Antwerp weet weer wat winnen is: “Elke zege is belangrijk, maar deze...”
70 minuten met 10 en nog met 4-2 winnen. Knappe zege van Antwerp tegen KV Kortrijk. Is de Great Old nu al hersteld van haar voorjaarsdipje? Vier matchen voor het einde van de reguliere competitie heeft Antwerp in de strijd om play-off 1 alles in eigen handen.
Delen per e-mail
“Elke zege is belangrijk, maar ik ga deze nóg belangrijker maken”, klonk Frank Vercauteren. “70 minuten met tien tegen elf, 2-0 voorkomen en nog twee keer ingehaald worden, maar dan toch nog alles oppakken en het verschil maken: er zijn niet zoveel wedstrijden waarin je dat kan. De manier waarop maakt deze zege van grotere waarde dan ze sowieso al was.”
Opvallend: toen Antwerp met een mannetje minder viel, besloot Vercauteren... niet te wisselen. Hij loste de situatie op door Martin Hongla een rijtje naar achter te trekken. Le Marchand schoof naar links, De Laet naar rechts. Op die manier moest de coach geen spits opofferen. Een gouden zet, zo bleek.
“Ik vond dat Martin dat heel goed gedaan heeft. Die goals hadden niet direct met hem te maken”, aldus Vercauteren. “Voor de match en tijdens de rust gaven we over een bepaalde speler (Selemani, red.) een aantal dingen mee. Als je die vervolgens gewoon laat aannemen, naar z’n beste kant laat gaan en laat voorzetten, dan is daar ook ergens anders een probleem. Dat moet je niet bij Martin zoeken. Ik vond dat Martin, die op drie posities speelde, dat al bij al héél goed heeft gedaan. Waarom ik niet wisselde? Ik bleef de nood aan drie spitsen heel belangrijk vinden, maar dat gaat uiteraard ten koste van een aantal dingen. Dat hebben we heel goed opgelost.”
En zo zag Nill De Pauw plots, in plaats van Seck, Ritchie De Laet achter zich staan.
“Ik heb altijd een goed gevoel met Abdou achter me, maar met Ritchie was het zeker niet minder. Het was de eerste keer, maar Ritchie is iemand waar je veel mee kan praten, die heel veel dekking geeft en supersterk is op interceptie. Ik heb het dus eigenlijk niet supermoeilijk gehad, en dat was voor een groot deel dankzij Ritchie die achter me stond. Dat was wel een fijn gevoel”, aldus De Pauw. “Soms heb je zo’n match nodig die je als ploeg een déclic kan bezorgen om de volgende matchen goed aan te vangen. Misschien was dat nu wel het geval. Deze was een heel belangrijke alleszins.”
Meer lezen: voetbal in 1A
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kader Keita (KVC Westerlo) na twaalfde gelijkspel van het seizoen tegen RWDM (2-2): “Twee verloren punten”
In Eerste Klasse B is KVC Westerlo er vrijdagavond niet in geslaagd om de drie punten thuis te houden tegen RWDM. De Brusselaars kwamen in het Kuipje tot twee keer toe op voorsprong, maar tien minuten voor tijd wist Kader Keita met een afgeweken schot dan toch nog een punt uit de brand te slepen. -
5 redenen om je een elektrische fiets aan te schaffen, ongeacht je leeftijd
-
wielrennen
Vlaamse titelstrijd voor nieuwelingen in Laarne verschuift van 13 mei naar 4 september
Het Vlaams kampioenschap voor nieuwelingen van donderdag 13 mei wordt verplaatst naar zaterdag 4 september. Dat kwamen Cycling Vlaanderen en De Albertsvrienden Laarne, al vele jaren organisator van die titelstrijd, overeen. -
-
Jobs
Van werfleider tot schilder: zoveel verdien je in de bouw
Overweeg je soms een job in de bouw? De sector kent in ieder geval heel wat zware knelpuntberoepen. Jobat.be somt op wat de mogelijkheden zijn en wat je (bruto) kan verdienen. -
Maxime Depuydt (Limburg United): “Verdiende thuisnederlaag tegen Okapi Aalst, omdat we Vladimir Mihailovic te gemakkelijk lay-ups lieten scoren”
Na de thuiszege tegen Brussels ontving Limburg United met vertrouwen Okapi Aalst. De Ajuinen schoten sterk uit de startblokken. Tactisch klopte het plaatje bij bezoekende coach Yves Defraigne. Na de rust kwam United scherp uit de kleedkamers, maar Okapi kon de bus op met een verdiende 79-87-overwinning. Maxime Depuydt gaf zijn analyse. -
AUTOSPORT
Enzo Ide rijdt Rallycross Nordic kampioenschap
Allrounder Enzo Ide is klaar voor een nieuw avontuur. De West-Vlaming komt uit in het rallycrosskampioenschap RallyX Nordic en doet dat met het Zweedse team EKS JC. Tijdens de winter werd in Zweden een compleet nieuw motorsportteam opgericht: EKS JC. Het team is een fusie van Joel Christoffersson’s JC en Mattias Ekström’s EKS. De eerste rijder van het team luistert naar de naam van Enzo Ide. -
Je eerste auto kopen: enkele tips om de kosten onder controle te houden
De aankoop van je eerste auto: voor veel jongeren is het een droom. Toch kan het ook overweldigend zijn. Kies je voor een diesel-of benzinemotor? En wat met elektrisch? En hoe zit het met bijkomende kosten zoals de inschrijvingstaks of verzekering? Independer.be helpt je op weg.