Anne-Lore Scherrens en SV Zulte Waregem hervatten competitie: “Hoop in tweede helft van seizoen op meer speelminuten”
VROUWENVOETBAL SUPER LEAGUEZaterdag komen de Super Leaguevrouwen van Zulte Waregem thuis. Na twee maand voetballen in Waregem mogen Anne-Lore Scherrens en co weer op het Zultse kunstgras trainen en spelen. Eerste opponent is rode lantaarn Charleroi.
Delen per e-mail
Niet alleen de terugkeer naar Zulte is nieuw voor het team van trainer Angelo Gaytant. De ploeg moet voort zonder de Nederlandse Corina Luijks. Heel wat speelsters worstelen zich door examens. Vandaar dat een oefenpartij tegen reeksgenoot OHL vorige zaterdag werd geschrapt. Een vriendschappelijke match bij reeksgenoot Aalst ging de week voordien wel door en werd dankzij een doelpunt van Julie Devos met het kleinste verschil gewonnen.
Zulte Waregem begint met zes punten voorsprong op Charleroi aan het eerste duel van 2021. “Ondanks die voorsprong ga ik ervan uit dat het niet makkelijk zal worden om Charleroi te kloppen”, weet aanvaller Anne-Lore Scherrens (28). “Wij hebben meer punten, maar dat wil niet veel zeggen. Het is een ploeg die we nog niet kennen. Ik zag al wat beelden. Charleroi lijkt een team dat knokt voor elke bal. Wat betekent dat het pittig wordt.”
“Gelukkig mogen we opnieuw in Zulte spelen. Dat is iets meer ons thuiscomplex. In deze periode van het jaar op een synthetisch veld spelen is een voordeel. Ik vond het veld in Waregem tijdens onze laatste thuiswedstrijd vrij zwaar. Het is ook wat kleiner. Ik denk dat we in Zulte beter voetbal brengen. Omdat er meer ruimte is.”
Niet alle kansen gegrepen
Scherrens, bezig aan een doctoraat over communicatie rond palliatieve zorgen, is geboren en getogen in Brugge. Na acht seizoenen Club Brugge is ze aan haar vierde campagne bij Zulte Waregem bezig. Haar eerste seizoen in de Super League verloopt hobbelig. In het eerste deel van de competitie stond ze vaak in de basis, in november en december begon ze meestal vanaf de bank. “Ben ik invaller, dan blijf ik positief en supporter ik voor Zulte Waregem”, benadrukt Scherrens. “Voor mij is de Super League een uitdaging. Dit seizoen kreeg ik al kansen. Die heb ik misschien niet allemaal gegrepen, soms liet ik steken vallen. In het tweede deel van de competitie hoop ik op meer speelminuten. Offensief hebben we in de kern veel mogelijkheden. Speelsters als Julie Devos, Liesa Capiau en Sheryl Merchiers kunnen zowel defensief als offensief worden ingezet”, besluit Scherrens.
Lees ook: meer vrouwenvoetbal
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Multimedia
Gaat je smartphone te snel stuk? Dit kan je eraan doen
Een gemiddelde gebruiker doet het net geen drie jaar met zijn smartphone voordat hij overgaat naar een nieuwe, zeggen marktonderzoeken. Wil jij liefst dat je smartphone het langer uitzingt? Dan moet je er vooral goed zorg voor dragen. Onze techredacteur geeft vijf belangrijke tips. -
vrouwenvoetbal super league
Tine Schryvers en OHL laten dure punten liggen op bezoek bij FWS Woluwe: “Heel veel tranen gevloeid in de kleedkamer”
De vrouwen van Oud-Heverlee Leuven raakten afgelopen vrijdagavond mede door een mindere eerste helft, waarin het ook een strafschop miste, niet verder dan een 1-1-gelijkspel op bezoek bij FWS Woluwe. De Leuvenaren lieten zo dure punten liggen. -
Jobs
Dit worden de uitdagingen voor de ICT-sector in de komende jaren
Vanuit ons kot werken, shoppen, les volgen en eten bestellen. ICT’ers wisten het voorbije coronajaar niet waar eerst gesprongen om al die zaken technisch mogelijk te maken. Maar wat als de pandemie straks voorbij is? Ziet de toekomst er dan nog rooskleurig uit voor de ICT-sector? Jobat.be vroeg het aan Patrick Slaets van technologiefederatie Agoria. -
-
BASKETBAL EUROMILLIONS LEAGUE
Okapi Aalst krijgt les in defense van Antwerp Giants en pakt één op drie
Een jong en snedig Antwerp Giants heeft Okapi Aalst een lesje in defense geleerd en won met 95-111. Okapi was niet klaar voor het duel met Giants en liet zich keer op keer te makkelijk ringeloren. Met één zege op drie matchen is de oogst zeer mager. Volgende vrijdag komt landskampioen Oostende op bezoek. Zo dreigt de lentemaand in mineur te starten. -
VOETBAL TWEEDE NATIONALE A
Trainer Sam Goethals stapt op bij SK Ronse: “Onduidelijkheid over toekomst deden me deze keuze maken”
Tweedenationaler SK Ronse moet op zoek naar een nieuwe coach. De jonge Fransman Sam Goethals houdt het na twee seizoen voor bekeken in het Orphale Cruckestadion. Eerder beslisten ook al trouwe basisspelers als kapitein Loïc Thissen en Nasser Mazouz om andere oorden op te zoeken. “We gaan in de beste verstandhouding uit elkaar, maar de onzekerheid over de toekomstplannen van de club deden me deze beslissing nemen”, geeft Goethals aan. -
ROEIEN
Lemmelijn wint skiff, Claeys en De Loof beste duo in dubbeltwee tijdens nationale trials
Op de watersportbaan Hazewinkel in Willebroek vonden dit weekend de nationale trials met het oog op de olympische kwalificatietoernooien plaats. Ward Lemmelijn pakte zaterdag de zege op de skiff, Ruben Claeys en Pierre De Loof wonnen zondag de dubbeltwee. -
vrouwenbasketbal top division 1
Silke Ceuleers (Athenas Lummen): “Trachten lijn door te trekken thuis tegen Phantoms Boom”
Na de knappe zege in Waregem wil Athenas Lummen graag de lijn doortrekken met de komst van Phantoms Boom. Sinds de herstart van de competitie kreeg Silke Ceuleers (22) te kampen met blessureleed. In Waregem liet coach Philip Wolk haar nog rusten. Komende zaterdagavond zal de krachtige center uit Diest haar kans krijgen tegen de steenbakkers.