert hij zich. “Het BK in Middelkerke was minder. Te vaak pikte ik per weekeinde twee veldritten mee. Omdat het door de pandemie onzeker was hoeveel wedstrijden zouden doorgaan. In Lokeren ga ik voor een plaats binnen de top tien.”
Lees ook: meer veldrijden
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Laadpaal of gewoon stopcontact: wat is de voordeligste en veiligste keuze voor het laden van je auto?
Binnen afzienbare tijd rijden we allemaal elektrisch. Je (toekomstige) elektrische wagen moet uiteraard regelmatig opgeladen worden. Is de installatie van een laadpaal dan een vereiste? Wat komt daar allemaal bij kijken? En welk budget moet je daarvoor voorzien? Bouwsite Livios legde vijf vragen voor aan specialist Pluginvest. -
voetbal vierde provinciale C
Gregory Werbrouck (SV De Ruiter): “Aan een uitstekende reeks bezig”
Wie vorig weekend een doelpuntenfestijn wilde beleven, moest bij SV De Ruiter zijn. De lijstaanvoerder in vierde provinciale C haalde immers dubbele cijfers. De ploeg van coach Gregory Werbrouck gaf SV Pittem een stevige 10-0-pandoering. Dubbele cijfers dus voor SV De Ruiter, dat in de stand reeds een bonus van elf punten heeft opgebouwd op eerste achtervolger VK Avelgem B. -
HLN Shop
Zit je knikkebollend aan je bureau? Deze drie gadgets geven je instant energie
Zit je vaak knikkebollend aan je bureau? Kunnen je energielevels een serieuze boost gebruiken, zeker tijdens deze korte, donkere dagen? Je bent niet alleen. HLN Shop ging op zoek naar drie hulpmiddelen die je energieker door het leven helpen... dankzij licht. -
-
voetbal tweede nationale B
Akram Tourki hoopt dat Turnhout tegen Lyra-Lierse 90 minuten bij de les is: “We zijn soms iets te laks”
Na het eerste puntje in zeven wedstrijden afgelopen weekend tegen Londerzeel (1-1) wil Akram Tourki zaterdagavond thuis tegen Lyra-Lierse eindelijk ook nog eens de drie punten pakken met Turnhout, dat al bijna drie maanden wacht op een nieuwe zege. -
Terwijl clubbestuur geen commentaar meer geeft in Beerschot-zaak trekt Rupel Boom naar Hoogstraten voor kelderkraker: “Iedereen beseft belang”
Nadat er in de nasleep van de uitspraak in de rechtszaak tegen Beerschot woensdag nieuwe elementen bekend raakten, wenst het clubbestuur van Rupel Boom niet meer te reageren op de ontwikkelingen. In belang van het onderzoek, maar ook omdat de Steenbakkers zich moeten concentreren op het voetbal. In dat opzicht vechten ze komend weekend een zespuntenduel uit met Hoogstraten. Dat staat momenteel voorlaatste in de stand met zes punten minder dan de troepen van Kevin Nicaise. Winst betekent een tik uitdelen, verlies er eentje incasseren. -
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
Voetbal Jupiler Pro League
Geoffry Hairemans en KV Mechelen trekken richting Westerlo: “Het wordt tijd om op verplaatsing iets te pakken”
De degradatiezorgen lijken verleden tijd bij KV Mechelen. Een voorlopig geruststellende kloof met de laatste drie is een feit, er kan dan ook opnieuw naar boven gekeken worden. Een uitwedstrijd bij Westerlo is dan ook de ideale gelegenheid om opnieuw op te schuiven. Alleen blijkt punten pakken op verplaatsing een moeilijke opgave voor Malinwa dit seizoen.